Jump to content
Sign in to follow this  
maciej

Koniec piłki nożnej w Łańcucie

Recommended Posts

maciej    32

Na ostatnim posiedzeniu zarządu postanowiono wycofać drużynę seniorską z rozgrywek A-klasy w sezonie 2012/2013. Decyzja była bardzo trudna ale musieliśmy zdecydować czy rozwiązujemy grupy młodzieżowe czy seniorów. W lutym zrobiliśmy wszystko co się dało ażeby uratować piata ligę dla Łańcuta. Jednak wiele czynników sportowych jak i poza sportowych wpłynęło na osiągnięty negatywny wynik. Nie posiadamy wystarczających środków finansowych ażeby zbudować silną drużynę pozwalającą na powrót do klasy okręgowej. Na dzień dzisiejszy również nie dysponujemy tyloma zawodnikami ażeby zbudować pierwszą drużynę nie rezygnując z juniorów starszych. Dlatego postanowiliśmy postawić na młodzież. Rozwinąć w jeszcze większym zakresie grupy młodzieżowe. Natomiast młodych chłopców którzy skończyli wiek juniora wypożyczyć na rok. By od nowego przyszłego sezonu już ze swoimi wychowankami zacząć od początku w rozgrywkach PZPN.

Lista zawodników zmieniających barwy:

Mateusz Walkowicz (1984) - Jawor Krzemienica (Definitywny)

Mateusz Petryk (1987) - Wisłok Czarna (Definitywny)

Dawid Frączek (1990) - Jawor Krzemienica ?

Seweryn Stafiej (1991) - Włókniarz Rakszawa ?

Dobiesław Nowak (1980) - Wisłok Czarna

Rafał Kostewicz (1989) -

Piotr Pomykała (1990) - Orzeł Wysoka ?

Dawid Łysik (1991) -

Kamil Stopyra (1993) - Wisłok Czarna

Dawid Szmuc (1993) -

Rafał Baran (1992) - Szarotka Rogóżno (wypożyczenie)

Szymon Bonecki (1993) - Orzeł Wysoka (wypożyczenie)

Mateusz Szwed (1993) -

Jacek Wolańczyk ( 1992) -

Irek Stopyra (1992) - Victoria Kidałowice ?

Maryan Ivanovskyy (1991) - Wisłok Dębica ?

Ostap Lialiuk (1991) -

Mykhaylo Muzyka (1992) - Wisłok Dębica ?

Adam Naróg (1982) - Czarni Kraczkowa

Reporter : Sebastian Buczkowski

Artykuł pochodzi z portalu Lancut.org

pi0trek    53

koniec to był jakieś 30 lat temu. Później było już tylko gożej. To chyba dobra decyzja zarządu. Teraz na stadionie proponuję postawić nową Biedronkę. Może bezrobotni piłkarze tam znajdą zatrudnienie.

seba    15

Zanim zaczniesz coś komentować to poczytaj trochę o danym Klubie .

HISTORIA NIE BOLI!

Dla przypomnienia w Sezonie 93/94 FKS STAL ŁAŃCUT grał w III Lidze.

STAL ŁAŃCUT zajęła 14 miejsce z dorobkiem 23 pkt.

Spadła tylko dlatego że Stal i Resovia Rzeszów spadły z II Ligii.

30 lat temu - czyli w sezonie 81/82 Stal Łańcut zajęła 1 miejsce w klasie wojewódzkiej, z dorobkiem 40 pkt.

W sezonie 83/84 Stal Łańcut zajęła 4 miejsce z dorobkiem 31 pkt. do 38 pkt. lidera Unii Nowa Sarzyna.

Policz lata zanim coś napiszesz!!

Sytuacja w Klubie jest bardzo zła ale w przyszłości piłka nożna w Łańcucie jeszcze będzie istnieć.

pi0trek    53

no tak. Super. Nie znam historii klubu. To prawda. Napisałem "jakieś 30 lat" używając pewnego skrótu myślowego. Chciałem zwrócić uwagę że od dawna jest źle. Sezon 93/94 to też nie najbliższa historia. Ważne jest to że od X lat nic się tam nie zmienia. Więc decyzja o wycofaniu z rozgrywek jak najbardziej słuszna. A stadion? W Białobrzegach mają nowocześniejszy. Też bym chciał aby piłka nożna wrócila do Łańcuta i to w pięknym stylu. Jednak ten sport nie jest czymś czym możemy się chwalić. I widać to od gry reprezentacji do ligi podwórkowej. Więc może czas zacząć inwestować np w siatkówkę lub koszykówkę które to stoją i stały dużo lepiej niż piłka nożna.

Falkhor    63

Niestety. Dla mnie jest to kolejny przykład na to, że nierentowne biznesy nie mogą się udać nawet wtedy, jeżeli nie mają być biznesem a środkiem-celem pożytku publicznego. Boli, że piłka nożna ogólnie upadła, a boli tym bardziej, że upadła także pewna część regionalizmu.

Historią piłki w Łańcucie zainteresowałem się tylko i wyłącznie dzięki Sebie - nie studiowałem literatury zbyt dogłębnie, ale nawet pobieżna lektura świadczyła o tym, że było to COŚ.

Z czasem, gdy poznało się 'działaczy' i Działaczy - człowiek nieco przejrzał na oczy.

Jestem zbyt kiepską wróżką, by starać się przewidzieć, kiedy łańcucka piłka się odrodzi.

