Jump to content
Sign in to follow this  
czarny92

Wojna między USA a Chinami

Recommended Posts

czarny92    8

Za moje poglądy na temat władzy i USA i tak mnie kiedyś rozstrzelają. Niemniej jednak co może nie dotyczy tematu bezpośrednio, to po zapoznaniu się ze światową sytuacją gospodarczą, śmiem spekulować pod koniec roku jakąś wojnę na linii NATO-Chiny. Taka wojna wygodna dla stanów

Jeżyk    43

Karl, Twoje poglądy w tej kwestii nie odbiegają od poglądów większości Polaków. Myślę jednak ze nas nie rozstrzelają za to :) Nie sądzę że NATO dało by się wmanipulować w wojnę z Chinami. To zbyt potężny przeciwnik przed którym Stany czują respekt ;)

czarny92    8

Niestety taka wojna byłaby na rękę Stanom, gigantyczne zadłużenie usa u Chin... spłata długów niemożliwa, szykuje się kolejny krach na giełdach światowych wszystko tylko czeka by w przeciągu roku upaść. A jak wiadomo NATO sterowane jest przez USA, nieoficjalnie, ale każdy wie jakie machloje są porąbane. Przykro mi, nie chcę być zlym prorokiem, ale stawiam dyche na to że dożyjemy wojny. Obym się mylił.

Falkhor    63

Wojna USA - Chiny? No zastanówmy się... bo ja to tego z miejsca USA nie widzę. Za blisko mają, po prostu. Prędzej coś gospodarczego niż militarnego.

Nie wiem, czy nawet Rosja byłaby w stanie tak skutecznie naparzać się z odwiecznie wrogim USA niż Chiny. Niewyobrażalna siła ludzka i komunistyczne zarządznie vs. demokracja USA? Wątpię ;) A Chiny po co mają atakować USA, jak przecież tyle rzeczy im sprzedają? 8)

czarny92    8

Falk właśnie moim zdaniem to USA będzie chciało rozpocząć walkę z Chinami pod przykrywką NATO, a powód zawsze znajdą, podobnie jak nie wierzę że zamach na WTC to nie był pretekst amerykanów, którzy sami do tego zamachu dopuścili, być może sami zniszczyli własne wierze?

Falkhor    63

Tylko, że wysiłek zbrojny plus niemal bezpośrednie zagrożenie (geografia) to dla USA byłby szok - Chiny nie są krajem biednym a już głupotą byłoby powiedzieć, że będą bronić się kijami czy karate. USA bierze udział w wojnach tylko takich, które są daleko od domu...

Jeżyk    43

USA nie mogą wgrać wojny z terrorystyczną Al-Kaidą a co dopiero z Chinami :mellow: Wojnę łatwo zacząć, a bardzo trudno zakończyć. Tak było w Afganistanie, w Iraku. :( Kto tu zwycięzcą, kto zwyciężonym ?

Guest Bake   
Guest Bake

Karl naprawdę myślisz że USA sprowokuje nato do wojny z Chinami czy sobie żartujesz?:)

Wojna jądrowa... każdy zdaje sobie sprawę że w takiej wojnie nie ma wygranych i raczej nie jest prawdopodobna, choć Rosja ostatnio straszy w związku z tarcza antyrakietowa

• Like 1

I tak wszyscy zginiemy, poi prostu w dzisiejszych czasach o to łatwiej, bo już im się w dupach przewraca - mowa o mocarstwach posiadających te wszystkie zaawansowane bronie.

A można by było żyć w zgodzie, no ale człowiek to istota, której zawsze mało.

• Like 1