Jump to content
Sign in to follow this  
OneSilverDollar

Nowy Papież - Franciszek

Recommended Posts

Czas na nowy temat ;) Taki ogólny

Czy wybranie papieża z Ameryki Południowej było dla was zaskoczeniem?

Jakie jest wasze zdanie o jego skromności, stosunku do wiernych?

Wybór papieża z Ameryki Południowej nie był dla mnie, aż takim zaskoczeniem jak mam być szczera, bo Kościół jako instytucja potrzebuje świeżości, chociaż liczyłam bardziej na papieża z Brazylii niż Argentyny ;)

A co do jego skromności, ludzie na pewno to odbierają pozytywnie, ale jestem ciekawa czy on to robi na pokaz czy też nie? Zobaczymy, to dopiero początek pontyfikatu ;)

Szczus    63

moim zdaniem trzeba zobaczyć czy wcześniej też tak robił , przed wyborem na papieża . Aktualnie zaskoczył mnie pozytywnie wybór tak skromnej osoby , myślę że część  księży  już powoli się buntuje ,sam na kazaniu słyszałem księdza że mu nie potrzebny jest papież który jeździ tramwajem ,ale taki który zdąża na spotkania z wiernymi , A ja uważam że własnie więcej wiernych będzie ciągnąć do takiego papieża . Ale jeszcze nie oceniajmy czas pokaże . 

Edited by Szczus

Neołafita    42

Liczyłem, że będzie murzyn  :lol:

PS: a pomyśleć, że jedne z jego poprzedników uważał, iż torami to tylko do piekła można trafić  :rolleyes:

Jarucha    30

Liczyłem, że będzie murzyn  :lol:

PS: a pomyśleć, że jedne z jego poprzedników uważał, iż torami to tylko do piekła można trafić  :rolleyes:

Ja też tak liczyłem i przegrałem pół :(

Falkhor    63

Zaskoczyła mnie jego skromność i stanowczość. Być może jest szansa na to, że władzę w kościele objął człowiek konsekwentnie trzymający ster władzy w imperium trudnym do ogarnięcia ;) Franciszek ujmuje asertywnością i sposobem bycia zanim został papieżem. Niepokój wzbudziły ostre nagłówki prasy - trudno mi jednak było w nie uwierzyć, gdyż kto jak kto ale kościół wybierający na lidera osobę z ewidentnie złą przeszłością? To już chyba nie te czasy ;)

Kilka dni po całym szumie spodobały mi się też dość niemiłe komentarze kierowane do polskich księży epatujących się luksusem. Czy Franciszek sięgnie aż tak daleko i przypomni swym podwładnym nakaz życia skromnego? To by było COŚ :)