Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

16.09.2013 Delegaci z Lishui w łańcuckim Starostwie Powiatowym

Recommended Posts

Falkhor    63

 

Poniedziałek 16 września br. upłynął w Starostwie Powiatowym w Łańcucie pod znakiem oficjalnej wizyty przedstawicieli miasta Lishui w Chinach. Delegacja w osobach: Cai Xiaohua zastępca dyrektora Stałego Komitetu Kongresu Ludowego miasta Lishui, Liu Liangwen zastępca dyrektora komisji  ds. budowy miasta i zasobów środowiska Stałego Komitetu Kongresu Ludowego miasta Lishui, Chen Hao członek  Stałego Komitetu Kongresu Ludowego miasta Lishui, Tao Zhongliang zastępca dyrektora Stałego Komitetu Kongresu Ludowego miasta Longquan oraz Hu Weizhong zastępca dyrektora Stałego Komitetu Kongresu Ludowego Prowincji Jinyun, na spotkaniu ze Starostą Łańcuckim Adamem Krzysztoniem zapoznała się z ofertą inwestycyjną Powiatu Łańcuckiego oraz wyraziła chęć dalszych dwustronnych kontaktów na gruncie gospodarczym. W spotkaniu wziął także udział Pan Kazimierz Gołojuch, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Przed powrotem do Warszawy chińscy goście zwiedzili Muzeum Zamek w Łańcucie oraz odbyli krótki spacer po mieście.

6018.jpg

6019.jpg

6017.jpg

6020.jpg

6021.jpg

 

Źródło Powiat Łańcut

 

Chiny inwestujące w ziemię łańcucką? Zapewne co starsi górale by się tego nie spodziewali...

Oby nie było tak jak z Trzema Przełomami ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Falkhor    63

Neołafita

 

Jak na razie to mamy sklep z chińszczyzną.

Wszak polakom potrzeba modlitw a nie pracy.

 

 

Rozumiem, że 'polakom' umyślnie z małej litery? Chyba, że w ten sposób uzasadniasz, kto jest godny modlitwy a kto godny pracy? Nie uważasz, że niektórzy mogli się modlić o to, by w obecnej Polsce i nawet jako Polak - mieć pracę sprzedawcy w chińskim markecie?

 

Chińskie inwestycje u nas mają być złe, bo Chiny to kraj o innym modelu społeczno-gospodarczym? A może dlatego, bo (bardziej medialne hasła) szargają prawa człowieka, wykorzystują tanią siłę roboczą (albo dają ją wykorzystywać imperialnym najeźdźcom), zbyt często korzystają z kary śmierci, zatruwają środowisko? To dlaczego inne kraje krytykują za te rzeczy Chiny... ale pieniądze od nich na inwestycje już takie niewygodne nie są?

 

Chińczycy coraz chętniej inwestują w amerykańskie technologie, które potem wykorzystują we własnych przedsiębiorstwach. Jak ocenia Asia Society, chińskie inwestycje w amerykańskie firmy technologiczne do 2020 r. mogą wynieść nawet sześćdziesiąt miliardów dolarów (...)

Obawy mają również Francuzi, którzy obserwują rosnące zainteresowanie winnicami wśród chińskich, rosyjskich i ukraińskich inwestorów. Problemem ma być skomplikowana struktura własnościowa firm, które deklarują chęć zakupu francuskich winnic.

Źródło Wyborcza

 

 

Duży kapitał inwestycyjny ucieka z Chin za granicę i większość trafia do Europy, a nie do Stanów Zjednoczonych, informuje "The Washington Post".
Z raportu firmy konsultacyjnej Rhodium Group wynika, że w ciągu minionych dwóch lat chińskie firmy zainwestowały ponad 20 mld  USD w Unii Europejskiej, a tylko 11 mld USD w Stanach Zjednoczonych.

Źródło PulsBiznesu

 

Jeśli jeszcze ktoś uważa, że Chiny można zamknąć w jakiejś klatce obłożonej embargiem - powinien spać dalej. Jedyną faktyczną bronią wobec zagrożenia dominacją gospodarczą tego kraju są restrykcyjne umowy i to umowy dokładnie studiowane przez specjalistów. Nie jest nowością, że inwestor znika po czasie przysługujących mu zniżek i dotacji.

Stąd powyższe obawy i odrobina faktów powinna uczulić nasze dzielne samorządy na ostrożność i pressing na wysoką jakość. Czy jednak będzie to 'polska' jakość czy narodowa duma Polaków?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×