Jump to content
Sign in to follow this  
Kniejas

Budżet na 2014 to wielka dziura!!

Recommended Posts

Kniejas    17

Dziura w kasie państwa może mieć w przyszłym roku rozmiar aż 55 mld zł. Rekordowo dużo. Gospodarka ma się już rozpędzać, ale i tak czekają nas podwyżki podatków (...) We wtorek w czasie Forum Ekonomicznego w Krynicy premier Donald Tusk ogłosił nawet koniec kryzysu. (...) Budżet 2014 r. (dane nieoficjalne):

Dochody budżetu 288,7 mld zł

Wydatki budżetu 343,7 mld zł

Inflacja średnioroczna 2,4 proc.

Wzrost eksportu 4,3 proc.

Wzrost importu 4,9 proc.

Wzrost popytu krajowego 2,7 proc.

Wzrost spożycia 1,6 proc.

Wzrost inwestycji 4,4 proc.

PKB w cenach bieżących 1721,5 mld zł

Przeciętna płaca brutto 3746 zł

Realny wzrost przeciętnej płacy 3,5 proc.

Stopa bezrobocia 13,8 proc.

Tekst zaczerpnięty z Gazety Wyborczej link

55 MILIARDÓW ZŁOTYCH to kaliber naszej dziury budżetowej. 

Premier Tusk twierdzi że nie ma już kryzysu, gospodarka się rozpędza.

Dlatego logicznie z tego wynika że będą wyższe podatki.

pre_1378455261__1362303587-d7c7pr.jpg

Guest Lucek   
Guest Lucek

Tusk ma daleko gdzieś że Polska stacza się mówiąc wprost. Komuna tez miała piekne wskaźniki procentowe 200 300 400 procent normy i co? półki były puste! Będzie to samo!

Szczus    63

według mnie kryzys nie zależał od nas a my przeszliśmy go na "plusie" nie dzięki tuskowi tylko pompowaniu w nasz kraj pieniędzy unijnych .Większa zasluga samorządów i województw. A Tusk nie zakończył kryzysu po prostu w Niemczech się on kończy a to nasz główny partner gospodarczy  to automatycznie inwestycjie i zapotrzebowanie na produkty z polski wzrasta . Tusk podczas kryzysu nie potrafił nawet ograniczyć biurokracji i urzędników gdzie najwięcej się marnotrawi pieniędzy .Zbliżają sie wybory jak wiemy nasz system nie jest jednomandatowy a więc jeżeli bedziemy glosować na ludzi z znaych partii to znowu w rządzie te same mordy będą, dlatego proszę glosujcie na młodych ale z partii pozasejmowych nie dawajcie świną koryta już sie najedli naszym kosztem za dużo   . Obecny system nie jest demokratyczny bo co z tego że glosujesz na porządnych ludzi jak oni oddadzą automatycznie glosy twoje ludzią z czoła listy . A czoło listy wybierają tacy ludzie jak Tusk,Kaczyński,Palikot ot nasza wolność. 

Kniejas    17

Że mamy zrąbaną politykę wyborczą to nie ma co drzeć kota w tym temacie.

Mnie wkur....... niesamowicie totalny debilizm i głupotę w zarządzaniu krajem.

Takie postępowanie prowadzi do tego że nawet ja co tu siedzę tyle lat i wiążę koniec z końcem mam dość i w poniedziałek idę szukać pracy nie w tym kraju. Oby więcej ludzi sie opamiętało i zostawcie te głupie świnie przy korytach. Trzeba iść pracować i zarabiać gdzie indziej.

TRUDNO!

• Like 1

Szczus    63

Kniejas rozumiem cię bo sam wyjechałem do Szczecina pracować a na wiosnę za granicę uderzam jeżeli masz okazje to nie zastanawiaj się długo.Jednak całe życie nie można siedzieć na obczyźnie ,skoro wszyscy wartościowi wyjeżdżają to same patałachy będą siedzieć w rządzie .   

Falkhor    63

Strach się bać faktu podobnych rozmyślań wielu Polaków po studiach albo po zawodówkach. Dlaczego po studiach ma w Polsce układać towar za 1200zł na rękę jak może jeździć paleciakiem w Niemczech za ok. 3000zł?

Tusk mógł się uratować tym, że zmniejszyłby dziurę w budżecie. A tu idą koszty, spłaty kredytów zaciąganych przez państwo. Dlaczego kolejna grupa młodych ludzi po studiach, po zawodówkach i technikach ma się kisić w kraju i odpowiadać za błędy swoich rodziców, głosujących tak a nie inaczej?

