Jump to content
Sign in to follow this  
ziomal

Robienie studiów w dojrzałym wieku

Recommended Posts

ziomal    0

Witam. Ma to Waszym zdaniem sens? No wieadomo, trzeba się rozwijać, a i rynek pracy nie rozpieszcza. Tylko zastanawiam się 45 latek ma taką samą chłonność umysłu i wystarczająco dużo chęci. Na razie zastanawiam się nad takimi studiami magisterskimi na WSB, ew. podyplomówka (mam szansę na dofinansowanie z jakiegoś 'funduszu' pomostowego). Żadne szkolenia kilkudiowe mnie nie interesują, bo to tylko sposób nabijania kasy dla organizatorów moim zdaniem (też dostałem na nie ofertę). Ktoś się podejmował studiowania w tym wieku?

Szczus    63

powiem ci tak człowiek uczy się całe życie , ja zrezygnowałem ze studiów i dziś tego nie żałuje bo ten czas wykorzystałem na różne kursy ,i pracowałem dlatego łatwiej mi jest znaleźć pracę :P od moich rówieśników  (paradox) dziś jestem 8 lat po szkole  i jak bym tylko miał czas w weekendy chętnie zaczął  bym studia , mając tam jakieś doświadczenie z rynku pracy wiedział bym na jakie pójść. Wydaje mi się że spokojnie mając chęci bym sobie poradził .

Podsumowując jeżeli masz studia sponsorowane,czas na zajęcia i naukę oraz co najważniejsze chęci to  śmiało możesz iść .Kolegi mama ma 50 lat i bez problemu skończyła studia także powodzenia . 

Falkhor    63

Co tu dużo dodać ;)

Szczus

Podsumowując jeżeli masz studia sponsorowane,czas na zajęcia i naukę oraz co najważniejsze chęci to  śmiało możesz iść .Kolegi mama ma 50 lat i bez problemu skończyła studia także powodzenia .

Obecnie studia są przereklamowane, bo są zbyt nastawione na przerób każdej ilości chętnych.Ja teraz w sumie żałuję, że poszedłem na studia ;) Mogłem - podobnie jak Szczus - nauczyć się czegoś konkretnego a o studiach pomyśleć, jak np. odchowam dzieci ;)