Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Jakie pnącza do domu?

Recommended Posts

Falkhor    63

Lubię rośliny w mieszkaniu, takie przede wszystkim zielone.

A bardzo te, które w jakiś sposób się do mieszkania przywiązują ;)

Szukają własnych dróg, walczą z architekturą i umeblowaniem, pnąc się ku światłu szukając dogodnego ułożenia.

Mam jednego dużego bluszcza, jednego małego i dwie doniczki czegoś, co powolutku się rozrasta i ma ładne liście, później dorzucę foty.

Ostatnio sprowadziłem do mieszkania coś, co generalnie żyje w ogrodach, tam miało też trafić, ale tak jakoś spasowało temu mieszkanie, że w ciągu 4tygodni urósł sobie 2m i jakoś nie przestaje (powojnik).

Jakieś typy? Macie coś takiego w domach?

EDIT

A oto fotki:

pre_1341926618__001.jpg

pre_1341926640__002.jpg

pre_1341926658__003.jpg

• Like 1

marekapn    3

Falkhor ja mam u siebie tylko jedno pnącze, Epipremnum

Scindapsus-Marble-Queen-Bas.jpg

rośnie bardzo i stosunkowo szybko :)

Ostatnio zakupiłem w sklepie Stevie (roslina 100razy słodsza od cukru)ale się nie przyjęła :(, mozna nią słodzić herbatke :D no i niestety to nie jest pnącze.

Edited by marekapn

Falkhor    63

Julka - Jak wygląda? Drugie zdjęcie, doniczka po prawej ;) On się jakoś tam jeszcze nazywa, ale to już dawno po zakupie i plakietka z nazwą łacińską jest w Krainie Wiecznych Plakietek, więc nie podam z detalami.

Zaś to na zdjęciu nr 3... No dzisiaj dokładałem rusztowanie, bo roślina ma ogromny apetyt na przestrzeń.

Julka    1

Julka - Jak wygląda? Drugie zdjęcie, doniczka po prawej ;) On się jakoś tam jeszcze nazywa, ale to już dawno po zakupie i plakietka z nazwą łacińską jest w Krainie Wiecznych Plakietek, więc nie podam z detalami.

Zaś to na zdjęciu nr 3... No dzisiaj dokładałem rusztowanie, bo roślina ma ogromny apetyt na przestrzeń.

Mówisz, że to sie nadaje do ogrodu i szybko rosnie? Czyli to jest coś, czego mi potrzeba.

Falkhor    63

Julka - Ponoć w domu rośnie trochę spokojniej, a w ogrodzie... Na działce mała sadzonka porosłą w szybkim tempie powierzchnią około 2m.kw. Niestety, odmian nie znam, ale to już wystarczy skonsultować w ogrodniczym :)

Guest magda906   
Guest magda906

Ja mam u ciebie bluszcz. Miałam ich kilka, ale dzieci niestety zrzuciły nitkę ze ściany i wszystkie , które razem były na suficie spadły i sie porozrywały. Teraz kupiłam sobie takie fajne kwietniki i zamiast na szafach, czy parapetach trzymać moje roślinki, to rosną sobie spokojnie w kwietniku. Jeden stojący wyniosłam na ganek i tam zrobiłam mu takie schodki na pustej ścianie. Dobrze mu tam jest i się pnie i pnie i pnie:) Teraz planuję w ogródku cos podobnego wrzucić. Mam już róże pnące, ale czegos mi brakuje jeszcze. Znalazłam fajne metalowe drabinki, pergole i bramy na http://www.kapelanczyk.pl/category,do-ogrodu,23 . teraz tylko na wiosnę w ogrodniczym musze jeszcze znaleźc jakieś fajne roślinki do tego. Nie wiem, czy na przykład barwinek się nadaje? Mi on wygląda na roślinę właśnie wspinającą się i ma ładne niebieskie kwiaty:) Może groszek pachnący? Zapytam w ogrodniczym to może mi cś fajnego i pachnącego doradzą. Na pewno nad wejściem chce mieć wino, tylko ono chyba długo rośnie.

Na rynku urządzenia do hydroponiki domowej np. w Ikea. Są też dostępne bardziej zaawansowane systemy (ale bardzo proste w obsłudze) np. tutaj są fińskie rozwiązania : http://www.domoweogrody.pl/ Z powodzeniem można w nich uprawiać dowolne rośliny. Po co się męczyć doniczka cię wyręczy :-) Ja uprawiam zioła w kuchni. Sami zobaczcie.

post-10027-0-19412800-1489585063_thumb.jpeg

sam28    0

Bluszcz wyglada ciekawie. Aczkolwiek u mnie w domu się nie przyjał.Nie wiem nawet z jakiego powodu. Na dole kilka ciekawych moim zdaniem realizacji pnączy ogrodowych

Hortensja.jpg

0_67676286bba7ed891aec6b658ab3045defa1c2

No i na stronie znajduje się dobry artykuł:

http://www.gazetabudowa.pl/czym-warto-udekorowac-ogrod/

O tym czym dokladnie warto jest ogród udekorować.