Jump to content
Sign in to follow this  
jawol

Chcesz być zdrowy????

Recommended Posts

jawol    0

Witam serdecznie. Aby być zdrowym, w tym dziale rózne rzeczy są opisywane.  Nie palić palić papierosów, nie brać narkotyków itp.... Wa żne jest, aby zdrowo się odżywiać, uprawiać sport dla zdrowia i właściwie się ubierać. Nieraz się widzi- mróz- a niektórzy bez czapek chodzą. Jak coś dolega- idźcie do lekarza. Boli np. ząb- idżcie do stomatologa. Obysmy byli  jak najdlużej zdrowi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szczus    63

jak byłem młody to chorowałem co dwa tyg ,coraz to nowsze antybiotyki lekarstwa a ja co chwila przeziębiony . Strasznie mnie to dziwiło bo moj Ojciec u lekarza jeszcze w życiu nie był a ma ponad 50 lat pracuje na budowie często w deszcz lub mrozy . Jak poszłem do gimnazjum ktoś mi wspomnial że organizm musi sam się bronić dzięki temu się hartuje . Odstawiłem wszystkie lekarstwa oprócz maści rozgrzewających i co choroba brała mnie raz do roku na jesień . Jak poszłem do wojska porucznik zarządził że skladamy się na saune po pracy będziemy korzystać .Twierdził że te pieniądze zaoszczędzimy na lekach i się nie mylił od 3 lat ani razu się nie przeziębiłem nawet kataru nie miałem a w okresie zimowym chodzę raz na tydz na saune .Człowiek musi się hartować od dziecka to będzie zdrowy zapytajcie ludzi ktorzy są moraami czy chorują . Używanie popularnych leków oslabia organizm . Trzeba wrócić do tradycyjnych lekarst jakimi są czosnek, cebula , sok z brzozy wzystkie naturalne produkty spożywcze a także zioła . I oczywiście sport .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Falkhor    63

Pojeździć rowerem po chłodzie. Spacerować na mrozie. Jeść różnorodnie. Czasem się objeść. Czasem pomarudzić i od ust odjąć. Kiedy ostatnio brałem jakieś leki? Jakieś półtora roku temu. Nie liczę znieczulenia u dentysty. Leków przeciwbólowych nie brałem już od kilku lat. Co mi się zdarza obecnie - przeziębienie, na które działa herbata i spanie pod cieplejszym kocem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
oreiro    0

Najlepiej to po prostu być aktywnym korzystać z życia ale bez przesady. Wszystko w małych ilościach jest pomocne, więc nic bym nie zakazywał. Tylko wszystko musi mieć odpowiednie miejsce oraz odpowiedni czas i ilość.

 

optimed pro office

Share this post


Link to post
Share on other sites
fit_Milosz    0

Aktywność fizyczna, dobra dieta, mało stresu, świeże powietrze. Wszystko brzmi jak bajka, ale w rzeczywistości bywa inaczej. Największy wpływ mamy na to, żeby nie truć się niepotrzebnymi używkami typu papierosy, czy alkohol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×