Jump to content
Sign in to follow this  
Aguś

Dni Miasta 2014

Recommended Posts

Aguś    2

Od kilku dni obserwuję na facebooku gorącą dyskusję na temat Dni Miasta Łańcuta

https://www.facebook.com/TvLancut

Widzę, że organizatorzy postanowili w tym roku zapytać o zdanie mieszkańców. O ile to nie ściema i wypowiedziane głosy brane są pod uwagę, to uważam to za świetny pomysł!

Myślę, że warto byłoby dołączyć i wypowiedzieć swoje zdanie.

Dla nieposiadających konta na facebooku skopiowałam ostatnią ankietę.

Który z poniższych stworzonych przez nas roboczo "duetów" uznalibyście za odpowiedni na Dniach Miasta Łańcuta 2014?
Wpisujcie w komentarzach !

1. Strachy na Lachy +
Jula
2. Dawid Podsiadło + Maleo Reggae Rockers
3. Ania Dąbrowska +
Hurt
4. Lao Che + Ewelina Lisowska
5. Piersi + Atmasfera
6. Luxtorpeda + Ewelina Lisowska

No i na początek moje typy

4,6

Edited by Aguś

Andrzej    22

Dziękuję Ci za zamieszczenie propozycji na stronie. Oczywiście że to nie ściema ! Zawsze staramy się wsłuchiwać w głosy mieszkańców – przecież nie organizujemy Dni Miasta dla siebie tylko przede wszystkim dla mieszkańców. Bardzo zależy nam, aby wybrany repertuar odpowiadał wszystkim grupom wiekowym. Czytając niektóre wpisy na różnych forach internetowych, niekiedy zastanawiam się, czy internauci ciągle narzekający i krytykujący zastanowili się, jaki jest koszt organizacji takich dni? W koszty dobrego zespołu nie wchodzi tylko wynagrodzenie. To także wydatki pochodne, takie jak choćby nagłośnienie. Są także przypadki, kiedy nasza scena nie spełnia wymogów dla danego zespołu, co także generuje nowe koszty, które nieraz mogą wynieść nawet 1/4 wynagrodzenia zespołu. Przy popularnym zespole kosztującym powiedzmy 50 000 zł koszty dodatkowe takie jak nagłośnienie, oświetlenie wzrastają o kolejne ok. 14 000 zł. Czy 64 000 zł to dużo czy mało, proszę sobie samemu odpowiedzieć.

Już od kilku lat proszę internautów o rzeczową merytoryczną dyskusję nad doborem repertuaru na Dni Miasta Łańcuta. Zawsze jestem do Waszej dyspozycji i wszystkie tematy związane z tą imprezą i nie tylko można przedyskutować w Miejskim Domu Kultury. Wtedy przedstawię zainteresowanemu także konkretne ceny zespołów i budżet jakim dysponujemy i dysponowaliśmy do tej pory. Może wtedy krytykujący zobaczą, że nie jest wcale tak łatwo „coś” wybrać.

A pisanie na forach internetowych nierzetelnych informacji, że TV Łańcut nie pokazuje inwestycji zrealizowanych w mieście, czy deklaracji że będzie się uczestniczyło w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poza Łańcutem, jest dla mnie niezrozumiałe. Niektórzy internauci są bardzo odważni w wyrażaniu swoich opinii za pośrednictwem internetu, w zaciszu swojego pokoju, gdzie nie ma możliwości bezpośredniego kontaktu z osobą, do której post jest kierowany. Nie ukrywam, że dostaję dużo wiadomości od mieszkańców z różnymi propozycjami i są one bardzo poważnie rozpatrywane.

Na zakończenie chciałbym zadać Wam pytanie: Czy mając do dyspozycji 1000 zł, kupisz sobie telewizor o wartości 10 000 zł? „Tak krawiec kraje, jak mu materii staje”.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do MDK na dyskusję.

Szczus    63

1. to w takim razie może na dni miasta zorganizujemy przegląd kapel z powiatu łańcuckiego. Wiem ze jest ich sporo i oni są w stanie za pokrycie kosztów transportu zagrać. A być może w przyszłości wyrośnie z nich jakiś format krajowy ?? a na koniec zamiast dwóch podrzędnych zespołów jeden dobrze znany ??  

Aguś    2

1. to w takim razie może na dni miasta zorganizujemy przegląd kapel z powiatu łańcuckiego. Wiem ze jest ich sporo i oni są w stanie za pokrycie kosztów transportu zagrać. A być może w przyszłości wyrośnie z nich jakiś format krajowy ?? a na koniec zamiast dwóch podrzędnych zespołów jeden dobrze znany ?? 

No właśnie. I jak organizatorzy mają dogodzić takim ludziom?

