Jump to content
Sign in to follow this  
cpn2014

nauki przedmałżeńskie

Recommended Posts

cpn2014    0

Witam

mam pytanie czy ktos wie keidy odbywaja sie nauki przedmałżeńskie

lancut i okolice

rakszawa

podzwierzynniec

wola dalsza

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Kasia   
Guest Kasia

Za dwa dni, czyli 28 luty - 2 marca (trzydniowy kurs weekendowy) ma się odbyć w Łańcucie, w przedszkolu obok tego nowego kościoła u Michała. W piątek zaczyna się o 18stej, w sobotę jest chyba cały dzień, a w niedzielę do obiadu(?) Koszt to 120 zł od osoby, czyli razem 240 zł - należy wcześniej iść do kancelarii parafialnej przy kościele farnym i się zapisać i zapłacić (dziś albo jutro najlepiej). Kasa ponoć na jedzenie idzie ;P bo kurs mimo, że jest weekendowy, to nie zapewnia noclegu.

 

To były przedmałżeńskie, a jeżeli chodzi o przedślubne, to w trzecią niedzielę każdego miesiąca (najbliższa 16 marca) w domu katechetycznym obok kościoła farnego w Łańcucie, na pierwszym piętrze o godzinie 14stej. I takich spotkań ogólnych trzeba odbyć 3, a indywidualnych w międzyczasie 2 (albo odwrotnie, cholera nie pamiętam). Ale to już wszystkiego się można dowiedzieć na tym pierwszym spotkaniu ogólnym... Koszt 25 zł za materiały (4 książeczki) + później płatne 50 zł (co łaska, minimum 50 ;p)

 

I nie trzeba najpierw robić przedmałżeńskich, a później przedślubnych (jak to w większości przypadków bywa) - można zrobić najpierw przedślubne, albo w jednym czasie robić i te i te ;) (ja z narzeczonym tak własnie teraz robimy). O ile przedmałżeńskie pójdą szybko, bo w 3 dni, to przedślubne trwają minimum 3 miesiące i polecam zrobić je sobie wcześniej, żeby później nie martwić się, czy się zdąży przed ślubem.

 

Tyle wiem ja ;) ale więcej można się dowiedzieć w Kancelarii Parafialnej. Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
naukipl    0

SZUKASZ KURSU PRZEDMAŁŻEŃSKIEGO?

 

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnego internetowego kursu przedmałżeńskiego nauki.pl, który powstał dzięki współpracy księży, doradców życia rodzinnego oraz instruktorów Naturalnego Planowania Rodziny z Archidiecezji Krakowskiej oraz Poradni Rodzinnej Nauki.pl.

 

Kurs jest całkowicie bezpłatny. Uczestnicy kursu otrzymują dostęp do platformy edukacyjnej, na której znajduje się 13 katechez wzbogaconych licznymi materiałami multimedialnymi, ćwiczeniami oraz rozważaniami. Zapoznanie z każdą katechezą zajmuje około 30 minut .

 

Wszyscy uczestnicy kursu otrzymują zaświadczenie potwierdzające zapoznanie się z tematami omawianymi podczas katechez przedmałżeńskich i spotkań w poradni życia rodzinnego.

 

W razie dodatkowych pytań zachęcamy do wizyty na naszej stronie http://nauki.pl/ lub do kontaktu drogą mailową z naszym sekretariatem: sekretariat@nauki.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Falkhor    63

Wow, nie może być... nauki przedmałżeńskie przez Internet? To trochę jak wynalezienie żarówki :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×