Jump to content
Sign in to follow this  
AdamKunysz

Lancut.org - Uroczystość święta Bożego Ciała w Łańcucie

Recommended Posts

AdamKunysz    5

Kilka tysięcy wiernych z Parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika oraz Parafii św. Michała Archanioła wzięło udział w uroczystej, połączonej procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy, która przeszła ulicami Łańcuta w dniu święta Bożego Ciała – jednego z najważniejszych świąt w Kościele Katolickim. Uroczystość rozpoczęła msza święta w Kościele Farnym, której przewodniczył ks. proboszcz Tadeusz Kocór. W homilii podkreślił znaczenie tego święta dla każdego katolika, który poprzez udział w mszy świętej i procesji publicznie manifestuje swoją wiarę. W tym dniu – jak podkreślił – Chrystus wychodzi na ulice naszych miast i wsi.

 

W barwnej procesji, którą w otoczeniu księży wikariuszy poprowadził ks. proboszcz, uczestniczyli ministranci, siostry zakonne, członkowie Zakonu Rycerzy Kolumba, dzieci w strojach komunijnych, które posypywały kwiatami trasę przemarszu oraz tłumy mieszkańców miasta z całymi rodzinami. Przy każdym z ołtarzy odczytane zostały fragmenty Ewangelii, a Chór Łańcuckiej Fary pod dyrekcją Jana Szydło śpiewał pieśni religijne.

 

Zakończenie tegorocznej uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zwanej powszechnie „Bożym Ciałem” nastąpiło przy polowym ołtarzu ustawionym na placu przed kościołem św. Michała Archanioła, gdzie ks. prob. T. Kocór podziękował gospodarzom miasta za udekorowanie ulic, policji za zapewnienie bezpieczeństwa na całej trasie przemarszu, członkom Zakonu Rycerzy Kolumba za to, że nieśli Najświętszy Sakrament zaś wszystkim wiernym za tak liczny udział w procesji. Zachęcał także do uczestnictwa w tygodniu Oktawy Bożego Ciała, połączonej z procesją wokół kościoła przed wieczorną mszą świętą w łańcuckiej Farze.

 

Adam Kunysz

Fot. Adam Kunysz

 

 

 


Zobacz pełny artykuł

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×