Sign in to follow this  
Followers 0
johny34

Jakie kamery do monitoringu?

5 posts in this topic

Chodzi o monitoring zewnętrzny z podglądem tego co się dzieje przed budynkiem. Możecie polecić coś w tym zakresie?

Zapoznaj się z tym filmikiem:

Pokrótce masz w nim zawarte informacje dotyczące kamer IP właśnie.

Kamery to min 2 mpx + full hd. Oczywiście mam tutaj na myśli kamery IP. Dobre ceny kamer tubowych masz tutaj http://nvr.pl/produkty/kamery-ip-tubowe

Np kamera EL-IP T230 powinna spełnić Twoje oczekiwania.

Rejestrator to temat rzeka. To serce systemu. Dysk min 2TB aby pomieścił nagrania.

Ale i tak trzeba skonsultować się z jakimiś technikami. Tam na tej stronie którą podałem wyżej znajdziesz kontakt do instalatorów którzy powinni podpowiedzieć coś w tej sprawie.

Musimy wiedzieć, że monitoring IP nie oznacza jeszcze wysokiej jakości obrazu. Proste kamery IP oferują obraz o zbliżonej jakości do kamer analogowych. Jeżeli mógłbym coś podpowiedzieć to na dzień dzisiejszy poleciłbym kamerę 3 Mpx BCS-TIP4300AIR oraz rejestrator BCS-NVR04015ME Jest to kompromis dobrej jakości do ceny. Przy dłuższych odcinkach kablowych zasilanie PoE oraz dysk twardy przeznaczony do pracy ciągłej np. WD20PURX. Oczywiście polecam rynek lokalny na którym można znaleźć instalatorów z dużą wiedzą i doświadczeniem. Prawie każdy instalator CCTV przechodzi okresowe szkolenia dotyczące najnowszych rozwiązań w branży security oraz może dostarczyć sprzęt po cenach znacznie niższych od "detalu" zapewniając  serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Pozdrawiam

--

alarmy, monitoring, wideodomofony, napędy do bram

Ktoś jeszcze stosuje kamery analogowe? Szczerze to myślałem, że to już przeszłość. A co polecacie do monitoringu wewnątrz domu (chodzi mi o kamerki IP)? Foscam? Coś innego?