Jump to content
Sign in to follow this  
Szczus

Jakiego mamy Burmistrza ??

Recommended Posts

Szczus    63

Kolejna kadencja Pana Stanislawa Gwizdaka jako Burmistrza ostatnio w jakiejś gazecie byli oceniani i rozliczani o to co zostalo napisane o naszym włodarzu :

PLUSY;

- budowa podstrefy ekonomicznej na Podzwierzyńcu

- dokończenie budowy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i budowa nowego Domu Kultury na Podzwierzyńcu

- pozyskanie pieniędzy unijnych na remonty szkół

- zapewniono miejsce w przedszkolach dla wszystkich dzieci

- powstały cztery nowe place zabaw i dwa place "Radosnej Szkoły”

- dzięki pozyskaniu pieniędzy unijnych udało się wyremontować drogi miejskie i najistotniejsze drogi powiatowe w mieście

- poprawa estetyki miasta w zakresie ochrony środowiska i przestrzeganie zasad prawidłowej gospodarki odpadami

- przygotowanie projekt i złożenie wniosku o modernizację oczyszczalni ścieków

MINUSY

- brak miejsc parkingowych, do dziś nie powstała płatna strefa parkowania, która uwolniłaby miejsca parkingowe w ścisłym centrum miasta

- brak zdecydowanych działań na rzecz uczynienia z Łańcuta miasta żyjącego z turystyki

- upadek piłki nożnej, Łańcut jest chyba jedynym powiatowym miastem na Podkarpaciu, a może i w kraju, które nie posiada drużyny seniorów

- nie doprowadzono do skutku rozbudowy krajowej "czwórki” na odcinku Łańcut-Głuchów

- nie doszło do znaczącego postępu prac związanych z przygotowaniem wiaduktu do przejazdu pod torami przy skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej Naklik-Leżajsk-Szklary z linią kolejową

- nie udało się przygotować ostatecznego projektu przebudowy drogi wojewódzkiej (ul. Kraszewskiego)

- przeciągające się od 2006 r. prace planistyczne pod budownictwo mieszkaniowe na os. Księże Górki

- nie opracowano miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego

A wy co myslicie Łańcut idzie do przodu czy nie wykorzystuje swoich możliwości??

reklama

pi0trek    53

Moim zdaniem bardzo słaby włodarz. Jeden ze słabszych w województwie podkarpackim. Określił bym go mianem Stanisław "gówno mogę" Gwizdak albo Stanisław "działam dla dobra mieszkańców" Gwizdak. Piękne położenie Łańcuta daje mu wiele możliwości. Zarówno turystycznie jak i ekonomicznie. Niestety Łańcut przez wiele osób jest określany mianem "sypialni Rzeszowa". Jest w tym określeniu wiele prawdy. W Łańcucie można pracować tylko jako urzędnik. Nie powstają nowe miejsca pracy. Nie jesteśmy atrakcyjni dla inwestorów. Jeżeli ktoś liczy na dobrą pracę to niestety tylko w Rzeszowie. A do Łańcuta - spać.

Sam miałem kilka rzeczy do załatwienia w UM, niestety zawsze słyszałem wymówkę że "tego nie da się zrobić" Dodam że nie były to jakieś wielkie problemy. Pan Gwizdak, boi się na siebie wziąć jakąkolwiek odpowiedzialność. Zawsze odsyła do innych "pseudo specjalistów". Moim zdaniem naprawdę rządzi Pazdan, a Gwizdak to tylko jego marionetka. Mam nadzieję że to jego ostatnia kadencja, bo Łańcut stoi krok nad przepaścią a Pan Gwizdak spowoduje że zrobimy krok do przodu.

Szczus    63

Moim zdaniem to czlowiek bez charyzmy grzeczny kłania sie każdemu na ulicy nawet jak go nie zna boi sie komus narazic , tak jak to piotrek powiedzial wziasc odpowiedzialnosci na siebie , za jego czasu zauwazylem wzrost inwestycji kulturalnych moim zdaniem budowa olbrzymiej fili mdk to nietrafna inwestycjia ktora nie predko zostanie skonczona i samo utrzymanie jej pochlonie wiele pieniedzy , a na kazdym kroku slysze ze podkresla w swoich sukcesach to co ma w planach a nie to co juz zostalo zrobione . Potwierdzam tez to ze z Panem Pazdanem powini sie zamienic rolami . Budowa strefy gospodarczej zakonczyla sie pol roku temu na zmasakrowaniu ulicy i nie widze zeby cos sie tam dzialo

Neołafita    42

- poprawa estetyki miasta w zakresie ochrony środowiska i przestrzeganie zasad prawidłowej gospodarki odpadami.

Zaraz, to wcześniej szuflą trzeba było się przekopywać przez śmieci i chodzić w gazmasce? :huh:

Co do wiaduktu - tu akurat zasługa czynników wyższych, że zamiast obiecanej lata temu modernizacji mamy tylko rewitalizację.

Co do MDKu na Podzwierzyńcu... nie wiem do kogo należy należą te nieużytki obok, ale toby dobre miejsce nawet na najbliższego sylwestra byłoby. Byłoby gdyby władza chciała choć w skromnej formie coś takiego zrobić...