Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Jerzy Urban spalił szalik z polskim godłem... dla kiboli?

Recommended Posts

Falkhor    63

 

Drwił z papieża, parodiował Lecha Kaczyńskiego... Jednak miarka się przebrała, gdy w proteście przeciwko chamstwu kiboli Jerzy Urban spalił szalik reprezentacji Polski i umieścił filmik na YouTubie. Redaktor naczelny Fronda.pl Tomasz Terlikowski wzywa, by Urbana pozbawić obywatelstwa i wsadzić w pociąg "z biletem w jedną stronę".

 

Źródło Wyborcza

 

Prokuratura od razu przesunęła milion prowadzonych spraw, by z urzędu zająć się treścią Urbanowego filmiku na YT. Filmiku, który bardzo szybko podkręca swoją oglądalność i pewnie przeskoczy niejedno zero, nim afera przygaśnie. Meritum sprawy jest spalenie szalika z wizerunkiem polskiego godła. Czy jest to kpina, apel, protest, satyra czy co to jeszcze może być? Wyłącznie przestępstwo?

Kto niszczy polskie godło - podlega karze. Oficjalnie padło modne określenie - ściga się z urzędu. Ściga się to z automatu. Szczerze - każde przestępstwo powinno być tak ścigane. Niezwłocznie. Problemem oczywiście będzie ustalenie faktycznego przewinienia.

Czy reprodukcja godła na szaliku to nadal godło (o ustalonym wzorze)?

Czy szalik ma taką samą powagę co flaga?

Dywagacje obejmą też zapewne samo przeznaczenie aktu spalenia.

Czy nawoływało do nienawiści?

Czy była to symbolika upadku kibiców do 'poziomu' kiboli? 

W ten sposób jeden z najstarszych, najbardziej doświadczonych prowokatorów i graczy sceny politycznej w Polsce przypomniał o sobie. Wg mnie ewentualny proces, o ile do niego dojdzie (a powinno - zarzut zniszczenia godła zawsze powinien być wyjaśniony), będzie długotrwały i umożliwi Jerzemu Urbanowi zabranie głosu na łamach mediów, które do tej pory traktowały go jeśli nie z ignorancją, to przynajmniej z ostrożnością.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest ambi   
Guest ambi

Jeżeli Wojewódzki (czy tam tvn) poniósł karę za flagę w psiej kupie, to i Urban powinien ponieść karę.

Lecz w pierwszej kolejności powinno ukarać się za umieszczenie godła na szaliku. Wszędzie szasta się symbolami narodowymi, a ludzie nie mają żadnego szacunku dla niego. Taki kibol weźmie sobie szalik z godłem Polski, a potem leje po mordzie kogoś na ulicy, tylko dlatego, że ktoś osmielił się kibicować innej drużynie piłkarskiej.
Wszędzie godło, nawet na kieliszkach do wódki jest... wstyd tak traktować symbol narodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×