Jump to content
Sign in to follow this  
pihis

Łańcut w skali odcieni szarości

Recommended Posts

pihis    1

Co do bonusiku: 

- nie przesadziłeś z głębią ostrości?  :blink:

- spawał przy ruszaniu?  B)

mała GO to celowy zabieg, zapewne słyszałeś o obiektywach typu Tilt Shift, bądź Baby Lens,  a co do spawania.. z tą myślą udałem się na PKP ale niestety.... spóźniłem się o dwa dni

Neołafita    42

Że celowy to się domyślam, tylko nie mogę zajarzyć koncepcji... skoro i tak czoło ciasno oblepione tym co na stacji...  :huh:

Raczej o jakieś 2 tygodnie ;)

pihis    1

Że celowy to się domyślam, tylko nie mogę zajarzyć koncepcji... skoro i tak czoło ciasno oblepione tym co na stacji...  :huh:

Raczej o jakieś 2 tygodnie ;)

Koncepcją było uzyskanie efektu makiety/miniatury, gwoli ścisłości zdjecie było wykonane 24 stycznia, więc jakieś dwa dni po problemach z trakcją

pihis    1

Nie ma zdjeć nieretuszowanych, Jesli  nie robisz zdjeć w trybie RAW które później musisz cyfrowo "wywołać" to program aparatu robi to za Ciebie w formacie JPEG, i to co "wyciągasz" z karty pamięci oprogramowanie aparatu zdążyło już odszumić, wyostrzyć, poprawic barwy, kontrast etc etc. Bonus oczywiście po ingerencji programu graficznego, ale w miedzyczasie w domowym warsztacie powstała niskobudżetowa namiastka szkła za kilkaset zł, i tylko czekam na możliwość przetestowania. babylens.jpg

Neołafita    42

Dziś to nawet RAWy nie są tak surowe jak kiedyś, barwy zaś to są w zasadzie tworzone ;)

No ale pisząc o retuszu odwoływałem się do chyba najlepszej (na dziś) definicji, że to usuwanie lub dodawanie obiektów.

Tak na moje oko to ta latarnia jest zbędna... trakcja w sumie też efekt psuje :D

danny    15

Ładne zdjęcia. Jest wiele na necie zdjęć zamku takich pretensjonalnych, które się niczym od siebie nie różnią. Twoje choć czarno-białe nawet wiele szczegółów pokazują. ;)

Co do tej kolejki to nie wiedziałem że jest taka technika robienia zdjęć. Faktycznie, "krakowiak" wygląda jak model kolejki. Też fajny.

Neołafita    42

Nie ma zdjeć nieretuszowanych, Jesli  nie robisz zdjeć w trybie RAW które później musisz cyfrowo "wywołać" to program aparatu robi to za Ciebie w formacie JPEG, i to co "wyciągasz" z karty pamięci oprogramowanie aparatu zdążyło już odszumić, wyostrzyć, poprawic barwy, kontrast etc etc. Bonus oczywiście po ingerencji programu graficznego, ale w miedzyczasie w domowym warsztacie powstała niskobudżetowa namiastka szkła za kilkaset zł, i tylko czekam na możliwość przetestowania. 

Jak tam testy?

Guest Gość   
Guest Gość

Na kolor was nie stać ;)
Co to ludzie mają, że tak lubują się w czarnobiałych fotosach :)

Kniejas    17

Łańcut nawet w kolorze jst szary. Tylko żeby mi nie mówić "kwestia pogody"! Fotki bardzo fajne. Miasto beznadziejne ;):D