Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Kino, w którym najfajniej ogląda się Wam filmy?

Recommended Posts

Falkhor    63

pre_1405006781__1243324234.jpg

Niby sprawa prosta - kino to kino. Godzina, tytuł, aktorzy, tematyka i jakoś to leci. Jedni filtrują repertuar przez IMDB, inni przez Filmweba albo Stopklatkę. Koneserze może szukają jeszcze inaczej, ale w końcu... iść do kina. Jakiego? W czym priorytet - cena, wyposażenie, klimat, repertuar?

Sam jestem zwolennikiem kina Zorza w Rzeszowie. Kiedyś uwielbiałem oglądać filmy w Łańcuckim Kinie Sokół, ale koleje dziejów okazały się dla tego miejsca definitywnie okrutne. Następnym było dla mnie kino WDK w Rzeszowie. Potem rzeszowskie kino Zorza, które obecnie - w mojej ocenie - jako jedyne tak indywidualnie podchodzi do prezentowania potencjalnym widzom obrazów mniej komercyjnych, od czasu do czasu oczywiście nadążając za nowościami (jakaś relacja nowość/cena/możliwości). Wolałbym, żeby wątek nie dotyczył kin domowych, bo to całkiem inna sprawa, ale z drugiej strony - może ktoś udzieli ciekawych przesłanek ku aktualnej wyższości takiej instalacji nad kinem z odrębnym adresem ;)

Kilka wariantów składających się na przewagę kina:

- dźwięk, który przy kubaturze pomieszczenia i używanych urządzeniach ciężko porównać do wrażeń na domowym lo-fi lub nawet hi-fi

- ekran - tylu cali w domu to... no ;)

- 3D - niektóre tytuły, m.in., Avatar - niezaprzeczalnie należy oglądać tylko w kinie ;)

- klimat - czasem na plus (siedzenia i te westchnienia lub śmiechy lub krzyk przerażenia... albo minus - dzieciarnia, gimbazjum, szeleszczenie i telefony...).

Więc? ;)

Guest Gość   
Guest Gość

Kino? Żadne!

Kilka powodów:
- bilety bardzo drogie,
- żarcie bardzo drogie (a popkorn dobry do filmu),
- komentujący ludzie w kinie,
- atmosfera niefajna gdy siedzi się pośród obcych ludzi,
- dobre kino to dopiero w Rzeszowie,

- kilkunastominutowe reklamy w czasie gdy powinien juz być wyświetlany film! :angry:
- nie zapauzuje sobie człowiek by wyjść do kibelka.

Lepiej w domowym zaciszu:
- taniej
- żarcie jakie się chce,

- żarcie taniej,

- towarzystwo dobrane wg uznania,

- możliwość zapauzowania filmu,

- kibelek blisko,

- szybciej (bez ruszania tyłka do rzeszowa),

- bez reklam.

Falkhor    63

Jako zwolennik kina to powiem tak ;)

bilety bardzo drogie,

W jakim kinie i na jaki film? 12zł za bilet do kina to nie jest tak wiele - jeśli nie idzie się na premierę najnowszego hitu w 3D.

A jeśli się idzie - to gdzie się tak dobrze oglądnie szczególnie efekty 3D?

żarcie bardzo drogie (a popkorn dobry do filmu),

W kinie w sumie nie jadam i nie piję.

A jeśli już to tylko domowy popcorn w papierowej torbie albo najzwyczajniej w reklamówce (eko - mało szeleści!).

- komentujący ludzie w kinie,

Zależy od kina - w szanującym się kinie co ok. 30minut pojawia się ktoś z obsługi. Bilet można też w trakcie seansu reklamować - bo m.in. ktoś nam przeszkadzał. Wyjść i żądać zwrotu. Druga sprawa - jeśli w kinie jest full obsada to na 100 osób 1 może być kretynem ;)

- atmosfera niefajna gdy siedzi się pośród obcych ludzi,

Dlatego ja czasem lubię pójść ze znajomymi :) Zwłaszcza tymi, co lubię film w kinie.

- dobre kino to dopiero w Rzeszowie,

Po nie tyle modernizacji, co praktycznie rekonstrukcji nagłośnienia w łańcuckim MDK - zwykłe filmy da się oglądać całkiem przyjemnie. Chyba, że zmieniło się coś na minus w ciągu ostatniego roku ;)

- kilkunastominutowe reklamy w czasie gdy powinien juz być wyświetlany film!  :angry:

To też mi się nie podoba. Rekordowe trwały prawie 20 minut. 

- nie zapauzuje sobie człowiek by wyjść do kibelka.

Dlatego to jest element podobny jak w teatrze ;) Te emocje :P