Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Wojna w Syrii

Recommended Posts

Falkhor    63

Przesycony konfliktami Bliski Wschód, Egipt z rzeszami uciekających turystów, bardzo napięta sytuacja w jednej i drugiej Korei... i kolejny konflikt, który nie został jeszcze namaszczony przez wszystkie media jako wojna. Syria - kraj, w którym spektakularne i śmiercionośne użycie broni chemicznej przyciągnęło uwagę znaczących państw świata. Oczywiście najwięksi gracze - USA i Rosja - także są przy tym obecni. Używane są też pojęcia manifestacja siły, potrząsanie szabelką, propaganda, akcja, interwencja.

 

 

 

Syryjskie siły powietrzne rozważają użycie pilotów kamikadze przeciwko Zachodowi, jeśli ten zdecyduje się na atak - zapowiedział oficer armii prezydenta Asada w wywiadzie dla brytyjskiego "Guardiana". Według niego już 8 tysięcy żołnierzy gotowych jest stać się męczennikami, by powstrzymać uderzenie Amerykanów i Brytyjczyków.
Oficer zdradził też, że tylko w tym tygodniu już 13 pilotów podpisało zobowiązanie, z którego wynika, że chcą stać się męczennikami, by w ten sposób powstrzymać amerykańskie samoloty.

Źródło Gazeta Wyborcza

 

 

Czy określenie kamikadze nie przypomina Wam już czegoś z historii? Szczególnie historii bliskiej Stanom Zjednoczonym?

Można też popatrzeć tutaj i oględnie dowiedzieć się, jak na mapie rozłożone są siły USA. Można nie szukać teorii spiskowej, widać jednak gołym okiem - Barrack Obama może wypowiedzieć kolejną wojnę lub rozpocząć interwencję lub podjąć stanowcze środki lub wykonać precyzyjną operację bardzo daleko od swojego Białego Domu. Oczywiście nie będą sami. Wielka Brytania i Francja zastanawiają się nad rozmiarem swojego udziału. Można też pokusić się o stwierdzenie, że Polska nie będzie obojętna na zamysły bojowe swojego wieloletniego partnera wizowego.

Kolejne niepodległe państwo zostaje uznane za niestabilne i wplata się w rejon jątrzony prawdziwą wojną. Mowa tutaj o atakach bombowych, strzelaninach na ulicach i obecności/udziale regularnej armii, aktywności terrorystycznej, męczennikach. Kolejny rzut oka na mapę - to wszystko zaczyna się dziać daleko od nas, ale przecież bliżej i bliżej.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szczus    63

Syria popadła w wyniszczającą wojnę domową najstarsze miasta świata takie jak Allepo leżą w gruzach , Kiedy panował reżim katolicy,islamiści ,i rożne plemiona żyły w zgodzie bo się bali konsekwencji ale zobaczycie jak islam przejmie władze w tym kraju (rebelianci) to inne religie będą musiały go opuścić . Amerykanie oczywiście wesprą rebeliantów a niepotrzebne ONZ to pionek nikomu niepotrzebny tak jak liga narodów przed 2 WŚ .Byle by Syria nie okazała się drugim Afganistanem .I żeby nasi rodacy nie przewalali krwi za nie swoje wojny 

Share this post


Link to post
Share on other sites
danny    15

Widać że tam nie chodzi o zaprowadzenie pokoju, tylko o interesy wielkich państw. Kto wygra syrię, będzie rządził. Możecie się jeszcze spodziewać w przyszłości konfliktu z Iranem a i Izrael coś wymyśli.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kniejas    17

"Mariusz Max Kolonko mówi o budowaniu piramidy od dołu przez Baracka Obamy w sprawie Syrii. Połowa amerykanów jest przeciwna interwencji w Syrii, ale kongres i tak go poprze, bo..."

Nie chcem ale muszem.

Edited by Kniejas

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kniejas    17

Danny ja wiem ze Max mówi wiele i fajnie podkręca atmosferę politycznych nawalanek. Jak nie przepadam za nim tak ostatnio podoba mi się to że wali prosto z mostu i tyle pozamiatane.

USA w Syrii robi surówkę do solidnego walnięcia w światowy rynek ropy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Falkhor    63

 

Syryjski rząd przyjął propozycję Rosji objęcia kontrolą międzynarodową broni chemicznej w Syrii, żeby uniknąć ewentualnego ataku militarnego USA - podała agencja Interfax.

Źródło NewsWeek

 

 

W poniedziałek wieczorem do Donalda Tuska zadzwonił Joe Biden, wiceprezydent USA. Jak relacjonuje Centrum Informacyjne Rządu, wiceprezydent Biden opisał, jakie działania administracja amerykańska planuje podjąć w porozumieniu ze społecznością międzynarodową.

Premier Tusk "stanowczo potępił użycie broni chemicznej". Ale poinformował stronę amerykańską, że Polska nie będzie brała udziału w ewentualnej akcji militarnej.

Źródło Gazeta Wyborcza

 

Rosja obejmująca kontrolę nad bronią chemiczną w Syrii?

Polska odcinająca się od pomagania USA na Bliskim Wschodzie 'at all cost'?

Wygląda to przynajmniej niepokojąco.

Share this post


Link to post
Share on other sites
danny    15

A po co Polska ma się pchać w operacje "false flag"? Mało przegraliśmy na Iraku? Poczekajcie jeszcze to się okaże kto tu mąci najwięcej. Zresztą już widać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kniejas    17

No bo jeśli nie USA ma kontrolować tę broń to jaki inny kraj skorzysta z okazji i pomacha kijem innym krajom? No tylko czerwona armia. Mnie ciary przechodzą jak widze że do polityki światowej startują takie Niemcy albo Ruscy. Historycznie już to przerabialiśmy :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
danny    15

Według mnie USA dba o swoje interesy (np źródła energii) i o swoją politykę. Strażnik pokoju to taka propaganda jak wiele rzeczy tam. A jak było z Irakiem, głównym powodem ataku były rakiety (chyba dalekiego zasięgu) które miał niby mieć Husajn. I okazało się że rakiet nie ma, Blair podał się do dymisji bo to była ustawka Usa z UK. A musieli się mocno śmiać z polskich żołnieży jak pamiętam w polskich wiadomościach nadali wideo jakoby z odnalezienia rakiet. Potem dementowali że to pomyłka żołnierzy.

Ciekawe że Urzędnik z USA dzwonił do Tuska, może po prostu oswajał z interwencją w Syrii. Ale już nie damy się drugi raz nabrać na wysłanie żołnieży, a może nie ma po prostu pieniędzy. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kniejas    17

Dlatego widać jak USA nie chce atakować Korei Północnej bo ma ich za blisko a też przecież mają tyle broni co Irak Syria Afganistan razem wzięte.

Edited by Kniejas

Share this post


Link to post
Share on other sites
Neołafita    42

Oj tam, jak się okaże że w Korei będą do wydobycia (albo przetransportowania) jakieś cenne surowce to nagle w niej się rakiety i broń masowego rażenia znajdzie :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×