Jump to content
Sign in to follow this  
Neołafita

Kawiarenka internetowa

Recommended Posts

Guest Krzysiek   
Guest Krzysiek

Kawiarenka internetowa, jako taka się raczej nie utrzyma. Ale bywa, że ktoś potrzebuje zedytować i wydrukować jakiś dokument, zdjęcie czy wejść na neta w jakiejś pilnej sprawie.

Kawiarenka internetowa znakomicie się sprawdza w sklepach komputerowych (a niestety mało, który oferuje takie usługi), punktach ksero (sklep komputerowy zresztą powinien też mieć ksero i świadczyć usługi ksero), ewentualnie jakieś sklepy z książkami. Generalnie jako dodatek do innej działalności jest w stanie przynosić całkiem sensowny dodatkowy zysk.

Neołafita    42

Oba powyższe rozwiązania znam z innego trochę większego miasta i raczej się sprawdzały ;)

Ta tutejsza zdaje się była połączona z salonem gier ale sklepikarstwem chyba też nieco usiłowała nadrabiać...

Andrzej    22

Pragnę poinformować, że w tym roku powstanie w mieście cztery punkty wolnego dostępu do Internetu. W ramach  działania  8.3. „Moc Internetu – Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclusion w Mieście Łańcut” osi priorytetowej 8. „ Społeczeństwo informacyjne – zwiększenie innowacyjności gospodarki” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007 – 2013,  została podpisana umowa przez Burmistrza Miasta Łańcuta  Stanisława Gwizdaka z Władzą Wdrażającą Programy Europejskie dotycząca między innymi utworzenia 4 punktów dostępu do nieodpłatnego szerokopasmowego Internetu. Będą to: Szkoła Podstawowa nr 2, Miejski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. W każdej z tych jednostek zostaną zainstalowane komputery w ilości po 10 sztuk z darmowym dostępem do Internetu.

Guest WIFI   
Guest WIFI

W mieście przydałoby się kilka miejsc z darmowym internetem WIFI ale nie 4, tylko wiecej... w każdej szkole powinien być!

danny    15

Darmowy internet jest w Pedagogicznej Bibliotece i jest w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Można coś wydrukować odpłatnie. Czy ktoś sprawdzał czy te punkty są niewystarczające?

40 komputerów wg mnie to dużo, kto wie, może się dzieciakom w szkole przyda, a może zamiast na przerwach się bawić to będą siedzieć na FB czy NK lub gierkach, kto wie.

Ja jak mi potrzeba to używam internetu Aero2. Darmowa sieć na nadajnikach telefonii komórkowej HSDPA. Wpłacasz śmieszną kwotę wpisowego i do roku przynajmniej 2016 możesz za darmo surfować wkładając kartę sim do modemu lub telefonu komórkowego, polecam:) Działa wszędzie.

Co do Hot Spotów to dobry pomysł, jak by dla turystów oznaczyć miejsca wi-fi na ławkach np na plantach albo przy parku. Jednakże, wchodząc do każdego poważnego baru w łańcucie masz już darmowe wifi, więc akurat to nie jest taki palący problem, przedsiębiorcy już wyręczyli miasto ;p

Andrzej    22

Wi -Fi jest w MDK i Punkcie Informacji Turystycznej w Maneżu, więc nie ma co pisać, że przedsiębiorcy wyręczają. A co do 4 punktów darmowego internetu to też źle? Jak by miasto nie przystąpiło do projektu to pewnie larum by było na forach, że darmowe komputery i internet przepadły. Projekt 8.3 przewiduje 30 komputerów i Internet dla gospodarstw domowych, a wymogiem tego projektu było wskazać 4 jednostki w których ma być zainstalowany komputer dla ogólnego stosowania. Powiem szczerze, że już nie rozumiem powyższych wpisów.

