Jump to content
Sign in to follow this  
aldonaal

PRZEDSZKOLE ŁAŃCUT

Recommended Posts

aldonaal    0

Witam, 

Chciałam zwrócić uwagę mieszkańcom, szczególnie rodzicom, którzy pozostawiają swoje dzieci w przedszkolach. Przechodząc w ostatnim tygodniu alejką z dzieckiem obok przedszkola nr 5 na Podwalu, byłam świadkiem, jak Pani Nauczycielka była z podpiecznymi na ogrodzie. Nie wiem, jakie są standardy ani przepisy, ale to co widziałam, wystarczyło, aby swojego dziecka nigdy tam nie posyłać ! 

Na ogrodzie bawiły się dzieci, na oko koło 20, jedne huśtały się na huśtawkach, jedne wspinały się po drabinkach, a Pani Nauczycielka stała do nich tyłem pogrążona w rozmowie telefonicznej. Kończąc rozmowę, zobaczyła że dzieci wspinają się po drabinkach. Zawołała te dzieci do siebie, postawiła w rządku i krzyczała na nie. Wiadomo dzieci są różne, prawie wszystkie się rozbiegły,po skończonych krzykach, ale jeden chłopczyk został i płakał, a Pani na ten widok zadowolona z siebie krzyczy na niego dalej. Dziecko zachodziło się od płaczu, dla mnie to wyglądało jak znęcanie się psychiczne nad dzieckiem. Zachowanie tej Pani musiało być na porządku dziennym, bo pomimo tego, że alejką przy przedszkolu przechodziłam z dzieckiem, a za mną jeszcze szła para nastolatków, Pani nie zwracała na nas uwagi. 

Szczus    63

moim zdaniem nie widzę w tym nic złego , nie popieram przemocy ale też bezstresowego wychowania . Jeżeli dzieciak robił coś niedozwolonego to trzeba go uczyć od początku że są tego konsekwencje . Ja pamiętam jeszcze jak ja chodziłem do przedszkola to czasem trzeba było nakrzyczeć na mnie bo nie posłuchałem byłem bezkarny .

Guest ANIA   
Guest ANIA

Jak to łatwo "wylać wiadro pomyj na niewinnego", w przedszkolu nr 5 w Łańcucie nie ma huśtawek, może najpierw warto się dowiedzieć do kogo należy ogródek i huśtawki, a dopiero potem rzucać oszczerstwa albo zastanowić się zanim użyjemy nazwiska lub nazwy własnej. Moje dziecko chodzi od trzech lat do tego przedszkola i nie ma tam, ani jednej naczycielki, która stosowałaby przemoc słowną, długo i dokładnie wybierałam przedszkole dla swojego dziecka, a "5" jest zdecydowanie najlepsza!