Jump to content
Dominik

OpenStreetMap - mapuj i korzystaj

OpenStreetMap - dla Ciebie  

7 members have voted

1. 1. Będziesz korzystał, z tej mapy ?

• Tak
      5
    • Nie
      2
  2. 2. Dołączysz do społeczności "mapowiczów" ?

• Tak
      3
    • Nie
      4

Recommended Posts

Guest Chhhrum   
Guest Chhhrum

do mnie to nie przemawia, nie podoba mi sie że ktoś mój dom znaczy na jakiś mapach dostępnych w internecie.

Może takie mapki zrobicie jeszcze wewnątrz prywatnych domów?

A geoportal czy google pytają Cię o zgodę? Prawdopodobnie na Targeo twój dom już jest. Napisz do nich aby go usunęli bo sobie tego nie życzysz. Głupie podejście biorąc pod uwagę, że można sobie oglądać ogródki korzystając z mapy satelitarnej google....

Guest mamuśka   
Guest mamuśka

A mnie tam to nie przeszkadza. Dobre mapy mają od dawna poznaczone dokładnie ulice i adresy, łatwiej potem trafić gdzie się chce.

Guest franio   
Guest franio

Rzeszów udostępnił dane projektowi OSM. Za niedługo będzie tam bardzo dokładna mapa. :-D

danny    15

Zauważyłem, że na OSM pojawiło się dużo budynków w pewnej części Łańcuta, ktoś nasze miasto rozbudowuje ;)

Ze swojej strony mogę też coś dorzucić. Z racji że nie ma obecnie przygotowywanych aktualnych gotowych aplikacji GPSMid, pozwoliłem sobie skompilować taką mapkę w dwóch wersjach Java (.jar) oraz Android (.apk). Do ściągnięcia tutaj. Wersja java działa, ale długo się instaluje, a androida nie mam więc nie przetestuję. GPSMid to gotowa aplikacja z mapą, za nic nie płacimy. Mapa moja obejmuje obszar południowej i centralnej polski. Niestety nie jestem w stanie skompilować aplikacji z obrzarem całej Polski, mam za mało ramu wymaganego do tej operacji :/

danny    15

Jeśli pytasz ws zauważenia przeze mnie nowych budynków to od centrum na południe Łańcuta. Wcześniej ich nie widziałem. Pozostaje do zrobienia północ Łańcuta ;)

Taka moja refleksja, że nie wszystkie ulice chyba są jeszcze podpisane, chociaż mogą one nie mieć nazwy? Widziałem też w innych miastach numery budynków na mapie, ale nie wiem czy to aż tak konieczne, one jednak się czasem zmieniają...

Guest Gruby   
Guest Gruby

Myślę, że powinniśmy się wzorować na miastach fajnie zmapowanych na OSM:

Szczecin http://www.openstreetmap.org/?lat=53.428368&lon=14.554009&zoom=18&layers=M (nawet drzewa są powprowadzane)

Gdańsk http://www.openstreetmap.org/?lat=54.35676&lon=18.6326&zoom=17&layers=M

Jeszcze do tego, Kraków, Wrocław, Warszawa.

Co do numerów budynków to myślę, że warto je nanosić bo nawigacja nie wyznaczy trasy do podanego numeru bez takiego na mapie. Myślę, że w kilka osób można odpicować Łańcut :-)

Guest Krystian   
Guest Krystian

Zainstalowałem wczoraj tego Mapfactor free na swojej starej nawigacji. Muszę, przyznać, że myślałem już ją wyrzucić bo były tam tak stare mapy, że nie dało się tego używać, a kupienie automapy to dla mnie za duży koszt. Nawigacja dostała właśnie drugie życie :-)

Mapy są jeszcze mocno niedopracowane w naszych okolicach i warto to zmienić bo projekt ma naprawdę wielką przyszłość. Za parę lat będzie popularny jak Wikipedia :-) Pamiętam jak 3 lata temu przez pomyłkę trafiłem na ten projekt i brakowało nawet dróg krajowych, rozwój jest imponujący.

Guest cersanit   
Guest cersanit

nadmiar informacji jest wadą osm. po co komu info o ławce czy drzewie. śmiechu warte. albo np. linie energetyczne i wodne.

ulice, budynki z adresami to podstawa.

