Jump to content
Sign in to follow this  
dragon

Ocieplenie pianką

Recommended Posts

dragon    0

Rzeczywiście nikt nie słyszał żadnych opinii na temat takiego ocieplenia? Znajomych popytałem to nikt się nie słyszał o tych piankach.

Falkhor    63

Prawda jest taka - ocieplenie pianką jest bardzo dobre, ale kosztuje. Ponadto jest to rozwiązanie dla osób, które mają fachowca w tej dziedzinie. Pianka nie może cierpieć praktycznie na żadne pracowanie (m.in. osiadanie budynku) ani na światło (UV). Można sobie szybko sprawdzić, co dobrze izoluje:

pre_1414322151__1414321979564.jpg

Za: WIKI

Pianka jest lepsza i od drewna i od wełny. Jeśli ktoś ma dojście do hurtownika i jak powiedziałem - obeznanego w temacie gościa, to strzeli sobie taką izolację, że głowa mała ;)

dragon    0

Dzięki za komentarz:) Popytałem przez ten czas kogo mogłem i znalazł się jeden człowiek, który zainwestował w piankę. Mówił, że sama izolacja jest świetna, szybko się nakłada, jest lekka i zalepia każdy zakamarek. Tylko tak jak mówi admin Falkhor koszt trochę większy, także jeszcze zobaczymy na co się zdecydujemy.

dragon    0

Wracam do tematu, jakby kogoś interesowało to zdecydowaliśmy się na to ocieplenie pianką. Skorzystaliśmy z usług tej firmy http://ekoizolacje.pl no i póki co wszystko wygląda dobrze. Sam natrysk to kilka godzin. Cena trochę wyższa niż wełny, ale już niższa niż w tamtym roku. Konkurencja jest u nich duża w branży, więc my konsumenci będziemy korzystać:)

Guest Krzysiek   
Guest Krzysiek

Ja mam piankę natryskową na swoim poddaszu i jestem bardzo zadowolony. Latem jest chłodno a zimą ciepło. Korzystałem z usług firmy CELS. Świetni fachowcy i produkt w dobrej cenie. Polecam 

Guest adam   
Guest adam

Ja też skorzystałem z izolacji pianą Sealection 500 firmy Demilec. Nie mogę się zgodzić z stwierdzeniem że jest wrażliwa na uv bo jest położona na poddaszu pomiędzy poszyciem a zabudową gk nie wiem gdzie się tam pojawiają promienie UV. Jeśli chodzi o ruchy domu i tzw osiadanie tak samo jest na to podatna ponieważ to piana otwarto komórkowa, która mimo pojawienia się naprężeń nie pęka nie rozwarstwia się i nie powoduje powstania mostków. Strona producenta to www.demilec.org

Można wybrać również produkty polskie ale jakoś zaufałem pianie kanadyjskiej ponieważ jest znacznie dłużej na rynku.