Szczus    63

po prostu taka nasza mentalność Panie Andrzeju ,jak robią to źle jak nie robią tez źle . Naprawiają drogę to źle bo korki bo huk nie naprawiają to znowu że dziury ,ze nikt nic nie robi i tak w koło. Skoro to z pieniędzy unijnych to nawet jak ma tam ktoś raz na miesiąc z tego korzystać to lepiej żeby te pieniądze wydane były w Polsce niż np na Węgrzech. A czy przyda się sam czasem na mieście nie mam co robić jak na coś czekam to w wolnej chwili mógłbym skoczyć coś pożytecznego poszukać w necie  jeżeli tylko te komputery są ogólnodostępne?? 

danny    15

Jeśli chodzi o wifi to nie wiedziałem że są te dwa punkty w Łańcucie, sprawdzę tylko czy jest jakieś oznaczenie. Jeśli tak to takim razie zwracam honor.

Darmowy internet to zawsze dobra inicjatywa, choć w sumie wykluczenie z internetu co rok się zmniejsza. Ale jeśli można to korzystajcie z projektu.

Edited by danny

Guest Tadeusz   
Guest Tadeusz

a ja też nie wiedziałem, a jeżeli Panie Andrzeju kasa byłą przeznaczona do wykorzystania tylko na komputery stacjonarne to przepraszam :) myślałem że ogólnie na internet

potwierdzam areo swietna sprawa

Neołafita    42
Ja jak mi potrzeba to używam internetu Aero2. Darmowa sieć na nadajnikach telefonii komórkowej HSDPA. Wpłacasz śmieszną kwotę wpisowego i do roku przynajmniej 2016 możesz za darmo surfować wkładając kartę sim do modemu lub telefonu komórkowego, polecam:) Działa wszędzie.

Co do Hot Spotów to dobry pomysł, jak by dla turystów oznaczyć miejsca wi-fi na ławkach np na plantach albo przy parku. Jednakże, wchodząc do każdego poważnego baru w łańcucie masz już darmowe wifi, więc akurat to nie jest taki palący problem, przedsiębiorcy już wyręczyli miasto ;p

Aero jest dobre dla kogoś kto ma komputer i choć minimum pojęcia o jego obsłudze.

Dlaczego tylko dla turystów? Przy obecnej jakości informacji to raczej mieszkańcy prędzej będą wiedzieć. Choć sam pomysł przy zachowaniu ostrożności warty poparcia.

PS: Czegoś takiego jak darmowy internet nie ma ;)

po prostu taka nasza mentalność Panie Andrzeju ,jak robią to źle jak nie robią tez źle . Naprawiają drogę to źle bo korki bo huk nie naprawiają to znowu że dziury ,ze nikt nic nie robi i tak w koło. Skoro to z pieniędzy unijnych to nawet jak ma tam ktoś raz na miesiąc z tego korzystać to lepiej żeby te pieniądze wydane były w Polsce niż np na Węgrzech. A czy przyda się sam czasem na mieście nie mam co robić jak na coś czekam to w wolnej chwili mógłbym skoczyć coś pożytecznego poszukać w necie  jeżeli tylko te komputery są ogólnodostępne?? 

Tak, trzeba klaskać niczym cyrkowa foka na widok ryby nawet jak zapomną, że "zielonym do góry" :D

Zaś nic gorszego niż jawnie palcami ewidentne błędy wytykać.

PS: lepiej by było gdyby pieniądze były wydane na POLSKIE produkty ;)

Wi -Fi jest w MDK i Punkcie Informacji Turystycznej w Maneżu, więc nie ma co pisać, że przedsiębiorcy wyręczają. A co do 4 punktów darmowego internetu to też źle? Jak by miasto nie przystąpiło do projektu to pewnie larum by było na forach, że darmowe komputery i internet przepadły. Projekt 8.3 przewiduje 30 komputerów i Internet dla gospodarstw domowych, a wymogiem tego projektu było wskazać 4 jednostki w których ma być zainstalowany komputer dla ogólnego stosowania. Powiem szczerze, że już nie rozumiem powyższych wpisów.

