Jump to content
Sign in to follow this  
szalona

lody w rozwalającej się kamienicy

Recommended Posts

szalona    0
przez kilka lat mieszkałam poza Łańcutem. po powrocie bardzo mnie zdziwiło że miasto turystyczne pozwala na sprzedaż lodów z automatów w walącej się kamienicy. chodzi mi o kamienice położoną w rynku-pasaż w stronę kościoła. przecież jeszcze nie tak dawno tamtą stroną nie można było chodzić bo groziło zawaleniu. 

Jakie to miasto turystyczne? Jak było turystyczne to by inaczej wyglądało i funkcjonowało.. Władze miasta i większość mieszkańców( Nie żebym uważała się za jakiegoś znawce, ale sporo zwiedziłam Polski i Europy)  w ogóle tego nie pojmują..  Miasto miało już swoje złote czasy a teraz to tylko można płakać.. Kiedyś nie wiedzieli, gdzie leży Rzeszów, tylko kojarzyli Łańcut, teraz jest na odwrót, nikt nie wie, gdzie jest Łańcut.. 

Jakbyś my mieli mądre władze, nie dbające tylko o własne dupy,  to Łańcut byłby perełką.. żyła złota.

Byłam ostatnio w Rzeszowskim PTTK'u i wiecie co? Nawet największe wiochy z zabytkami, skansenami mają tam swoje reklamy a Łańcuta to ja tam nie widziałam, jakby w ogóle nie istniał.. Żadnych reklam, nic.. I to jest smutne ;(

• Like 1

Guest ktos   
Guest ktos

a lody od tych pan z kiosku na plantach wam smakuja tam wiecznie te baby pala papierochy a rąk to chyba nie myja bo dopiero pali za ulamek sekundy podaje lodzika dzieciaczkowi fuj!

Neołafita    42

Ależ tu są nie tylko przedwojenne zabytki!

O ile taki MOSiR z obwodnicy przynajmniej widać, to basen otwarty... cóż lepiej ukryty od koszar :(

Unikatowe muzeum Polmosu... szkoda mówić, no ale przecież łatwiej ciąć koszty=załogę niż zadbać o promocję.

Kino... dlaczego nie ma w mediach informacji o repertuarze?

itd, itp

PS: za starych dobrych czasów to nawet Tyczyn był bardziej kojarzony od Rzeszowa ;)

a lody od tych pan z kiosku na plantach wam smakuja tam wiecznie te baby pala papierochy a rąk to chyba nie myja bo dopiero pali za ulamek sekundy podaje lodzika dzieciaczkowi fuj!

niestety często w gastronomii palą papierosy, co jest niedpuszczalne -_-

Falkhor    63

Może odpowiedź jest bardzo prosta.

Bo wolno.

Swoboda wykonywania działalności gospodarczej.

Spełnienie warunków wykonywania tej działalności.

W końcu Łańcut to nie skansen i każdy chce tu żyć, dorobić się, jechać na wakacje ;)