Jump to content
Sign in to follow this  
wmula

MDK - alejki

Recommended Posts

wmula    2

Odgrzewam temat, ale dzisiaj znowu tamtędy przechodziłem i szlag mnie trafił, taki syf w środku miasta.

Płacimy na bezrobotnych, może by w ramach prac interwencyjnych oczyszczono i odkryto alejki, zamieciono rozbite szkło. Można również skosić trawę, i - dobra, pewnie przesadzam - ustawić jakieś ławki. Chyba, że kierownictwo MDK chce tam otworzyć park narodowy, to przepraszam, niech sobie zarasta na zdrowie.

Falkhor    63

O okolicach MDKu już na forum wielokrotnie pisaliśmy - że to teren po prostu niewykorzystany. A szkoda :/

Falkhor    63

Ano były, może i będą, ale miejsce jest dalej takie 'zachmurzone' - już nawet fosa zamkowa w Rzeszowie jest prędzej kojarzona z imprezą niż z funkcjami obronnymi ;)

Alejki za MDKiem byłyby trzecią po zamkowym parku i plantach okazją do tego, by miasto dało mieszkańcom miejską zieleń i przestrzeń do wypoczynku i atrakcji. Póki jednak atrakcji jest mało, ławeczki się pojawiają i znikają, a seanse wakacyjne... no też się majaczą ;) to pewnie te alejki skreślają się same kosztami utrzymania ;)

Clx    2

kiedyś tam wyświetlali filmy na wakacjie , zjazdy rycerstwa byly itp ...

Ano były ale że MDK ma w anusie takie imprezy to nie ma... a alejki, zaorać i owies posadzić, wyjdzie na jedno a trawa pylić przynajmniej nie będzie.

Edited by Clx

Guest Gość   
Guest Gość

Ostatnio z Urzędu Miasta wyszedł pomysł zamknięcia, wygranitowania ( granit!? to dość kosztowna sprawa) i zagospodarowania ulicy Zamkowej. Wszystko to w ramach  Lokalnego Planu Rewitalizacji Miasta Łańcuta.

Miasto jednak postanowiło zapytać mieszkańców, czego oczekują ???

Zachęcam do zainteresowania się tematem oraz wypełnienia ankiety dostępnej na stronie Urzędu Miasta

http://www.lancut.pl/asp/pl_start.asp?typ=13⊂=1&menu=3&start=tak&dzialy=3&akcja=artykul&artykul=2749

Czy za te pieniądze nie można w piękny i funkcjonalny sposób zagospodarować terenów za Miejskim Domem Kultury? Nowe alejki, fontanna, mały amfiteatr.

A może macie inne pomysły?

Falkhor    63

Tylko czy mieszkańcy faktycznie uwierzą w to, że przesłane ankiety na coś wpłyną? ;) No i czy sama akcja promocji konsultacji społecznych odbywa się w miarę cicho czy może jakąś małą akcję plakatową ktoś gdzieś widział? ;)

Guest gość   
Guest gość

Zeby zadbać o porządek i właściwe zagospodarowanie terenu nie trzeba wcale wielkich pieniędzy ale dobrego gospodarza.Wystarczy popatrzeć na MOSiR i tereny wokół niego.

Michał Mac    0

Teren za MDK wymaga rewitalizacji! Jest to jeden z wielu, zupełnie niewykorzystanych obszarów naszego miasta. Zamiast niszczyć teren kompletnym brakiem pielęgnacji i regularym udostępnianiem go pod występy cyrków, należy czym prędzej uporządkować go w podstawowym stopniu ze środków z budżetu miasta, a następnie sięgnąć po fundusze zewnętrzne, w celu rewitalizacji. Przykłady ościennych samorządów czy chociażby Muzeum - Zamku ukazują, że jest to możliwe. Konieczne jest jednak zdrowe zacięcie i chęć zmiany. Nie uda się trzy razy, ale za czwartym podejściem tak. Usprawnienie miejskich "komórek" odpowiedzialnych za pozyskiwanie środków z zewnątrz, to nasze być, albo nie być.

