Jump to content
Sign in to follow this  
Jeżyk

Dla czego milczy ?

Recommended Posts

Jeżyk    43

Zastanawiam się dla czego milczy i nie poprze wypowiedzi Grassa nasz rodzimy noblista, Lech Wałęsa. Jego głos byłby tu bardzo potrzebny. To co napisał Grass jest prawdą. To Izrael jest zarzewiem nie ustającej wojny na Bliskim Wschodzie a nie Iran. Naród który tyle wycierpiał w czasie wojny, nie uznaje prawa do własnej ojczyzny narodu palestyńskiego i jego granic uznanych przez ONZ.

Politycy nie odnoszą się do meritum wypowiedzi Grassa, ale do jego młodzieńczej przynależności do nazistowskiej formacji w czasie wojny. Niektórzy mówią że tylko tylko świnia nie zmienia zdania, natomiast człowiek potrafi zmienic pogląd i spojrzeć krytycznie na swoje działania. Grass zmienił swoje poglady i chwała mu za to.

 

Domyślam się ze pan Wałęsa swoją wypowiedzią nie chce popsuć stosunków polsko-amerykańsko-izraelskich i i mimo ze sprawa jest oczywista, milczy. Uważam Wałęsę za człowieka odważnego, gdyż wykazał wiele odwagi w minionych latach, a jednak w tym przypadku jest ostrożny i nie jest w stanie poprzeć oczywistej racji Grassa ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Falkhor    63

Były prezydent Wałęsa jest mocno związany ze środowiskami amerykańskimi. Niektórzy mówią wprost, że mieć silne związki z USA to mieć silne związki z Izraelem. Dodajmy polskie zapatrzenie w USA i już mamy komplet motywacyjny ;)

Dziwić może brak bardzo konsekwentnej i zdecydowanej polityki ŚWIATA wobec tego, co dzieje się w jątrzonym straszną wojną zakątku ziemi. Owszem, zaraz ktoś rzuci kamień i wskaże interesy, kasę, wojnę jako oczywistą konieczność dla współczesnego zarządzania władzą i pieniądzem.

Czy nie lepiej byłoby walczyć* w kosmosie o asteroidy?

 

*walczyć - czy ktoś jeszcze ma zakotwiczone w głowie pojęcie 'walki o pokój'? 8) Prawie jak wojna o pokój, ech.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×