Sign in to follow this  
Followers 0
Falkhor

Czy dobrze jest mieć konto społecznościowe - FB, Google, NK i inne?

18 posts in this topic

Nie masz konta na NK albo na FB? Nie istniejesz!

Nie masz znajomych - jesteś beznadziejny!

Nie masz ciekawej tablicy albo zdjęć dorobiłem-się-jestem-życia-król - jesteś nikim?

Może to tylko uprzedzenia.

Może warto w tym uczestniczyć i być w stanie 'ciągłego kontaktu'?

Serwisy żyjące z publikacji zdjęć mało rozgarniętych ludzi w jeszcze mniej rozgarniętych sytuacjach liczą zyski i patrzą na furkoczący licznik odwiedzin. W końcu mnóstwo zdjęć robi się za darmo (przysyłają je najczęściej anonimowi użytkownicy Sieci), głupoty nie brakuje. Połączenie mega-podaży z mega-popytem generuje zyski. Nie chcę jednak być skrajnym materialistą - że niby tylko o kasę tu chodzi.

Kilka setek lat temu - gdyby nawet był jakiś odpowiednik opowiastek SF - nikt nie byłby w stanie wyobrazić sobie łącznościowego szumu, jaki obecnie opasa nasz glob. Zrobiłem naleśniki, kupiłem buty, wyprowadzam psa, uczę się, imprezuję, trzymam urnę z babcią, jem hot-doga (x1.000.000 wariantów do sześcianu na minutę B)  ). To wszystko przybiera formę tekstu i zdjęć i krąży w sieci. Ruch napędzają serwisy mianujące się społecznościowymi (tłumacząc, że powstały od ludzi przez ludzi dla ludzi).

Czy dobrze jest w tym uczestniczyć?

Masz konto na Face Booku lub Naszej Klasie - do czego jest Ci potrzebne?

Spotykasz się z agresją? Budujesz przyjaźnie? Podtrzymujesz znajomości?

Może zarabiasz dzięki takim sieciom?

A może nie masz konta? Dlaczego?

Mam konto na FB i niestety mam też tam kilkunastu znajomych (głupio odrzucić zaproszenie). FB to dobra sprawa dla FBI innych instytucji. Dla bardziej ogarniętych użytkowników FB jest dobrym źródłem świeżych informacji - subskrypcje w interesujacych nas działach.

Ostatnio buszuję po publicustyce na YT, i trafił mi się Mariush Mix Kolanko, jak widzę ma swój program w Superstacji, oto jego spostrzeżenia nt FB: :)

Edited by danny
1 person likes this

Tylko czy kogoś to jeszcze dziwi że biznes ma przynieść kasę?

FB to BIZNES im więcej userów tym pieniążki dzwonią częściej.

A "ludzie som gupie" i dają FB swoje dane osobowe i marketingowe za frajer!

Biznes jak złoto!

Edited by Kniejas

Oczywiście, że warto! Można dzięki temu np otrzymać 10$ jako odszkodowanie za bezprawne wykorzystanie wizerunku w reklamie.  :D

Jasne, że warto. Trzeba tylko umieć korzystać z tego z głową, o czym większość używających niestety nie wie

Tylko 10$? To odszkodowanie czy juz tyle wystarczy żeby się Polak cieszył? :D

NK nie mam, a FB to bardzo fajny sposób na komunikacje np z ludzmi ze swojego kierunku ;) Można powiedzieć, że komunikator i forum w jednym ;)

Byłam przeciwna założeniu konta ale niestety Facebook jest tak popularny i praktykowany że gdyby nie ten portal, nie byłoby możliwe utrzymanie wielu znajomości w stałym kontakcie, a tak, jest możliwe :) 

Maile się zmieniają, telefony też, a tak można za darmo pisać ze znajomymi choćby byli na krańcu świata

Używam FB i to dość regularnie, ale raczej dla przyjemności i kontaktów osobistych.

Bardziej opłacalne i przydatne w życiu zawodowym jest prowadzenie profilu na Golden Line.

Firmy też mają tu swoje proifle, tu VTS np. http://www.goldenline.pl/firma/vts/

Można nawiązać kontakty, czasem nawet znaleźć pracę - moim zaniem bardzo przydatne.

Na FB też firmy mają swoje profile. W marketingu social media Trójmiasto zyskuje coraz większe znaczenie. Jest to prosty sposób dotarcia do dużej liczby osób, trzeba jednak ich czymś zachęcić by go odwiedzali. Podobają mi się akcje z konkursami na takich profilach. Dobra zabawa i można coś fajnego wygrać.

Social media się już chyba przejadł powoli. Poza tym ile można się wpatrywać w te niebieskie identyczne strony. Moim zdaniem to tylko kwestia czasu kiedy FB odejdzie na margines.

To się musiało przejeść :) Każdy widzi, jak FB dąży do sukcesów marketingowych, a nie jakieś tam socjale ;) GG tez kiedyś tego spróbowało i efekt był więcej niż wymowny :)

Ja korzystam z fb i bardzo sobie chwalę. Tzn. wiadomo, przesycony jest niepotrzebnymi, marketingowymi treściami, jednak to tam utrzymuje kontakt ze znajomymi, tam mogę sprawdzić co się u nich dzieje, a dodatkowo dzięki obecności firm jestem w stanie zgłosić jakąś wadę, złą obsługę, nie smaczne jedzenie, a dodatkowo przed pójściem w dane miejsce czy skorzystania z usług mogę poczytać opinie. To bardzo cenne informacje :)

ja nie mam niczego z ww...i jest mi z tym dobrze, mam znajomych w rzeczywistości, nie korzystam z facebooka nk...i żyję

Ja też nie mam nigdzie konta i żyje:). Nie chce mi sie oglądać zdjęć, na których widać co ludzie jedzą na kolacje:)