Falkhor    63

Nie do końca, wg mnie. Lokalna piłka daje zajęcie, pasję, szansę. To, że powstają kibole a nie kibice, to nie wina samej piłki. Z nudów można głupią grę komputerową zakończyć czyjąś śmiercią.

Szkoda, że bogata historia łańcuckiej piłki urywa się, blaknie, nic nie zostaje i nic nie błyszczy.

A przecież miało co i kto błyszczeć.

Falkhor, powiedz mi jak grą komputerową można zakończyć czyjeś życie? Płytą gardło podciąć, czy opakowaniem zatłuc na śmierć?

Jakoś nie słychać o tym fani gier robili ustawki, napadali wrogie "klany"...

Na jednego mordercę który kiedyś grał w gry komputerowe, przypada z milion którzy grali i nie zostali mordercami. W piłce nożnej podejrzewam jest inaczej, czyli na jednego chuligana przypada 100 którzy nie są chuliganami a interesują się piłką nożną.

Edited by Adelante Comandante!

Falkhor    63

O Second Life było całkiem głośno swego czasu ;)

Jeśli chodzi o piłkę - nie sądzę, by najbardziej aktywni działacze-wandale dużo czasu spędzali przed komputerami. Książki też pewnie są im całkiem obce. Poza tym ustawka jest dla tych, którzy chcą na niej być (w Rosji to widać wielkie zamiłowanie do lasów, co by paść na ziemię a nie na asfalt ;) ).

Zarówno w sporcie jak i polityce czy kulturze nie da się uogólnić odbiorców i działaczy.

Stąd mieszanie prawdziwych miłośników piłki nożnej z tępym motłochem jest przynajmniej nietaktowny :rolleyes:

Neołafita    42

koniec to był jakieś 30 lat temu. Później było już tylko gożej. To chyba dobra decyzja zarządu. Teraz na stadionie proponuję postawić nową Biedronkę. Może bezrobotni piłkarze tam znajdą zatrudnienie.

Tam całkiem niedaleko nowy wielki kościół stanął... może by zrobić dzwony kopane to jakaś atrakcja turystyczna przynajmniej będzie  ;)

seba    15

Mniej piłki w regionie = mniej wandalizmów (np. tzw. "wlepek" o dopingu kibiców itp.)

Mniej dyskotek w regionie=mniej wandalizmów (np. zdemolowane przystanki, połamane znaki drogowe , uszkodzone ogrodzenia , pijanych nieletnich leżących bądź czołgających się po ulicach, mniej bójek itp.)

ii bezsensownego malowania jakiś haseł po murach znakach przystankach

Klub a właściwie pierwsza drużyna już nie istnieje a miasto pomalowane i oklejone jak nigdy przedtem .Jak widać po napisach nie tylko kibice to robią , ale też fani  zespołów muzycznych czy różnych organizacji .O ile wlepki są mało szkodliwe bo łatwe do usunięcia to napisy na nowych elewacjach robią idioci bez rozumu, napis na starej elewacji jeszcze mogę zrozumieć , może właściciel ją wtedy odnowi .

Tam całkiem niedaleko nowy wielki kościół stanął... może by zrobić dzwony kopane to jakaś atrakcja turystyczna przynajmniej będzie  ;)

Taki wielki i nowy i to tuż przy stadionie a naszym piłkarzom i tak to nie pomogło :)

Edited by seba

Jarucha    30

mniej zakładów pracy = mniej ludzi w mieście, mniejsze korki, mniej wandalizmów i rozbojów, czystsze powietrze itd. Utopia Kononowicza, nie będzie niczego :D

Guest anna   
Guest anna

Właśnie dzisiaj mijałam stosunkowo niedawno odnawiany przystanek autobusowy, oczywiście już na nim jakieś huligańsko-kibicowskie malunki.

seba    15

mniej zakładów pracy = mniej ludzi w mieście, mniejsze korki, mniej wandalizmów i rozbojów, czystsze powietrze itd. Utopia Kononowicza, nie będzie niczego :D

Ludzie wracający z pracy nie demolują miasta , nie o to chodziło.

Młodzież po imprezach typu disco robi znacznie większe straty materialne niż kibole , także ofiar śmiertelnych jest więcej niż po zadymach na stadionach ,prowadzą auta po alkoholu czy narkotykach i powodują wypadki , bardzo często atakują osoby postronne co w przypadku kiboli jest rzadkością .

Kibole to grzeczne aniołki w porównaniu z dziczą wracającą z imprez .

Andrzej    22

Wielka szkoda. Jako młody chłopak chodziłem na mecze Stali Łańcut. Było to wielkie przeżycie. Kiedy nie mogłem iść na mecz, a nasi strzelili gola brawa i doping było słychać na drugi koniec miasta. Dostawałem "gęsiej" skórki. Ale to było dawno. Może da się jeszcze uratować zespół?

Falkhor    63

Andrzej - Tylko czy uratowanie zespołu wystarczy? W końcu przez ratowanie trzeba by zrozumieć eliminację przyczyn jego upadku a nie sądzę, by były one tylko i wyłącznie finansowe.

Jarucha    30

czasami dobra metoda to zaorać i zacząć od nowa. Z tego co słyszałem, tak zrobiono w Cierpiszu z klubem sportowym, młodzi odsunęli od władz starą gwardię. Tyle że tam zlikwidowali drużynę piłkarską na rzecz siatkówki