Guest Zibi   
Guest Zibi
nadmiar informacji jest wadą osm. po co komu info o ławce czy drzewie. śmiechu warte. albo np. linie energetyczne i wodne.

No bez przesady - baza przyjmie wszystko. Każdy weźmie sobie z tych danych co będzie chciał - twórca nawigacji samochodowej weźmie sobie tylko drogi i adresy, a twórca mapy obrazującej sieć energetyczną wyciągnie sobie linie WN. To, że Ty nie widzisz zastosowania nie znaczy, że go nie ma :-P

Guest Lucek   
Guest Lucek

Jak dla mnie to jest świetne! Pierwsza faktycznie ładna mapa w internecie. Tak trzymać!

Guest jjkur90   
Guest jjkur90

Zawsze wkurzały mnie reklamy na google maps. Zamiast interesujących mnie miejsc były hurtownie i pełno syfu. Ta mapka jest wyjątkowo miła do oglądania. Faktycznie u nas nie wygląda to super bo danych jest mało, ale Kraków jest świetny. Jak Wam się sprawuje ta mapa na nawigacjach? Która najlepsza?

Guest użytkownik osm   
Guest użytkownik osm

W Polsce zarejestrowanych jest tylko 70 edytujących mapę, a tyle już zrobiono.

Miejmy nadzieję, że projekt się rozwinie. Od dawna wielu ludzi czekało na dobrą darmową mapę Polski (i świata), a teraz taki OSM zaczyna spełniać tę rolę.

Guest Gruby   
Guest Gruby
W Polsce zarejestrowanych jest tylko 70 edytujących mapę, a tyle już zrobiono.

Miejmy nadzieję, że projekt się rozwinie. Od dawna wielu ludzi czekało na dobrą darmową mapę Polski (i świata), a teraz taki OSM zaczyna spełniać tę rolę.

Robi wrażenie :-) jestem ciekaw jak będzie wyglądała mapa za rok.

Guest aaaa   
Guest aaaa

Testowałem OSM na androidzie, działało bez zarzutu, duża dokładanosc. Niechaj automapy po kilkaset zl sie chowaja.

Guest 121212   
Guest 121212

Tak troszkę mapkę sobie pooglądałem i jest naprawdę fajna. Tak trzymać maperzy z Łańcuta!

Szczus    63

hmm chciałbym ja wypróbować na nawigacji jak można ja ściągnąć bo jestem zielony??

Guest OSM   
Guest OSM

Ściągasz z http://navigatorfree.mapfactor.com/en/ program i instalujesz na kompie. Następnie odpalasz go i podpinasz nawigację do kompa. Jeśli będziesz miał jakieś problemy to pisz. U mnie przeszło bez problemów jedynie w ustawieniach na nawigacji musiałem zmienić ścieżkę do programu.

Szczus    63

ok dzieki bede próbował odezwe sie jeszcze podoba mi sie interfejs a ktos jezdzil juz z tym i jak jest z dokladnoscia ?? 

Guest POIPOI   
Guest POIPOI
ok dzieki bede próbował odezwe sie jeszcze podoba mi sie interfejs a ktos jezdzil juz z tym i jak jest z dokladnoscia ?? 

Ja jeżdżę i jeśli chodzi o dokładność to dla mnie jest wystarczająca. Nigdy nie wyznaczam trasy pod konkretny numer budynku więc jest super. Ale jeśli potrzebujesz numerów budynków to może być różnie, ale zawsze można samemu poprawić mapkę i po około miesiącu poprawki są w nawigacji (tak często generują nowe namy w mapfactor)

Szczus    63

tak tylko na moim solidzie nie moge korzystac z navi wgram tak jak gosc_osm mówi i sie odezwe 

Guest antena   
Guest antena

Openstreetmap się rozwija coraz szybciej. Gorąco zachęcamy do współtworzenia osm. Popatrzcie jak wygląda Łańcut - coraz lepiej. Przybywa budynków, miejsc i adresów.

Guest Tomek   
Guest Tomek

Proponuję zacząć promować openstreetmap na forach okolicznych gmin. Wiadomo, że sens takiej mapy na nawigacji jest wtedy gdy w nieznanym nam miejscu możemy coś znaleźć. Łańcut to ja znam dobrze i nie potrzebuje tutaj nawigacji, a wiadomo, że najlepiej mapę narysują mieszkańcy.