Jump to content
Sign in to follow this  
klapek kubota

Muli Youtube?

Recommended Posts

Zauważyłem, że wieczorami (zwłaszcza) zaczyna niesamowicie mulić Youtube. Muli do tego stopnia, że niezdatne jest do oglądania.

Czy ktoś z forum też ma takie problemy?

Dokładnie. Neo 10mb. Sąsiad ma Netię 10 i twierdzi, że nie ma takich problemów.

Kto jeszcze ma takie problemy i na jakich łączach?

Jakby co to wystosuje się pismo do tepsy...

Szczus    63

mam szwagra informatyka i dzwonił tam do nich bo go szlag trafia coś mu zaczęli ściemniać że to jego komputer ,no ale on się zna na tym nie dał się nabrać i mu powiedzieli że w Łańcucie jest przeciążenie szczególnie wieczorem bo dużo osób siedzi a powodem tego jest za słaba instalacja ale tp nie ma w planach wymiany w najbliższym czasie na światłowody czy jakoś tak (mówił o konkretnych rzeczach ale ja się na tym nie znam więc nie będę pisał o co chodzi dokładnie ) .Coś walczy z nimi ale to walka z wiatrakami jak się dowiem więcej to napisze . 

Ale to dziwne, że akurat Youtube tak muli. Inne serwisy jakoś chodzą, tylko ten Youtube tak tragicznie. Testy łącz wykazują te 10MB. Nawet jeżeli za tester obiorę niemiecki serwer.

Sam już nie wiem... czy to wina TP, czy gdzieś na linii USA>Europa jakiś korek się robi...

danny    15

W netti to niby mają umowę z Google albo netia ma specjalne serwery cache na usługi youtube http://blog.netia.pl/netia/entry/youtube_bez_zaci%C4%99%C4%87

Jak wynika z tego "wystaczy" mieć ustawione DNS na adresy Netii. Ciekawe, bardzo ciekawe czy zadziała wam jak sobie przestawicie na kompie samodzielnie dnsy na Netii (aktualnie obecne), w każdym kompie dnsy można przestawić.