Jump to content
Sign in to follow this  
AdamKunysz

Lancut.org - „Miasto za torami” ma nowy dom kultury

Recommended Posts

AdamKunysz    5

Na zakończenie tej inwestycji mieszkańcy „miasta za torami” czyli łańcuckiej dzielnicy Podzwierzyniec czekali z niecierpliwością. Jedyna placówka kulturalna w tej okolicy – stary, przedwojenny „Dom Strażaka”, będący siedzibą Filii Miejskiego Domu Kultury, który praktycznie nie nadawał się już do dalszego użytkowania został wyburzony. Władze miasta postanowiły wybudować tu nowoczesny, wielofunkcyjny obiekt, który kilka dni temu przekazano do użytku. Budowa trwała trzy lata i kosztowała 3.760 tys. złotych. W dwukondygnacyjnym budynku ma już swą siedzibę Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej, pracownia komputerowa z 10. stanowiskami, studio lokalnej telewizji internetowej „TV Łańcut”. Jest także duża sala widowiskowa, która może pomieścić 200 osób, sala konferencyjna oraz pomieszczenia przeznaczone na działalność zespołów artystycznych. W pozostałych pomieszczeniach znajdą się gabinety medyczne. Ma tu także stacjonować karetka pogotowia.

W ub. niedzielę, 1 czerwca, na placu przed budynkiem Filii MDK odbył się wielki festyn z okazji Dnia Dziecka. Na estradzie zaprezentowały się zespoły taneczne, muzyczne i soliści. Były także pokazy ratownictwa drogowego w wykonaniu strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie, sprzętu jakim dysponuje Komenda Powiatowa Policji, prezentacja motocykli z Łańcuckiego Klubu Motorowego „Horda”. Uczestnicy pikniku mogli zwiedzać także pomieszczenia nowo wybudowanego obiektu, a wieczorem obejrzeć pokaz sztucznych ogni.

Adam Kunysz

Fot. Adam Kunysz

Zobacz pełny artykuł

Guest Tomasz   
Guest Tomasz

Żyje, żyje, trochę kadry i wyposażenia brakuje ale budynek jest przez okoliczną młodzież wręcz okupowany. Nowy, przyjemny, wcale nie za duży jak na potrzeby osiedlowego domu kultury. Sam byłem tam ostatnio ok. godz. 13-14.00 w tygodniu - dużo młodzieży! Żeby tylko władze stanęły na wysokości zadania i postarały się o to,czego goły okiem nie widać, czym ciężko pochwalić się w gazetach czyli młoda, ambitna kadra (jedna Pani kierownik dwojąca się i trojąca to wciąż za mało) no i drobny sprzęt , wyposażenie niezbędne do prowadzenia tam przeróżnych inicjatyw.

Szczus    63

Od początku byłem przeciwnikiem tej budowli ze wzgędów ekonomicznych . Zgadza się budynek okazały i piękny ale czy nasze miasto stać na utrzymanie ??/ na pewno nie dwa MDK w jednym małym mieście za te pieniądze można by wybudować wspaniały kompleks sportowy który moim zdaniem na podzwierzyńcu bardziej był potrzebny . Ale kości zostały rzucone niech się następni martwią za co to utrzymają . Mam nadzieje że się wokół tego budynku coś będzie działo bo szkoda żeby tyle pieniędzy poszło w błoto . 

Falkhor    63

Jak niedawno pisałem w innym wpisie - Łańcut od wielu lat dąży do takiego podziału względem torów. Jest to poniekąd dość naturalne, ale czy względny ekonomiczne pozwolą na taki luksus jak DWA domy kultury? Wg mnie to się uda, jeśli mieszkańcy Podzwierzyńca wykażą pewną aktywność i ichniejszy dom kultury będzie miał co robić. Niektóre lokalne 'betony stanu zasiedzianego' mogą być w miażdżącym szoku. Że się da, jak mówili, że się nie da ;)