Jump to content
Sign in to follow this  
AdamKunysz

Lancut.org - „Oswoić trzecią młodość”

Recommended Posts

AdamKunysz    5

W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się III Spartakiada Sportowa Uniwersytetów Trzeciego Wieku woj. podkarpackiego. Jej pomysłodawcą i organizatorem jest od początku Stowarzyszenie Łańcucki Uniwersytet Trzeciego Wieku. Jak co roku impreza odbyła się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Łańcuta, a wsparli ją MDK i MOSiR.

 

Impreza zorganizowana została w ramach zadania publicznego „Oswoić trzecią młodość”, a dofinansowana była z budżetu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

 

W spartakiadzie uczestniczyli seniorzy z siedmiu UTW, którzy startowali w takich konkurencjach jak m. in.: strzały piłką do bramki, rzut piłką do kosza, rzut beretem, lotką, wznoszenie piramidy z kubków plastikowych oraz przeciąganie liny. W tej ostatniej konkurencji rywalizacja była bardzo zacięta i dostarczyła wielu emocji, zarówno zawodnikom jak i kibicom.

 

Po podsumowaniu zdobytych punktów w konkurencjach indywidualnych i drużynowych, pierwsze miejsce zdobyła drużyna UTW ze Strzyżowa, drugie – wywalczyli gospodarze UTW Łańcut, a trzecie przypadło w udziale ekipie reprezentującej UTW w Jaśle. Na pozostałych miejscach uplasowały się kolejno reprezentacje UTW z Tarnobrzega, Rzeszowa, Przemyśla i Krosna.

 

Spartakiada miała piękną oprawę. Uczestników imprezy powitała Reprezentacyjna Orkiestra Miasta Łańcuta pod dyrekcją Tadeusza Chlebka i trzy grupy tancerek z Zespołu Tanecznego „Rytm”, kierowanego przez Magdalenę Cwynar.

 

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, zwycięzcy w konkurencjach indywidualnych - medale i upominki, zaś kapitanowie trzech najlepszych drużyn - okolicznościowe puchary, które wręczyli: burmistrz – Stanisław Gwizdak, dyrektor MOSiR-u – Jerzy Halka i kanclerz łańcuckiego UTW – Otylia Piechowska.

 

Adam Kunysz

Fot. Adam Kunysz

 

 

 


Zobacz pełny artykuł

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×