Sign in to follow this  
Followers 0
pola5

wasze wakacyjne plany

14 posts in this topic

Czy macie już sprecyzowane plany na wakacje? ja od pewnego czasu zastanawiam się gdzie spędzić urlop, myślałam o polskim morzu ale ta pogoda niepewna mnie odstrasza, chciałabym coś zwiedzić, zobaczyć, niekoniecznie leżeć tylko na plaży:) lubie aktywnie spędzać czas, może Paryż byłby dobrym pomysłem co myślicie? tam jest wiele zabytków no i mówi się przecież że to takie miasto z klimatem, skorzystałabym z tanich lotów widzę że już za niecałe 80 zł są http://www.centerfly.pl/tanie-loty/PL/PAR/loty-do-paryza.html więc cena całkiem niska, no tak narazie planuję sobie :) a może jednak jakiś inny kraj?:) no nie wiem muszę sie porządnie zastanowić i wreszcie coś wybrać

Na razie moja lista rzeczy ciekawych do zwiedzenia zupełnie nie obejmuje lotów ani nawet dalekich kursów pociągiem :) Ponadto zupełnie nie ciekawi mnie opcja lotu do jakiejś stolicy np. Paryża i zrobienie fotki wieży Eiffela. Nie lubię takiego rodzaju turystyki, zupełnie. Nawet Kraków spodobał mi się, ale po zupełnym ominięciu starego miasta. Najfajniejszy podczas takich wypadów byłby kontakt z człowiekiem, z ludźmi, a takie focenie z lotniska do lotniska... Nie ten klimat ;)

Oczywiście że warto zobaczyć Paryż, zwiedzić miasto poznać jego kuchnię kulturę ludzi, zabytki.

Falkhora nie suchaj.

Oczywiście że warto zobaczyć Paryż, zwiedzić miasto poznać jego kuchnię kulturę ludzi, zabytki.

Falkhora nie suchaj.

Ale dlaczego? Równie warto zwiedzić Kualalumpur albo Taj Mahal. To ten sam pułap - wcale nie wyższy niż przyzwoite nawiedzenie okolicznego Przemyśla albo Zamościa czy Lublina co Krakowa czy Wrocławia.

Kwestią jest jakość. Wiele osób strasznie zalecało mi Londyn i co? No i nie było tak niesamowicie ;) 

a gdzie śpisz Aguś? Ja czekam na znajomych w Portosie (Warszawa) www.bwportos.pl zapraszam na imprezki jak coś, bo juz zaczynamy wakacje. A na powaznie, to po szaleństwie warto fajnie wypocząć, a tam jest ok - super obsługa, czysto, cicho ( :) ) i dobre jedzonko. Po też wracamy do stolicy no i wyjazd z powrotem do UK....

Edited by sylwia4012

Wyjeżdżam dopiero dziś:)

Śpię w Gdyni i raczej w tamtych okolicach będę się kręciła, do Warszawy wstępować nie planuję. Ale dzięki za zaproszenie. Do zobaczenia na miejscu!

Falkhor 

koleżanka pytała o Paryz, jeżeli doczytałeś.

Nie porównuj wakacji za granicą do wakacji w polsce. To tak jakby przyrównywać malucha do opla ;)

każdy kto ma ambicje chce zobaczyć swiat, a nie kisic sie w Polsce.

Kto chce albo nie umie robić nic innego, ten się kisi. Kto ma trochę oleju w głowie i jakieś umiejętności planowania - wcale się nie kisi :) Tak czy owak walory podróżnicze to kwestia gustu, więc niesamowity dla niektórych Londyn na mnie zrobił umiarkowane wrażenie. Więc ani to maluch ani opel :P

Szkoda, że z Rzeszowa bilet kosztuje prawie 500 złotych, inaczej bym skorzystała. A jechać do Wrocławia po prostu mi się nie chce. Jakbym miała tam kogoś na miejscu to też bym inaczej na to patrzyła :)

W tym roku coś planujecie? Jedziecie na wakacje w Polskę czy gdzieś za granicę? 

Ja zostaję w Polsce.Głównie z uwagi na cenę wycieczek. Euro podskoczyło do góry i automatycznie wycieczki stały sie o wiele droższe. Jestem zdania,ze równie fajnie i o wiele taniej można wypoczywać w naszym kraju.... Już mamy zresztą zarezerwowane noclegi. Konkretnie w Gdańsku. Miasto mieliśmy okazję z męzem odwiedzić na weekend rok temu. Bardzo nam się podobało.W tym roku wracamy. 

Wynajęliśmy całe mieszkanie. Można to zrobić na tej stronie:

http://www.dhapartamenty.pl/

Cena nie była wysoka.Praktycznie tyle samo co pokój w hotelu. 

Ja w tym roku w Pieniny:) już mamy upatrzoną okolicę, sprawdzoną bo rok temu też byliśmy. Wtedy okolica Szczawnicy i apartamenty Ostoja Jaworki. Teraz też podobna okolica tylko, że apartament Pienińska Ostoja. Wychodzi tanio i dobrze:) http://apartamentypieniny.com/

ja tradycyjnie nasze polskie morze - wydaje mi się, że nigdzie nie ma takiego specyficznego klimatu! Trzeba tylko wybierać miejscowości, gdzie nie ma za dużo ludzi :) Morze jest szerokie, więc nie powinno być problemów ze znalezieniem takich!