Jump to content
Sign in to follow this  
maciej

Uczennice Zespołu Szkół w Wysokiej finalistkami IV Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej

Recommended Posts

maciej    32

W dniach 16-19 kwietnia 2012 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno - Hotelarskich w Kołobrzegu odbył się etap centralny IV Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Zmagania olimpijskie, o których mowa, nobilitował patronat Polskiej Izby Hotelarstwa i Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, które zaproponowały hasło pojedynku. W tym roku brzmiało ono: ,,Usługi dodatkowe jako czynnik atrakcyjności oferty obiektów noclegowych”. W finale uczestniczyło 38 najlepszych uczniów szkół hotelarskich z całej Polski wyłonionych w trakcie eliminacji okręgowych spośród 317 uczniów ze 158 szkół.

 

Okręg podkarpacki i lubelski reprezentowały dwie uczennice Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiej z klasy IV TH  Lidia Świątoniowska i Joanna Kwiecień.

 

Finał został podzielony na dwa etapy. Pierwszy składał się z testu zawierającego 100 zadań zamkniętych. Nie należał on do łatwych, bowiem uczestnicy musieli udowodnić, że posiadają rozległą wiedzę z zakresu hotelarstwa, marketingu, finansów, rachunkowości, prawa i ekonomii, obsługi konsumenta, a ponadto wykazać się umiejętnością szybkiego i dobrego podejmowania decyzji. Na rozwiązanie było tylko 60 minut.

 

Test pozwolił wyłonić 15 finalistów, wśród których znalazła się Lidia Świątoniowska. Finaliści zmagali się w zadaniach sprawdzających umiejętności praktyczne przyszłych hotelarzy. Była to obsługa gości w restauracji hotelowej, w tym nakrycie stołu zgodnie z wylosowanym menu. Kolejne zadanie polegało na obsłudze gościa w recepcji hotelowej w wybranym języku obcym. Trzeba było wykazać się nie tylko wiedzą, ale również kurtuazją wobec obsługiwanego gościa. Po dwóch dniach trudnych zmagań jury wybrało najlepszych „hotelarzy” w kraju.

 

Obie uczennice na szczeblu centralnym IV Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej uzyskały tytuł finalisty. Jako finalistki olimpiady są zwolnione z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Otrzymują też dodatkowo 30 pkt. przy rekrutacji na wyższe uczelnie.

 

Do olimpiady uczennice przygotowywała nauczycielka przedmiotów hotelarskich i gastronomicznych mgr inż. Jolanta Zebzda.

 

 

 

Informacje na adres redakcyjny wysłała nasza czytelniczka Jolanta Zebzda. Dziękujemy.

 

Artykuł pochodzi z portalu Lancut.org

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×