Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Bake

Nie można zdejmować krzyża to znak Polski

Recommended Posts

caulfield    9

I tak! To atak na KK. 

Przypomina mi to bardziej pisk małej myszy niż atak na kościół :) hehe. Nadawanie na kościół przecież jest teraz trendy, a przecież każdy chce być fajny, nie?  :D

Mieszkałem kiedyś z jednym palikociarzem, który jak twierdził był ateistą i dodatkowo zagorzałym ateistą. Zapytałem go czy parę lat wcześniej też był ateistą, mówił, że nie, ale od kilku lat jest już ateistą, tylko z dalszej rozmowy wynikało, że jest nim tylko dlatego, że nie chodzi na msze w niedzele do kościoła :D, mówił, że najchętniej ożeniłby sie z katoliczką, a ślub może być również w kościele, ot taki polski ateista :)

Kościół to nie tylko budynki i księża w sutannach, ale przede wszystkim współnota i część naszej tradycji narodowej. Jestem bardzo krytyczny do przedstawicieli mojego kościoła czyli księży oraz wszelakiego typu świeckich pracowników, ale na pewno nie zamierzam pluć na swoją wspólnotę i tradycję.

Więcej konstruktywnej krytyki panno OSD, ta jest tu bardzo wskazana, bo pachnie mi tu lemingozą i zalatuje palikoctwem.

Edited by caulfield

Aa widocznie nie zna pojęcia ateizm ten Twój kolega :D Skoro uważa, ż nie chodzenie do kościoła to ateizm haha :D

Kościół z dużej litery rozumiem jako ta  instytucja, a kościół z małej to dla mnie budynek, wiec nie tłumacz mi tego co i tak wiem. 

Moje ostatnie słowa to był sarkazm, ale widac niektórzy nie rozumieją..

Ps. Nie jestem za Palikotem ;)

Edited by OneSilverDollar