Jump to content
Sign in to follow this  
Szczus

Gdzie znikly barierki betonowe na E 4

Recommended Posts

Szczus    63

Jak w temacie od dwóch dni na niedużym odcinku zostały usunięte barierki betonowe oddzielające jezdnię wylotu drogi na Rzeszów . Pamiętam swego czasu były debaty czy te barierki nie utrudnią dojazdu np karetką wtedy ostro broniono tych barierek czyżby zmieniło się stanowisko ??

Falkhor    63

Zniszczyły? Czy tylko zabrudziły? Jutro tam przejadę, to sam z ciekawości zobaczę, co to się stało...

darekielb    13

nie tak dawno był artykuł w nowinach na ten temat.

Droga pęka, jest nierówna i dodatkowo betonowe bariery nie wytrzymały próby czasu i warunków drogowych. Wilgoć, sól i mróz zrobiły swoje i cześć barier będzie wymieniana

Falkhor    63

Aaa, to już wiele się dowiedziałem. Beton nie wytrzymał? To co nasze karoserie, uszczelki... Ech, ciężkie jest życie auta w Polsce.

Darekielb - Czyli co? Będą nowe betony czy nie będzie? W arcie nie pisali?

Falkhor    63

Bake - Nie do końca ;) Tam musi coś być, bo się zacznie 'meksyk' i tragedie, że znowu ktoś wyjechał, czegoś nie widział i wbił się pod tira.

Czyli - co tras, jak nie ma tych betonów??

Szczus    63

Falk na terenie Łańcuta narzazie jeszcze są zniknęły tylko na krótkim odcinku od znaku Łańcut do Krzemienicy

darekielb    13

Darekielb - Czyli co? Będą nowe betony czy nie będzie? W arcie nie pisali?

Betony będą nadal, ale firma wykonująca ten odcinek E4 zgodnie z gwarancją musi poprawiać swoje błędy.

Swego czasu pomalowali te betonowe elementy, ale jak widać za późno. Prawdopodobnie były wilgotne wewnątrz, bo farba odchodziła płatami :D

Teraz czas na poprawki, więc zdemontowali partię najbardziej zniszczonych i hmm wymienią na nowe?!.

Bake - Nie do końca ;) Tam musi coś być, bo się zacznie 'meksyk' i tragedie, że znowu ktoś wyjechał, czegoś nie widział i wbił się pod tira.

Na początku projekt zawierał umieszczenie barier (o ile dobrze pamiętam) na odcinku 11,9 km łącznie.

Niestety nie wykonali tego z niewiadomych względów i ludzie często przejeżdżają przez podwójną ciągłą itp.

l__s2    15

Z tego co słyszałem, to okoliczni mieszkańcy coś tam walczyli, o przejście dla pieszych w tym miejscu. Może będą przerabiać, a może tylko remont barier.

Falkhor    63

Właśnie ze względu na przejeżdżanie samochodów a także na prawdopodobne oczekiwanie utworzenia nowego przejścia na E4 - zastanawiam się, co będzie dalej z tymi betonami. Można sobie wiele mówić, ale betonem w beton - konkretem w przyzwyczajenia i nadużycia, które ciągną za sobą ludzkie życie :/

Te barierki to jakiś bezsens, to prawda że zapobiegają w tym miejscu zderzeniu czołowemu ale wyobraźcie sobie że ktoś traci panowanie nad pojazdem, wpada na barierkę, jadące za nim auta wpadają w niego i tworzy się gigantyczny korek przez który niby jak karetka ma się przebić ? Niby ratują ale jednocześnie zagrażają życiu

pi0trek    53

hahaha! Większej głupoty chyba nie słyszałem. Czytając to jak te samochody na siebie wpadają przypomniała mi się finałowa scena z filmu bluesbrothers. To może należało by z autostrad też pousuwać barierki. Zawsze to lepiej czołowo przy 140 niz w tył przy 30. Ale to jest normalne. Jak tylko zrobią coś co ma poprawić bezpieczeństwo (czy to w samym aucie czy na drodze) to musi znaleźć sie kilku krytykantow, którzy tylko na sobie znanych argumentach prubują udowadniać że to tylko zwiększa zagrożenie.