Tak samo Kamienica nie wyręcza MDKu w szerzeniu kultury  ^_^

Nie no, po prostu pogratulować ich rozmieszczenia! 

Takie traktowanie Podzwierzyńca na pewno dobrze rokuje w kwestii rozwoju miasta.

No i do tego: przewiduje się zakup 70 komputerów a o przynajmniej jednym infokiosku (ktoś domyśla się optymalnych lokalizacji?) nikt nie pomyślał... Czyżby znajome sklepy w ofercie nie miały? ;)

Andrzej    22

Jeszcze raz informuje, takie były wymogi projektu!!! o żadnym info kiosku nie było mowy. Proponuję zagłębić się w temacie i odwiedzić stronę Władzy Wdrażającej Programy Europejskie i poczytać na temat projektu 8.3. i dopiero potem komentować.

Neołafita    42

Który konkretnie punkt wyznacza rodzaj obudowy (to nie "polski przetarg" gdzie warunki szczegółowe zawierały np liczbę śrubek), interfejsu albo zabrania integracji monitora z jednostką centralną?

Ba, z zagłębienia się w temacie wynika, że... można wpisać nawet tak specjalistyczny sprzęt jak peryferia dla osób niepełnosprawnych.

Takiego pytania jak się ma cel projektu do lokowania wszystkich 4 punktów tam gdzie już istnieje możliwość korzystania z niekomercyjnego internetu jak widzę nawet nie warto stawiać.

pi0trek    53

Już widzę ten nagłówek w najbliższym numerze biuletynu łańcuckiego: Burmistrz Stanisław Gwizdak sfinansował zakup czterdziestu komputerów z dostępem do internetu dla mieszkańców Łańcuta.

Edited by pi0trek

danny    15

Nie jest to jak już wspomniałem jakaś paląca potrzeba ale sprawdziłem czy hotspot faktycznie działa. W mdk jest tylko jedna sieć więc żaden w miarę rozgarnięty internauta nie będzie miał problemów z połączeniem. Info na drzwiach jest, a zasięg jest obecny nawet w alejce pomiędzy budynkiem MDK a zamkiem, fajnie że spokojnie można usiąść i surfować :)

W maneżu nie do końca sprawdziłem, gdyż poza godzinami pracy wifi nie jest dostępne, lub nie wychodzi poza obręb budynku.

• Like 1

Neołafita    42
Już widzę ten nagłówek w najbliższym numerze biuletynu łańcuckiego: Burmistrz Stanisław Gwizdak sfinansował zakup czterdziestu komputerów z dostępem do internetu dla mieszkańców Łańcuta.

No co Ty?

Dzięki ciężkim staraniom i długotrwałym zabiegom burmistrza mieszkańcy Łańcuta mają internet i to na europejskim poziomie!

:lol:

• Like 1

Andrzej    22

W piątek wróciłem z Warszawy. Brałem udział w spotkaniu w instytucji Władza Wdrażająca Programy Europejskie odnośnie programu 8.3 Moc Internetu - Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - eInclusion w Mieście Łańcut. Dostaliśmy 100 % dofinansowania w przedmiotowym projekcie. Czyli Miasto Łańcut otrzymało dofinansowanie w kwocie 499 999, 40 PLN.

Edited by Andrzej

Szczus    63

no to już znacząca suma i to wszystko na zakup tych komputerów przecież to kupa kasy ? 

Edited by Szczus

Guest Teddy   
Guest Teddy

nie wiesz Szczus jak to jest? 

0,5mln złotych na 40 komputerów ?

powiedzmy 50 000 rzeczy inne niż komputery - sieć, łącze

zostaje 11 250 zł na kazdy komputer

Pytanie. Jakie komputery chce kupić miasto do udostępnienia Internetu za prawie 12 000 zł SZTUKA???

Co to będą za komputery za takie olbrzymie pieniądze?