Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Bake

Czy "dziennikarze" lancut.org robią sobie jaja?!?!?!?!?!

Recommended Posts

pi0trek    53

jak dla mnie autor tekstu - pan Dubiel to analfabeta. Lepiej bym to napisał przy dwóch promilach we krwi. Czy radny ma maturę? Styl tekstu oddaje styl rządów w Łańcucie.

maciej    32

Tak jeszcze dodam, od wczoraj komentarze można dodawać pod wpisami na portalu korzystając z loginu forumowego ;)

Guest Bake   
Guest Bake

Obawiam się że Maciej nie znalazł problemu :)

Nie myślcie że się bardzo czepiam czy coś.... ale troszkę szacunku dla czytelnika, ja też robie byki! ale staram się sprawdzać pisownie w firefoxie czy writerze ... ale żeby coś takiego.,... nie wiem czy na mistrzów tego nie wrzucę :D

edit. Bu nie doczytałem, myślałem że to pisał dziennikarz :)

Edited by Bake

pi0trek    53

nie wiem co gorsze Bake. Czy to że dziennikarz robi błędy czy to ze przewodniczący rady miasta jest analfabetą. Matura? Pan chyba podstawówki nie skończył.

Guest Bake   
Guest Bake

Maciej, ale nie zwalaj winy na kogoś innego, bo powinieneś CHOCIAŻ przeczytać co wklejasz na portal :P

pi0trek przewodniczący nie musi się znać na ortografii, choć pewnie by nie zaszkodziło

maciej    32

Bake, przeczytałem bardzo uważnie. Ingerowanie jednak w treść nie jest zbytnio dobrym rozwiązaniem ;) bo wtedy autorów było by dwóch ;p

Obawiam się że Maciej nie znalazł problemu :)

Nie myślcie że się bardzo czepiam czy coś.... ale troszkę szacunku dla czytelnika, ja też robie byki! ale staram się sprawdzać pisownie w firefoxie czy writerze ... ale żeby coś takiego.,... nie wiem czy na mistrzów tego nie wrzucę :D

edit. Bu nie doczytałem, myślałem że to pisał dziennikarz :)

Jeżeli razi Cię ten sam błąd co mnie, to powiem, ze Writer/Firefox nie rozwiąże problemu, gdyż słowo to jest to poprawną odmianą INNEGO polskiego słowa.

Falkhor    63

Z racji tego, że narzędzia do korekty są dość powszechne (acz styl to styl, nie to, co ortografia) to, jak wspomniał Maciej - aktywność drugiego autora nie jest wskazana. Każdy, kto pisze tekst i wrzuca go do Sieci - mierzy się z jego jakością. Jeśli trzeba, zbiera pochwały lub baty a czasem i jedno i drugie.

Nawet gazety z brodą dłuższą niż na lancut.org B) często (a tak o, dla smaczku) wrzucają do druku teksty z komentarzy portalowych z zaznaczeniem 'zachowano oryginalną pisownię'.

Ponadto może to i lepiej wiedzieć, jak kto faktycznie pisze? :rolleyes:

pi0trek    53

Tak. Oczywiście. Wiesz tylko na co chcę zwrócić uwagę? Na to, że publikując taki artykuł sami strzelacie sobie bramkę. Na pewno niewiele osób wie, iż pan Dubiel nie jest redaktorem lancut.org a miejskim radnym. Artykuł opublikowany w ten sposób kładzie się cieniem na dobrą reputację portalu. Reputację, którą długo i żmudnie wy redaktorzy budowaliście. Może przed takim artykułem zamieszczalibyście informację, że jest to list od radnego, który tylko przyszedł do waszej redakcji. Koniecznie dopisek że zachowano oryginalną pisownię.

• Like 1