Skrytykować owszem, ale konkretnej propozycji nie widzę -  tylko jakieś slogany.

Bo niby co to znaczy " dobrze znany" zespół ? Dla Ciebie dany zespół jest podrzędny, a dla mnie dobrze znany i odwrotnie.

Organizatorzy (a przypomnę to nie Ci, którzy decydują o finansowym rozmachu imprezy ale Ci, którzy z otrzymanych środków - często śmiesznych kwot, muszą zorganizować cykl imprez i zaspokoić gusta jak największej ilości mieszkańców) chcą w tym roku pogodzić dwa zupełnie odmienne grona odbiorców. I chociaż nie uda im się ( jak widać) zadowolić wszystkich, to należy im się przynajmniej KONSTRUKTYWNA krytyka.

Edited by Aguś

Guest ziutek   
Guest ziutek

Dokladnie mogą być zespoly z podkarpacia jest pelno takich którzy chętnie zagrają za zwrot kosztów paliwa + jakieś ugoszczenie :)

Falkhor    63

Można jedną gwiazdę, bez robienia nieopłacalnych duetów ;) Mnie odpowiadałaby np. tylko Luxtorpeda albo tylko Strachy na lachy. Także Jula jest ciekawą atrakcją takiego wydarzenia, jakim mogą być Dni Miasta.

Idealnie byłoby wreszcie wpuścić na scenę kogoś z podwórka - jeśli nie miejskiego i powiatowego, to wojewódzkiego.

Looknąć chociażby tutaj i za miedzą jest w czym wybierać:

http://www.scena.resinet.pl/lista_zespolow

Szczus    63

Aguś masz racje nie dogodzi wszystkim ja bym chciał np Monstrum na dniach miasta nie potrzrebuje zespołów z "MTV" ale głównie chodzi mi o to żeby na dniach Łańcuta dać szanse swojakom !

Guest Adrian   
Guest Adrian

Chciałbym się osobiście spotkac z człowiekiem/ z grupą ludzi odpowiedzialnych za tegoroczne Dni Miasta i przedstawić im na zywo swoje sugestie oraz pomysły tyle że nie wiem jak, gdzie ido kogo się zwrocić oraz  jak  się z tym kimś skontaktowac?

Guest dziaga.p@gmail.com   
Guest dziaga.p@gmail.com

A może ktoś z zagranicznych artystów? ;-) Moja znajoma jest piosenkarką i chętnie by wzięła udział, napisałam już zapytanie odnośnie kosztów... A Jakimi środkami dysponujemy? :))

kape    1

Chciałbym się osobiście spotkac z człowiekiem/ z grupą ludzi odpowiedzialnych za tegoroczne Dni Miasta i przedstawić im na zywo swoje sugestie oraz pomysły tyle że nie wiem jak, gdzie ido kogo się zwrocić oraz  jak  się z tym kimś skontaktowac?

Dni Miasta organizuje MDK, więc trzeba by się zwracac do dyrektora Piechowskiego

Aguś    2

A ja uważam, że takim ludziom nie warto odpowiadać.

Nie dość, że zamierzenie Gościa Adriana odbieram negatywnie, coś na zasadzie MDKu bój się, bo ja przyjdę!

To poza tym, gdyby Adrian był na prawdę zainteresowany tematem i pofatygował się zapoznać z całym wątkiem (a nie jest on specjalnie długi) to wiedziałby z kim, gdzie i w jaki sposób kontaktować się w sprawie Dni Miasta. Zwłaszcza, że na początku roku organizatorzy sami prosili internautów o pomysły i sugestie.

Edited by Aguś

Neołafita    42

A ja uważam, że takim ludziom nie warto odpowiadać.

Nie dość, że zamierzenie Gościa Adriana odbieram negatywnie, coś na zasadzie MDKu bój się, bo ja przyjdę!

To poza tym, gdyby Adrian był na prawdę zainteresowany tematem i pofatygował się zapoznać z całym wątkiem (a nie jest on specjalnie długi) to wiedziałby z kim, gdzie i w jaki sposób kontaktować się w sprawie Dni Miasta. Zwłaszcza, że na początku roku organizatorzy sami prosili internautów o pomysły i sugestie.

Proponuję do obrony przed wtykaniem nosa w sprawy MDKu psy łańcuchowe, może nawet nieco podgłodzone, tylko nie za bardzo żeby animalsi się nie przyczepili. Jak to nie wystarczy to niestety trzeba będzie poprosić ciepłownię niech zasponsoruje akwarium z piraniami. :lol:

Guest Dami   
Guest Dami

A już myślałem że będzie jakaś dobra muzyka której da się normalnie posłuchać  :o

Falkhor    63

Juwenalia mogą być bardzo dobrą próbą przed Dniami Miasta Łańcuta.

Próbą jakościową ;)