Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Zawód - komornik. Praca, misja, przekleństwo.

Recommended Posts

Falkhor    63

pre_1353583987__komornik.jpg

 

Polacy zadłużają się bardziej i bardziej. Do czego to doprowadzi? Głównie do zwiększenia pracy firm windykacyjnych. Windykator brzmi groźnie, ale komornik... ma zdecydowanie bardziej wyprzedzającą go sławę. Sławę, o której trudno powiedzieć, by była dobra.

 

O tym zawodzie od dawna krążą legendy, a postać komornika owiana jest złą sławą – uważa się go za bezlitosnego potwora bez serca, który wyszarpie człowiekowi ostatni grosz, matkę z dziećmi wyrzuci za próg, a ze szpitala wyniesie nawet łóżko z nieprzytomnym pacjentem. Lecz choć wizja ta nie jest do końca zgodna z rzeczywistością, to, jak w każdej legendzie, nawet tej miejskiej – i w tej drzemie ziarnko prawdy.
Komornik, jako funkcjonariusz publiczny, podlega szczególnej ochronie – jednak wiadomo, że nie zawiadamia się policji za każdym razem, gdy ktoś wypowie niecenzuralne słowa pod moim adresem.

Źródło - Onet

 

Czy ktoś miał do czynienia z komornikiem?

Dlaczego komornik uosabia 'wroga narodu' - bo naród zadłuża się ponad miarę?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nigdy nie miałem do czynienia z komornikami, lecz krążą o nich różne, głównie negatywne, historie.

 

Czytałem opinie internautów, że w przypadku tzw. licytacji komorniczych, można powiątpiewać w 100% uczciwość komorników. Komornikowi przysługuje prowizja; więc wątpliwe jest aby wszystko zawsze i wszystko przebiegało zgodnie z literą prawa.

 

Z drugiej strony komornik też pełni użyteczną rolę w społeczeństwie. Uczy społeczeństwo, że nie powinno się kantować. np. jeden debil kupi nowy telewizor, bo sąsiad ma taki sam, weźmie kredyt a potem go nie spłaca. Komornik nauczy taką osobę odpowiedzialności.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kniejas    17

Komornik musi być szczególnie w takim kraju jak Polandia :) :) Taki bat na ludzi którym za łatwo bierze się pieniądze.

Zawód nie ma co mówić parszywy. Zabiera się dłużnikom ale cierpią też ich rodziny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Falkhor    63

Bez komornika albo innych legalnych metod odzyskiwania pieniędzy... to już tu by się nie dało żyć :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kniejas    17

Dlatego zamiast zwykłego konta lepiej mieć jakąś pseudopolisę ubezpieczeniową (fundusz) bo jak nagle ktoś zechce stamtąd wziąć pieniądze (co jest trudne) to weźmie z 80% stratą (co jest bez sensu).

W tym artykule pięknie widać jak nasze pseudopaństwo (bo to jest takie państwo jak jakieś Kongo czy Zimbabwe) jest zorganizowane. W tak poważnych sprawach jak zabór kasy jest problem z peselem.

Poziom administracji równy obornikowi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Falkhor    63

Nasze państwo nie ma zamiaru bronić kasy swoich obywateli. Może głównie dlatego, że aparat państwowy skupia się na rabunku miast na pomnażaniu zasobów portfela 'poddanego'.

Warto przypomnieć - niektóre z firm windykacyjnych starają się sprawić wrażenie, że mają prawa i przywileje niczym komornik. Ale tak nie jest!

 

Warto - w kanwie tego tematu - przeczytać ten artykuł:

Biznes Onet - Jak uciec prze komornikiem?

Windykator nie ma takich uprawnień jak komornik, który jest funkcjonariuszem publicznym i może używać środków przymusu w imieniu państwa. Osoba prowadząca działalność gospodarczą, jak windykator, może ewentualnie skontaktować się z dłużnikiem w imieniu wierzyciela i starać się ustalić, w jaki sposób dłużnik dokona spłaty zaciągniętego długu. Nie może jednak przyjść do dłużnika do domu, ponieważ ten może nakazać windykatorowi opuścić mieszkanie. Jeżeli windykator tego nie uczyni, naruszy mir domowy i narazi się na sprawę karną – wyjaśnia Jarosław Świeczkowski. - Firmy windykacyjne zajmują się należnościami, których termin spłaty dopiero co minął. Sprawy, które trafiają do komornika są o wiele starsze - dodaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×