Andrzej    22

Mój Szanowyn przedmóca słusznie zwrócił uwagę na fakt nie zagospodarowanego terenu za MDK. Niestety nie jest to tak do końca jak pisze Pan Michał, że nie ma zdrowego zacięcia i chęci zmian ze strony administratora tego terenu, czyli mojej osoby. Istniejący budynek MDK zlokalizowany jest niemalże w ścisłym centru miasta. Znajduje się około 300 m na wschód od Rynku, a po północnej stronie zespołu pałacowo-parkowego - w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Działka na której zlokalizowano kompleks leży na terenach dawnych ogrodów angielskich wspomnianego zespołu zabytkowego, stąd jej sposób zagospodarowania tj. duży obszar wolnych terenów zielonych. Teren ten ze względu na sąsiedztwo zabudowy historycznej znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej. Wszelkie prace czy modernizacje związane są z uzyskaniem zgody przez konserwatora zabytków, a jest to puki co z lekka trudne. Pan Michał pisze, że skoro za trzecim razem się nie uda, to może za czwartym podejsciem tak. Otóż muszę napisać, że w razie realizacji modernizacji budynku MDK wraz z całym terenem wokół, zaplanowana jest zmiana zagospodarowania  tego terenu. Niestety remont budynku  opóźnia się więc i teren przyległy zostaje taki jaki jest. Mimo tego podejmuję różnego rodzaju działania mające na celu zmianę wizerunku tego miejsca. Na dniach zwrócę się z prośbą do Konserwatora Zabytków o wyrażenie opinii w sprawie zagospodarowanie  tego terenu w celu zaprojektowania i budowy Muzeum Wojskowego. Obiekt ten posiadałby wytyczone miejsca przeznaczone na stałe i czasowe ekspozycje, m.in. ciężkiego sprzętu wojskowego : armat, dział, czołgów, wozów pancernych, stacji radiolokacyjnych itp., a także sprzętu lekkiego, jak amunicja, broń, umundurowanie . W Muzeum mieściłby się także Punkt Informacji Turystycznej i inne stanowiska. Nasze miasto słynie ze swych tradycji wojskowych, zwłaszcza związanych z 10 Pułkiem Strzelców Konnych, dla których Łańcut był miastem garnizonowym. Stworzenie takiego muzeum jest dla mnie chęcią podtrzymania pamięci oraz edukowania w tym temacie kolejnych pokoleń mieszkańców naszego regionu. Utworzeniem takiego muzeum w pobliżu bliskości centrum miasta, Szkoły Podstawowej, Miejskiego Domu Kultury, Biblioteki stałoby się krokiem do realizacji tego celu. Wydaje mi się, że taki obiekt wpłynął by na podniesienie atrakcyjności turystycznej naszego miasta. Z powyższego widać, że teren za MDK nie jest odłożony na bok tylko cały czas jest na "tapecie". Muszę w tym miejscu zaznaczyć, że będzie to mój piorytetowy punkt  jako kandydata na radnego w zbliżających się wyborach samorządowych.

Edited by Andrzej
  • Like 1

Andrzej    22

W pierwszym zdaniu mojej wypowiedzi powinno być: "Mój Szanowny przedmówca". Przepraszam za błąd.

Edited by Andrzej

Guest gość   
Guest gość

Baju,baju....żeby wykosić i posprzątać nie trzeba zgody konserwatora i startu w wyborach.wstyd,wstyd.Proszę nie opowiadać banialuk o niemądrych pomysłach tylko o rzeczywistych realizacjch!!!!!!!!!

Guest anan-ka   
Guest anan-ka

Szanowny Panie Dyrektorze MDK-u. To, co Pan piszę to jedna wielka PORAŻKA. Nie macie Państwo zupełnie pomysłu na miasto! Tworzenie MUZEUM "armat, dział, czołgów, wozów pancernych, stacji radiolokacyjnych itp., a także sprzętu lekkiego, jak amunicja, broń, umundurowanie" jest jedną, wielką żenadą!. O ile się orientuję, w Łańcucie już istnieje ekspozycja (nie tak daleko od Pańskiego biura), na której prezentowane są militaria. Gratuluję pomysłu - wyborny!!!!!!!!

Michał Mac    0

Panie Andrzeju,

Dziękuję serdeczenie za wyczerpującą odpowiedź.

Specyficzne uwarunkowania owego terenu są mi znane. Modernizacja MDK-u jest odłożona de facto na czas nieokreślony.

Pomysłowi utworzenia "Muzeum Wojskowego" można tylko przyklasnąć! Proszę o przyszłe informacje w tym temacie.

Szczus    63

popieram pełną gębą muzeum wojskowości w Łańcucie coś wspaniałego  aż nie do wyobrażenia , tym bardziej że Łańcut potrzebuje nowych atrakcji . Zastanawiałem się nad sensem trzymania dwóch MDK w Łańcucie nie lepiej było by przenieść całą działalność do nowej filli zamiast wynajmować tamte pomieszczenia ośrodkowi zdrowia ?  

Guest Gość   
Guest Gość

W ramach państwa zwijającego się oraz marginalizacji kultury jest to wielce prawdopodobne, że kiedyś może to nastąpić. Mam jednak nadzieję, że tego nie doczekam. Nowy budynek Filii może i wygląda na duży, ale to tylko pozory. Pomieszczenia, które zostały do dyspozycji samego domu kultury wystarczają tylko na działalność tzw. osiedlową. Nie byłyby w stanie udźwignąć całej działalności kulturalnej miasta jakim jest Łańcut (a przecież cały czas mamy ambicje być miastem kultury!). Jeśli ktoś twierdzi, że całą działalność można przenieś do tych pomieszczeń na Podzwierzyńcu to z pewnością nie ma pojęcia o jej  skali na co dzień.