Jump to content
Sign in to follow this  
AdamKunysz

Lancut.org - Uroczystości I Komunii Świętej w Łańcucie

Recommended Posts

AdamKunysz    5

Jak co roku, w maju we wszystkich parafiach naszego miasta odbywają się uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Przed tygodniem to ważne wydarzenie miało miejsce w Parafii św. Józefa w dzielnicy Podzwierzyniec, w niedzielę zaś do I Komunii przystępowały dzieci z Parafii Chrystusa Króla, Św. Michała Archanioła i Św. Stanisława Biskupa i Męczennika.

 

W tej ostatniej, po raz pierwszy komunię przyjęło ponad 60. drugoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego. Zgromadzone na placu przed kościołem dzieci i ich rodziców powitał ks. proboszcz Tadeusz Kocór, po czym w uroczystej procesji wszyscy udali się do świątyni, by uczestniczyć w mszy świętej, podczas której po raz pierwszy w życiu przyjęły Najświętszy Sakrament.

 

Na tę wyjątkową uroczystość, do której przygotowania trwały już od kilku miesięcy, dziewczynki założyły piękne, białe sukienki, chłopcy zaś – białe alby komunijne. Wnętrze świątyni zostało pięknie udekorowane, a w liturgię, której przewodniczył ks. proboszcz, włączyli się także rodzice.

Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały specjalne błogosławieństwo i… małe chlebki, którymi podzieliły się z uczestnikami przyjęcia komunijnego.

 

Pierwsza Komunia Święta była ważnym wydarzeniem nie tylko dla przyjmujących ten sakrament i ich rodzin, lecz także dla całej łańcuckiej wspólnoty parafialnej.

 

Adam Kunysz

Fot. Adam Kunysz

 

 

 


Zobacz pełny artykuł

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×