Jump to content
Sign in to follow this  
Adelante Comandante!

Czy linia uciągnie neo 10Mb?

Recommended Posts

Dzisiaj dowiedziałem się, ze Orange (dawna TPSA) oferuje Neostradę 10Mb w cenie 49zł miesięcznie, przy umowie na 2 lata.

Zastanawia mnie jednak czy moja linia uciągnie taką prędkość. Strona Orange podaje, iż uciągnie nawet 20Mb, ale nie ufam za bardzo w ich zapewnienia. Czy ktoś znający się w temacie powie mi czy moja linia bez problemu uciągnie taką neostradę 10Mb?

Parametry łacza.

SNR Margin (dB): 12.0

Attenuation (dB): 10.0

Output Power (dBm): 9.8

Attainable Rate (Kbps): 8448

Rate (Kbps): 7456

K (number of bytes in DMT frame): 234

R (number of check bytes in RS code word): 0

S (RS code word size in DMT frame): 1

D (interleaver depth): 4

Delay (msec): 1

Edited by Adelante Comandante!

l__s2    15

Teraz masz chyba 6Mb, jak dobrze widzę?

Masz jeszcze trochę zapasu na SNR Margin, tłumienie nie duże. Ja mialem podobne parametry przy 4 Mb i teraz przy 10 działa stabilnie.

Dzwoniłem do Orange, to nowe neo działa na zasadzie "do", czyli dają neta DO 10Mb, jeżeli np. linia wyciągnie 7Mb to z taką prędkością bedzie działać. Ale i tak to taniej niż wcześniejsza oferta 59 zł za 6Mb.

Zastanawia mnie jednak jak rozwiązali problem z synchronizacją.

maciej    32

Jak sprawdzić te parametry?

W routerze/modemie są w odpowiedniej zakładce. Zależy jaki masz sprzęt.

Pytanie za 100 punktów:

Czy w Orange pracują wyłącznie niekompetentni ludzie?

Znajomy zamówił Neostradę, przywieźli umowę, podpisał, dzwoni po 3 dniach czy aktywowana i można podpinać neta, a ci z Orange mówią, ze umowę anulowano, z braku wolnych portów...

Powiedzcie mi jedno: po jaką cholerę wysyłają w takim razie kuriera z umową?

Z ciekawości zadzwoniłem do Netii, mówię, ze Orange nie ma portów, koleś twierdzi, że "oni tak mówią by zatrzymać klientów"

Ja mówię, że sąsiad w ogóle nie miał Neostrady... no to koleś mówi, że u nich (w netii) jest mozliwość bez problemu.

Mówię, ze zapoznamy się z ofertą (dla sąsiada) i oddzwonimy za 30 minut....

Koleś z netii wtedy mówi by brac od razu, bo zaraz portów moze nie być :D.

Oni mają ludzi za idiotów czy co? Szkoda, że nie nagrałem rozmowy :)

Jestem zniesmaczony podejściem konsultanta; tak już na siłę chciał aby zamówić internet, że aż bullsh*t wyciekał ze słuchawki gdy się go słuchało :D

Tak więc szanowni forumowicze, badajcie dokładnie sprawę i nie spieszcie się, bo potem może być tyłek zbity gdy wam coś wcisną...

Edited by Adelante Comandante!

Falkhor    63

Z moich doświadczeń - gdy miałem radiówkę jeszcze tak kulejącą, jak beznogi koń - wyszło na to, że i TAK w pierwszej kolejności trzeba zadzwonić do TP (formularz online odpada). Podać swój adres i zapytać o możliwości techniczne. Dlaczego tak? Bo jak pytałem w Netii, to dawali (wtedy) 6megabitów, a TP mi powiedziała, że da mi nie więcej niż 1.

Jeżeli się nie mylę - to przynajmniej TP daje opcję testowania łącza - weź 1petabajt i zobacz, czy hula - nie hula, to masz, co miałeś, gdy hulało ;)

Guest Bake   
Guest Bake

też mam i mam to 10/1 chodzi ok jak narazie, ale nie wiadomo jak długo, jak każdemu dadza 10 mb to będziemy wszyscy mieć po 1 :)

Wiele zależy też od linii międzynarodowych, pliki z bliskiego serwera mogą być pobierane często z maksymalną prędkością, natomiast np. pliki youtube z USA, sa pobierane czasami z bardzo niską prędkością, widoczne jest to w porach wieczorowych czy w weekendy.