Jump to content
Jarucha

Basen w Handzlówce

Recommended Posts

Jarucha    30

Basen w Handzlówce był zawsze. Pamiętają go najstarsi mieszkańcy. Od wielu pokoleń był miejscem spotkań i odpoczynku całych rodzin. Za sprzątanie go zabierali się ludzie w czynie społecznym, własnymi środkami zamiatali betonowe płyty, konstruowali prowizoryczna tamę dzięki której zbiornik napełniał się woda z miejscowego strumyka. Ta tradycję przekazywano z pokolenia na pokolenie. Aż do 2007 roku kiedy to OSP w Handzlówce uzyskało dotację z UE na "remont" zbiornika retencyjnego. Postawiono wtedy kilkanaście ławeczek dookoła basenu i poprawiono siatkę ogrodzeniową.

Od tamtej pory na basenie nic się nie działo. Nie koszono trawy, nie sprzątano, a o napełnieniu wodą z pobliskiego hydrantu nawet nikt nie myślał. Wydawało się, że długoletnia tradycja umarła śmiercią nie do końca naturalną. Ale nie, początkiem maja tego roku okazało się, że otoczenie basenu jest pozamiatane, wyzbierane są potłuczone butelki zalegające na dnie, wykoszono trawę, zrobiono odwodnienie no i przede wszystkim napełniany jest dużo czystsza wodą że względu na podłączenie do kanalizacji wszystkich budynków w wiosce oraz brak upraw rolnych i innych zanieczyszczeń spływających do strumienia.

Co myślicie o takim jakby nie było "dzikim" kąpielisku, może ktoś z was był, widział i wyrazi opinie

stysiex14    1

ja jestem z Handzlówki i myśle że do kąpania to on długo się nie będzie nadawał ale do jakiś ognisk w pobliżu to owszem może zorganizować kiedyś jakieś tam imprezy to coś się będzie działo, bo narazie to nic nie widać w celu polepszenia tegoż obiektu.

Szczus    63

pamiętam ten basen kolega zabierał mnie tam i opowiadał ile wysiłku i trudu zostawił aby uporządkować ten basen , ostatni raz tam byłem w 2005 ale woda nie wyglądała na czystą

Jarucha    30

Byłem tam kilka dni temu zobaczyć jak to wygląda i niestety wysiłek w przywrócenie użyteczności nie jest doceniony. Wszędzie walają się butelki i szkło. W wodzie pływają plastikowe butelki i ziemniaki które w założeniu miały być pieczone na ognisku.

Szczus    63

czasy się zmieniły i ludzie inni nikt dziś w czynie społecznym nie działa płacimy tyle podatków to każdy wymaga żeby gminy robiły porządek ,być może jak więzienie w Łańcucie otworzą to znajdzie się grupka do sprzątania zamiast siedzieć za kratami

Jarucha    30

czasy się zmieniły i ludzie inni nikt dziś w czynie społecznym nie działa płacimy tyle podatków to każdy wymaga żeby gminy robiły porządek ,być może jak więzienie w Łańcucie otworzą to znajdzie się grupka do sprzątania zamiast siedzieć za kratami

Bardziej mi chodzi o to że ktoś nie poszanował wysiłku osób które się napracowały, zawsze można butelki i inne śmieci odkładać w jedno miejsce, a nie porozrzucane i do tego w wodzie. Ale widocznie wielu jest jeszcze z kultura na bakier.

I brak logiki... dzisiaj rozbije butelkę bo to takie wesołe przecież, a jutro się pokaleczę

Edited by Jarucha