Kniejas    17

Ten kraj zaczyna zjadać własny ogon. Tej spirali nie odkręci jakiś premier tylko faktycznie PREMIER albo PREZYDENT który da wszystkim popalić żeby ten kraj odgrzebać z marazmu i samo wyniszczenia. Nie wiem czy dożyję takiej osoby u władzy.

Szczus    63

Marszałek z charyzmą dyktatorską , coś w deseń Piłsudskiego , Ja miałem takich dwóch liderów Gen Skrzypczaka (teraz siedzi cicho zajmuje się sprzętem dla armii) i Gen . Petelickiego którego zabili(nie wieżę w wersję samobójczą)

Kniejas    17

Gen. Petelicki miałby popełnić samobójstwo - gdy o tym przeczytałem stwierdziłem że w Polsce jest się w stanie uwierzyć we wszystko jeśli ktoś za parę groszy wydrukuje to w większym nakładzie. Pamiętam wywiad z nim w Maximie chyba jeszcze. Taki facet nie myśli o samobójstwie.

Dlaczego żadna partia nie poda podjętych działań (nie programu, nie haseł) na rzecz redukcji dziury budżetowej? Spłaty zadłużeń? No ku...a czemu???

Ale w temacie można tak jak ten pan

Zarabia 5 milionów rocznie, a ZUS-owi wpłaca 200 złotych miesięcznie, bo zatrudnił się na pensji minimalnej. - Nie wierzę w państwową emeryturę. Radzę samodzielnie zatroszczyć się o kapitał na starość – mówi w rozmowie z "Wprost" Grzegorz Ślak prezes spółek Akwavit Polmos i Wratislavia Bio.

Art z Wprost

Edited by Kniejas

Guest iuytr   
Guest iuytr

Powiedzcie mi, czy którykolwiek budżet w 3RP nie był dziurą? Oczywiście dziury coraz większe, co nie zmienia faktu, że państwo nie powinno funkcjonować "na krechę"...

danny    15

Po długim odcięciu od telewizji antenowej, zacząłem interesować się "publicystyką" w internecie, a tu jest to czego nie usłyszy się w eterze. Zmusza to do zastanowienia.

Witold Kieżuń: "W tej chwili struktura gospodarki polskiej jest strukturą gospodarki kraju skolonizowanego, taka sama jak struktura Rwandy, Burundi, Nigerii, krajów afrykańskich.."

Polecam na spokojnie posłuchać całości lub i innych wygłoszeń.

Tymczasem na Węgrzech >>> http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,14575265,Orban__Dla_zagranicznych_firm_era_kolonizacji_na_Wegrzech.html#TRrelSST

Może hasło populistyczne ale czy rzeczywistość powoli się nie odczarowywuje, również w Polsce?

Minister Finansów Rostowski podniósł wiek emerytalny, zrobił skok na kasę OFE, zawiesza sankcje jakie nakładają progi ostrożnościowe co nie przeszkadza w kolejnym zadłużaniu, łata dziurę w budżecie czym się da a tu prognozy są o możliwej kolejnej fali emigracji http://forsal.pl/artykuly/742047,emigracja-mialy-byc-masowe-powroty-jest-kolejna-fala-wyjazdow-z-polski.html

Co o tym myślicie? Czy to tylko kwestia czasu aż wpadniemy w poważny kryzys jak Grecji, Portugalii, Hiszpanii, czy nie ma się czym martwić?

Kniejas    17

Polska przecież cały czas jest zieloną wyspą. Każdy wyjeżdża, zostają dziadki, więcej umiera niż się rodzi no i gospodarka kwitnie. A bieda że skrzypi gdzieniegdzie po wsiach. Pierwsze co zrobić to wyjść z domu i rozejrzeć się po świecie. Nie ma sensu czytać gazet albo oglądać dzienników w tv. Bezsens. A o budżecie wszyscy się dowiemy że jest na 2014 rok skopany jak będę mowić o dziurze na 2015.

• Like 1

Falkhor    63

W Polsce definicja budżetu powinna rozszerzyć się o tę charakterystyczną cechę - z roku na rok jest większa i większa i nie ma tendencji do pomniejszania się. Od dziesięcioleci nikt nie wspomniał nawet półgębkiem o zjawisku likwidacji dziury budżetowej. Tym samym dziura budżetowa w Polsce ma wiele cech kosmicznej czarnej dziury. Rozmiary - niedługo - pewnie też ;)