Jump to content
Sign in to follow this  
knaper88

Jak zwiększyć bezpieczeństwo swojej sieci i dostępu do internetu z zewnątrz?

Recommended Posts

knaper88    0

cześć,

mam pytanie - jestem na etapie wyboru nowego routera do domu i chciałbym się dowiedzieć, czy istnieje jakaś wbudowana obsługa firewalla albo jakiegoś antywirusa lub czegoś podobnego od razu w router? Mój komputer niestety jest już mocno leciwy i nie dam rady zainstalować takiego oprogramowania u siebie, dlatego chciałbym przerzucić to na sprzęt. Zbieram trochę różnych rzeczy dlatego dobrze, gdyby któryś z dostępnych tutaj: http://www.eltrox.pl/sprzet-it/sieci-komputerowe/access-pointy.html coś takiego posiadał - zawsze zaoszczędzę na przesyłce :) a jeżeli nie ma takiego rozwiązania, to może jest coś takiego w dostawcy sieci? Kiedyś UPC oferowało mi coś co nazywało się FSecure i miało mnie jakoś chronić przed różnymi dziwnymi rzeczami w necie (tak przynajmniej mówiła pani na infolinii) - czy dostawca internetu ma takie możliwości? Czy to tylko takie gadanie, żeby ściągnąć trochę więcej kasy ode mnie?

byłbym wdzięczny za odpowiedź, słabo się na tym znam trochę, a nie chcę być oszukany przez sprzedawcę, który wciśnie mi wszystko co zechce (dlatego nie szukam u nas w mieście, tylko w necie!)

z góry uprzejmie dziękuję!!!