Jump to content
Sign in to follow this  
aqq

Dworzec PKS

Recommended Posts

aqq    3

Zastanawiam się czasem czy nie warto by powrócić do pomysłu przeniesienia podmiejskiego dworca autobusowego na dworzec PKS.

Pasażerowie mogli by korzystać z wc czy poczekalni , skończył by się natomiast cyrk jaki fundują nam kierowcy autobusów w okolicy "Ruskiego rynku" i przybyło by kupę tak potrzebnych miejsc parkingowych.

Ciekawi mnie bardzo jakie są Wasze opinie na ten temat ?

kape    1

Z tego co wiem do tego pomysłu przychylał się też dośc mocno prezes leżajskiego PKS, który przejął dzierżawę dworca po rezygnacji Veolii. Myślę że dobrze by było gdyby busy mogły zatrzymywac się i na dworcu PKS i w okolicach "ruskiego rynku". Dobrze by było też skorelowac rozkłady jazdy różnych przewoźników tak żeby wszyscy, i pasażerowie i przewoźnicy na tym skorzystali. Ale to chyba pobożne życzenia..

Edited by kape

Neołafita    42

Zastanawiam się czasem czy nie warto by powrócić do pomysłu przeniesienia podmiejskiego dworca autobusowego na dworzec PKS.

Pasażerowie mogli by korzystać z wc czy poczekalni , skończył by się natomiast cyrk jaki fundują nam kierowcy autobusów w okolicy "Ruskiego rynku" i przybyło by kupę tak potrzebnych miejsc parkingowych.

Ciekawi mnie bardzo jakie są Wasze opinie na ten temat ?

Jak wpłynęłoby to na koszt biletu?

Jaki cyrk masz na myśli?

Żartujesz? Kiedykolwiek zapełnienie TAM przekroczyło 60%?

PS: nie gwarantuję braku tendencyjności w tej krytyce ;-]

Z tego co wiem do tego pomysłu przychylał się też dośc mocno prezes leżajskiego PKS, który przejął dzierżawę dworca po rezygnacji Veolii. Myślę że dobrze by było gdyby busy mogły zatrzymywac się i na dworcu PKS i w okolicach "ruskiego rynku". Dobrze by było też skorelowac rozkłady jazdy różnych przewoźników tak żeby wszyscy, i pasażerowie i przewoźnicy na tym skorzystali. Ale to chyba pobożne życzenia..

Którędy miałby na tym odcinku jeździć?

===

Nie zapominajmy, że jest też jeszcze jedno miejsce z którego korzystają busy:

przystanki na obwodnicy

tam nawet wiat nie ma!

PS: zaś do Rzeszowa (i z powrotem) to polecam i tak Połączenie w dobrej cenie PR :)

Nie wiem, czy i do Przeworska nie zacznie to działać.

aqq    3

Cyrk jaki maiłem na myśli to np wyjazd z dworca na ul. Cetnarskiego , gzie jadąc od Sokołowa nie widać wyjeżdżających z za budynku autobusów a i kierowcy autobusów wyjeżdżają nic nie widząc wprost na rozpoczynający się tam pas do skrętu w prawo. O takich drobnostkach jak brak  jakiegokolwiek budynku,poczekalni czy toalet nie wspomnę.

To jest dziki dworzec, który powstał dla potrzeb alternatywnych przewoźników i wydaje mi się , że satry dworzec PKS jest o wiele lepiej przygotowany do tej roli

Guest gość   
Guest gość

Cały temet nie ma prawdopodobnie sensu.

Ćwierkają wróbelki, że cały teren dworca ma zostać sprzedany i powstaną tam nastąpne delikatesy 

Ciekawe ile w tym prawdy..... Co do dworca w centrum Łańcuta to teren ten nie jest do tego przysosowany (szarokoći pasów ruchu i promienie skrętu)

kape    1

Cały temet nie ma prawdopodobnie sensu.

Ćwierkają wróbelki, że cały teren dworca ma zostać sprzedany i powstaną tam nastąpne delikatesy 

Ciekawe ile w tym prawdy..... Co do dworca w centrum Łańcuta to teren ten nie jest do tego przysosowany (szarokoći pasów ruchu i promienie skrętu)

wróbelki cwierkają też że delikatesy mieściłyby się w nowym budynku dworca, który

jakoby miałby wybudowac własciciel owych delikatesów. czyli że funkcja dworca zostałaby zachowana jego wygląd i funkcjonalnosc poprawione, a wlasciciel delikatesów miał jednocześnie miejsce na swój sklep. brzmi to bardzo ładnie, ale, jak przedmówca, "ciekawe ile w tym prawdy" ;)

Guest Paweł   
Guest Paweł

Kiedyś na terenie dworca był parking i tak też powinno to miejsce zostać zagospodarowane.

Władze chyba nie widzą problemów naszego miasta :(  .. jak ten ślepy koń z kawału..,

Neołafita    42

Cyrk jaki maiłem na myśli to np wyjazd z dworca na ul. Cetnarskiego , gzie jadąc od Sokołowa nie widać wyjeżdżających z za budynku autobusów a i kierowcy autobusów wyjeżdżają nic nie widząc wprost na rozpoczynający się tam pas do skrętu w prawo. O takich drobnostkach jak brak  jakiegokolwiek budynku,poczekalni czy toalet nie wspomnę.

To jest dziki dworzec, który powstał dla potrzeb alternatywnych przewoźników i wydaje mi się , że satry dworzec PKS jest o wiele lepiej przygotowany do tej roli

Są gorsze miejsca jeśli chodzi o widoczność.

W dworcach podmiejskich poczekalnia jest zbędna (i raczej niespotykana), a toalety zdaje się akurat tam są.

Tylko ten "dziki" dworzec ma jakby bardziej centralne położenie.

Guest lidaaaa   
Guest lidaaaa

Witam dworzec PKS ma być rozbubowany ,będą tam delikatesy Asia polączone dachem z poczekalnią nowego dworca.Wszystko będzie przeszklone,Ruch autobusowy ma zostać przywrucony właśnie tutaj .calość będzie wzdłuż ul, Kościuszki.Tak że spoko gdzieś za ok. 1,5 -2 lat wszystko ma być gotowe..