Sign in to follow this  
Followers 0
Agniecha87

Jak chronić kręgosłup

8 posts in this topic

Siedzę czasami po 12 h przy biurku i zaczynam to odczuwać :( . Szukam dobrego (wygodnego) fotela do pracy z komputerem, chodzi o model w którym kręgosłup jest odpowiednio ułożony (fotel sam dba o to aby się odpowiednio układał :rolleyes: ) proszę polecić jakieś sprawdzone rozwiązania. :)

ja spędzam dużo czasu w ciężarowce mam podobny problem . Zauważyłem że rozciąganie od czasu do czasu w przerwie trochę pomaga 

Też się od dłuższego czasu rozglądam za jakimś dobrym fotelem. W jednym sklepie w Rzeszowie siedziałem na krzesełku za 2kzł. Otóż siedziało się bosko, ale cena powala. Przeczesałem internet w poszukiwaniu tańszych foteli. Jest coś podobnego z tej samej firmy i kosztuje 800zł, ale opinie na necie średnie. No i tak dalej siedzę na starym fotelu, a z kręgosłupem problem mam od kilku lat i to dość spory. Żeby dobry fotel musiał aż tyle kosztować!

To nie tylko kwestia fotela - trzeba poprawnie rozplanować sobie przerwy w siedzeniu - na każdym fotelu! ja tak co 40-50 minut staram się przez minutę lub dwie poruszać - zupełnie inaczej się czuję, niezależnie od fotela. Polecam! :) można (jak widać po pporzednim poście) zaoszczędzić!

Z tymi przerwami to 100% się sprawdza, najlepiej raz na gdozinę, należy się się przerwa od komputera i wtedy się troszkę poruszać, u męża w firmie mają piłkarzyki i stół pimpongowy i jest przyjęte że raz na godzinę pracownik idzie na seta, i mają fajne fotele dobrze wyprofilowane taki model jak ten - http://artbo.pl/biuro-gabinet/fotele-biurowe/fotel-obrotowy-rapid-6.html