Jump to content
marekapn

Jaka Kuchenka ? Gazowa czy indukcyjna ?

Recommended Posts

marekapn    3

Z tego co czytałem generalnie ma się zwrócić, trzeba szukać okazji bo da się wyrwać fajny sprzet za grosze, ja piekarnik boscha kosztuijący w necie 1200 zł wydarłem w MM (takl MM!) za 600 zł - zostały dwa z kolekcji roku poprzedniego i chcieli się pozbyć :)

Dzięki Bake, zerknę w MM

Guest Bake   
Guest Bake

gorenje marka dobra, moja babcia ma ich lodówkę z 15 lat już... Ja polecam boscha - generalnie każde agd w domu mam boscha i jak narazie zero problemów.

Falkhor    63

Pytanie do obecnych użytkowników indukcji - czy odnotowaliście wpływ pracującej płyty indykcyjnej na... karty bankomatowe, karty czipowe i z paskiem lub nośniki danych (pendrajwy, dyskietki)?

Guest Bake   
Guest Bake

Obok kuchenki stoi wieża cd, kładę koło niej telefon komórkowy, żona również - nie zauważyłem nic. Portfela na płycie jeszcze nie kładłem :D

Falkhor    63

Cd... a jak z taśmami magnetofonowymi? Pendrajw?

No ale jak komórka nie działa, to może i faktycznie kury się będą niosły ;)

Guest Bake   
Guest Bake

Nie mam w zwyczauju kłaść na kuchence pe driva, taśm magnetofonowych nie posiadam, wieza w kuchni jest, gra działa, komórki działają normalnie leżąc koło kuchenki....

Tete    0

@ Stały Bywalec - rozwaliła mnie Twoja odpowiedz :lol: hehe

Ja nie odnotowałam żadnego wpływu płyty indukcyjnej na w/w przedmioty, fakt, że nie trzymam ich bezpośrednio na płycie ale nie mam takiej potrzeby :D Czasem zdarza mi się dzwonić telefonem stacjonarnym lub komórkowym i nie zauważyłam nic dziwnego.

mistamarek    0

Ja od zawsze jestem właścicielem kuchenek gazowych i nigdy nie miałem z nimi żadnego problemu. Jednak nie mam porównania do kuchenek indukcyjnych, nie wiem które lepiej się sprawują, ale wydaje mi się, że i jedne i drugie nie różnią się jakoś znacząco. Chodzi raczej o design :)

johny34    0

My obecnie również mamy gazową. Na początku zastanawialiśmy się nad indukcją ale zona gotuje bardoz często , codziennie. Tak więc doszliśmy do wniosku,ze kuchenka gazowa będzie o wiele tańsza w eksploatacji. Jeśli ktoś chciałby z Was kupić kuchenkę to proponuję zastanowić się nad białym szkłem z uwagii na to,ze jest o wiele prostsze do doczyszczenia niż szkło w kolorze czarnym. 

Wybraliśmy ten model Candy:

38-33801439%20CVG75SQGB-A-47908-M.jpg

Dla zainteresowanych, na tej stronie jest ich katalog:

http://www.candy.pl/pl/produkty/gotowanie/plyty-grzejne

Guest jan   
Guest jan

indukcja=salmonella.potrawy  są parzone. po 2miesiącach użytkowania 2 razy biegunki i salmonella w domu.kotlet z kurczaka w panierce która.się zarumieniła i zawsze na gazie była ok to na indukcji jest na wpół surowy i nie zabija pałeczek  salmonelli,tak nam  powiedział lekarz.Potrawy są nie smaczne,sztuczne.Dziwi mnie fakt że nie znalazłem na forach takiej info.przed kupnem.Ludzie bardzo chwalą a  nie zauważają minusów tego wynalazku,