Falkhor    63

Na upartego to nawet wąż gaśniczy w czerwonej skrzyni może stanowić zagrożenie, bo jest ciężki a jeszcze jak w niego ciśnienie wody wejdzie to przecież zabić się można.

A gaśnica? Ciężka taka i to ciśnienie z dyszy jeszcze palca urwać może...

Michał Pelc - NIe znam statystyk, ale śmiertelność w wypadkach zderzenia czołowego jest wg mnie większa niż np. najechanie z tyłu czy z boku.

Prawdziwym ratunkiem byłby pas ratunkowy, no ale w Polsce...

Jarucha    30

Znajoma przysnęła za kierownica i uderzyła w w takie betonowe barierki... samochód złapał odpowiedni kierunek, a ona się przebudziła... samochód pozostał cały, bez żadnej ryski

Szczus    63

no Falk kolega w ciężarowce zasną jak przywalil i odbil się od barierki to był taki huk że sie przebudził był pewny ze skasowal całe auto wyszedł i ku zdziwieniu oprócz rys i przetarcia nie bylo żadnego zagieńcia . Drugi wjechał w barierki te metalowe i tylko

kierunkowskaz z lampą poszedł bo byl na wysokości barierki

Więc gadanie że te barierki powodują zagrożenie to kompletna bzdura, sam jeździłem na ciężarówkach po całej europie wiele wypadków widziałem jeden na żywo gość osobówką przywalił z jednej strony w barierkę i poszedł na drugą stronę też się odbił , ale wyszedł o własnych silach a parę sekund wcześniej wyprzedzał mnie ja miałem jakieś 85 km na budziku a on tylko śmigną pomyślcie trochę czy jak by poszedł w rów albo w drzewo albo na czołówkę czy by miał tyle szczęścia?? Jednak bywały takie przypadki że nawet barierka nie pomogła :

Edited by Szczus

Jarucha    30

Bez żadnej ryski? Po uderzeniu/przytarciu? Był z kevlaru? :P

nie, po prostu betonki są tak wyprofilowane że tylko koła w nie uderzają, oczywiście pod warunkiem odpowiedniego kąta uderzenia ;)

Falkhor    63

Koła uderzają w nie tak, by nie porysować blachy? To ja mam strasznie dziwnie wyprofilowany samochód ;)

marekapn    3

Koła uderzają w nie tak, by nie porysować blachy? To ja mam strasznie dziwnie wyprofilowany samochód ;)

Może niektórym koła wystają poza karoserie ? :D

Jarucha    30

a może nie widzieliście samochody z bliska ;] przeważnie ma prześwit i blachy nadwozia nie są prostopadłe do podłoża tylko odchodzi pod pewnym kątem, a barierka ma przekrój, upraszczając trapezu. Kto ma samochód niech idzie sprawdzić

aqq    3

Tylko niech mi ktoś wyjaśni dlaczego od Ropczyc do Łańcuta są trzy rodzaje barier .

Od naszych betonowych przez słupki za Rzeszowem po metalowe od Sędziszowa ?

Jedna droga jeden właściciel może Generalna dyrekcja się uczy na kierowcach albo po prostu nikt nad tymi projektami nie panuje - dla mnie cała ta 4-ka jest zarządzana przez jakąś bandę przypadkowych ludzi wydających nasze pieniądze w nieprzemyślany sposób.

Jarucha    30

no tak to już jest kiedy nie ma spójnego planu. Remont/przebudowę rożnych odcinków dróg wygrywają rożne firmy, a co architekt to inna wizja. Najgorsze są te słupki, uderzasz i samochód zaczyna życ własnym życiem

marekapn    3

a może nie widzieliście samochody z bliska ;] przeważnie ma prześwit i blachy nadwozia nie są prostopadłe do podłoża tylko odchodzi pod pewnym kątem, a barierka ma przekrój, upraszczając trapezu. Kto ma samochód niech idzie sprawdzić

Jarucha zwracam honor, faktycznie nie da się w to uderzyć bokiem :) część Barierek wymienili, kolejna część czeka na wymianę, aktualnie stoją i czekają na CPN-ie BBS