Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Rozwód - dlaczego, jak i czym skutkuje? A rozwodnik?

Recommended Posts

Falkhor    63

W Polsce rozpada się co trzecie małżeństwo, a coraz więcej osób żyje w wolnych związkach. Mimo to wartość rodziny nie słabnie, a Polacy nie chcą się rozwodzić – czytamy w "Rzeczpospolitej".

Źródło - Onet.pl za Rzeczpospolitą

Rozwody w polskim społeczeństwie to nie jest już temat tabu.

Ludzie się rozwodzą - szybko lub po wielu latach. Rozwodzą się małżeństwa z dziećmi lub bez.

Rozwodzą się osoby zarówno w materii religijnej jak i na podstawie prawa cywilnego.

Dlaczego?

Czy zawsze rozwód to wynik niedojrzałej decyzji o zawarciu małżeństwa?

Czy duża liczba rozwodów świadczy o przestarzałej instytucji małżeństwa czy raczej świadczy o niedojrzałości osób przystępujących do małżeństwa?

Jak oceniacie rozwodników - są to osoby mające drugą szansę czy osoby cechujące się niedojrzałością, nieodpowiedzialnością?

Winne rozwodom są czas, obyczaje czy ludzka mentalność?

Szczus    63

mysle ze teraz rozwód nie jest czyms nowym w naszym spoleczenstwie , znam duzo babci i dziatkow którzy sa małżeństwem i sie wogole do siebie nie odzywaja ,nienawidza sie ...mysle ze z powodów wstydliwych ludzie żyją z soba na siłe (bo dziecko musi miec rodzicow,bo co powie sasiadka ze moja corka sie rozwodzi ... itd)a dzisiaj ludzie patrza inaczej na to wszystko , lepiej sie rozwiesc i nie miec ze soba nic wspolnego ułozyc sobie zycie na nowo .

Guest Bake   
Guest Bake

Ciężko tak rozważać nie będąc w takiej sytuacji ... to sprawy bardzo indywidualne i chyba każda jest inna.

Lepiej się rozejść niż się męczyć :)

Szczus    63

no napeno lepiej rozejsc sie i tak jak Bake mówisz kazda sprawa jest indiwidualna . Znam jednak takie przypadki ze mimo separacji ludzie do siebie wracaja , a mysle ze rozwód juz by im nie dal drugiej szansy .

Falkhor    63

Bake

Lepiej się rozejść niż się męczyć

A nie przysięga się, że się ze sobą będzie do grobu?

Może to też skutek 'przereklamowania' przysięgi? W końcu to 'tylko' ślub?

Może zatem znowu niektórzy biorą ślub za szybko i tylko dla 'formalności obyczajowej'?

Do czego to doszło, że można iść do ślubu i zakładać, że jak coś będzie nie tak, to przecież można się rozejść, bo po co się męczyć?

8)

Guest kotlin   
Guest kotlin

Po co ślub w pierwszej kolejności? Jeżeli jakiejś parze żyje się dobrze razem, to po co komplikować wszystko ślubem?

Guest szwagier   
Guest szwagier

Sponsor mojej kochanki wrócił ze Szwecji, jest głupi więc nadal będzie nas utrzymywać bo wujek - ksiądz z Jarosławia nie zgodzi się na rozwód. Że ja wcześniej na to nie wpadłem. Facet daje kasę ona ciągle u mnie siedzi, a jakby co to zabierzemy mu dziecko. Kocham idiotów.

Falkhor    63

Czy komplikować? Dla niektórych będzie to całkiem naturalne i niczego nie skomplikuje, może być nawet ważnym uzupełnieniem życia. Dla innych - jest to zbędne, skomplikowane samo w sobie no i wiążące czymś innym niż tylko podpisem aktu cywilnego.

Sponsor mojej kochanki wrócił ze Szwecji, jest głupi więc nadal będzie nas utrzymywać bo wujek - ksiądz z Jarosławia nie zgodzi się na rozwód. Że ja wcześniej na to nie wpadłem. Facet daje kasę ona ciągle u mnie siedzi, a jakby co to zabierzemy mu dziecko. Kocham idiotów.

Takie scenariusze kochają polskie stacje, kręcące odcinki seriali, by ludzie mieli sobie co oglądać i pukać się w głowę ;)

Nie rozumiem.

"Sponsor mojej kochanki" - czyli to kochanka twoja i jego, a na takie osoby jak się mówi?

"nadal będzie nas utrzymywać" - znaczy się, mieszkasz z kochanką, która ciebie utrzymuje?

"ksiądz z Jarosławia nie zgodzi się na rozwód. Że ja wcześniej na to nie wpadłem. Facet daje kasę ona ciągle u mnie siedzi, a jakby co to zabierzemy mu dziecko." - już się całkowicie pogubiłem...

Kniejas    17

Mam kolegę który wyjechał za granicę za pracą i rozwiódł się z żoną (zamieszkała w naszym regionie). Mówił mi że teraz nie będzie się żenił bo chce związku dwojga wolnych ludzi bez wiązania tego z jakimiś urzędami albo kościołem.

Neołafita    42

Źródło - Onet.pl za Rzeczpospolitą

Rozwodzą się osoby zarówno w materii religijnej jak i na podstawie prawa cywilnego.

Dlaczego?

Nie ma rozwodu katolickiego, to nie islam  :P

Więc biednym katolikom przestanie bozia błogosławić awanturami, pobiciami i innymi objawami chrześcijańskiej miłości bliźniego  :D