Jump to content
Sign in to follow this  
historyczka125

I czy II liceum jeżeli chodzi o profil humanistyczny ?

Recommended Posts

Może trochę się z Tobą zgodze ale nie do końca , gdyż są uczniowie uzdolnieni w tym kierunku i wydaje mi się , że jeżeli się naprawdę fascynują tym to czemu by nie a w tym o to pytaniu chodzi mi o np konkursy , poziom nauczania przedmiotów humanistycznych itd...

pi0trek    53

oczywiście że drugie. Prof. Lis od polskiego i prof Duliban od historii. Pełen profesjonalizm. Pasjonaci. Natomiast nie za ciekawie jest trafić na prof Sitarz od historii.

Jarucha    30

Po części zgodzę się z Piotrkiem, prof. Dulibana widywałem na konkursach prawa na mojej uczelni, i jego uczniowie odnosili sukcesy, aczkolwiek nie miałem z nim nigdy osobistej styczności, ani nie znam pozostałych wymienionych nauczycieli.

pi0trek    53

na pewno prof Duliban bierze swoich uczniów na konkursy i olimpiady. Jeżeli komuś zależy na tym aby się nauczyć to w lct nie widzę nikogo lepszego od historii.

salamandra    0

Należy pamiętać jeszcze o jednym!!! młodzież przychodzi już do lo przygotowana z gimnazjum i nie mozna powiedzieć, że prof.Duliban przygotował, on tylko "przechwycił" te osoby i z nimi pracuje, a jak?wydaje mi się, że normalnie.

pi0trek    53

Z gimnazjum przygotowana?? Żartujesz?? Gimnazjum to największa porażka systemu edukacyjnego w Polsce. To masowa produkcja debili. Zgodzę się że część z tych osób jest przygotowana, ma jakieś podstawy i chce się uczyć. Ale to tak jak z materiałem i producentem. Jeżeli materiał jest dobry to i wyjdzie z tego dobry produkt, ale jeżeli materiał jest do niczego to niezależnie od tego jak dobry jest producent, wyjdzie barachło.

Idąc twoim tokiem myślenia to zawsze można powiedzieć że są przygotowani po szkole podstawowej a nawet po przedszkolu.

salamandra    0

Jak bys czytał ze zrozumieniem wszystkie informacje o olimpijczykach z historii w II LO to byś nie pisał takich głupot. Wszyscy olimpijczycy z historii to absolwenci gimnazjum nr 1.

Szczus    63
oczywiście że drugie. Prof. Lis od polskiego i prof Duliban od historii. Pełen profesjonalizm. Pasjonaci. Natomiast nie za ciekawie jest trafić na prof Sitarz od historii.

podpisuje sie też pod tym . JA niestety mialem z panią S i dużo na tym stracilem jednak tak kocham historie że nadrabiam w domu choc juz pare lat nie chodzę do szkoły .Ogolnie jeżeli chodzi o historię to moim zdaniem blad leży w systemie za malo sie uczymy o Polsce a za duzo o komunie Paryskiej i innych tym podobnych czym zraża się do nauki uczniów bo to jest nudne i mało interesujące .

• Like 1

pi0trek    53

Jak bys czytał ze zrozumieniem wszystkie informacje o olimpijczykach z historii w II LO to byś nie pisał takich głupot. Wszyscy olimpijczycy z historii to absolwenci gimnazjum nr 1.

No fakt. Musiałem to przeoczyć. Ale zauważyłem inną zależność. Wszyscy olimpijczycy z historii z II L.O. pili herbatę. Więc uważam że jest to również olbrzymia zasługa producentów tego cudownego napoju.

Sukces ma wielu ojców. Tak jest zawsze.

Edited by pi0trek

Falkhor    63

historyczka125 - Jako ten, który ukończył II LO i miał maturę z historii (oraz polskiego), mogę powiedzieć tak: w II LO są duże szanse i możliwości unikalnego nauczania tych dwóch przedmiotów. Pan Duliban mimo swoich zwariowanych pomysłów, niekiedy niezrozumiałych bo zagmatwanych jak i niezrozumiałych bo niedokończonych, potrafi przebić się przez niejedne drzwi i zorganizować fenomenalne zajęcia dodatkowe. Jest jednak osobą trudną w dłuższej współpracy, nic nie będzie podanego na tacy - trzeba niekiedy mocno obstawać przy swoim i wykazywać się żelazną konsekwencją jako uczeń. Jeśli chodzi o panie Lis i Baran - to wg mnie one razem powinny uczyć jedną klasę ;) Jakoś tak uzupełniałyby się w realizowanym programie nauczania. Ta trójka dla kogoś z prawdziwym zacięciem humanistycznym może rzeczywiście pomóc w zdobyciu wiedzy a nawet pewnego doświadczenia przedzawodowego.

Dodając do tego to, co sam wiem o I LO - wydaje mi się, że I jest bardziej dla ścisłych, a II bardziej dla humanistycznych.