Jump to content
Sign in to follow this  
johny34

Monitoring analogowy - warto?

Recommended Posts

johny34    0

Jak w temacie, czy warto inwestować w monitoring analogowy - czy lepiej dołożyć i kupić trochę bardziej zaawansowaną technologię? Nie zależy mi aż tak bardzo na jakości, a na ogólnym oglądzie tego co się dzieje w danej przestrzeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
pioben    0

W zasadzie to masz dwie opcje. Pierwsza to monitoring analogowy a druga to monitoring IP. Jeden i drugi ma swoje wady i zalety. Ten pierwszy jest sporo tańszy. Zarówno jeżeli chodzi o kamery, osprzęt jak i rejestratory. Ten drugi, test droższy, ale za to jakość nagrania jest lepsza.

Pod względem cenowym prezentuje się to tak jak tutaj: http://www.eltrox.pl/monitoring/monitoring-analogowy/zestawy-analogowe.html

Gotowe zestawy zaczynają się od 448 zł brutto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
fitter    0

Witam!

Jeżeli system analogowy to kamery analogowe z przetwornikiem CCD wspierane przez wysokiej jakości procesor w wersjach Effio oraz Effio-E. Effio-E to wersja ekonomiczna układu okrojona o kilka funkcji takich jak WDR, 3D DNR, detekcje twarzy, czy spowolniona migawka (funkcja SensUp). Chipy Effio mogły pracować z 3 seriami przetworników CCD – 960H, 760H oraz 510H, jednak tylko zastosowanie zestawu Effio DSP + przetwornik Sony EXView HAD CCD II 960H pozwalało osiągnąć rozdzielczość na poziomie 700TVL. Do tego drogi rejestrator który potrafił wyświetlić i zapisać parametry takiej kamery na przyzwoitym poziomie. Nawet dzisiaj to spory wydatek jak na telewizję przemysłową która służyła do obserwacji i zapisu zdarzeń bez możliwości odtworzenia detali. Powiększenie takiego obrazu tworzyło tak zwaną "pixelozę", obraz zmieniał się w duże kwadraty.

 

Musimy wiedzieć, że monitoring IP nie oznacza jeszcze wysokiej jakości obrazu. Proste kamery IP oferują obraz o zbliżonej jakości do kamer analogowych. Jeżeli mógłbym coś podpowiedzieć to na dzień dzisiejszy poleciłbym kamerę 3 Mpx BCS-TIP4300AIR oraz rejestrator BCS-NVR04015ME Jest to kompromis dobrej jakości do ceny. Przy dłuższych odcinkach kablowych zasilanie PoE oraz dysk twardy przeznaczony do pracy ciągłej np. WD20PURX. Oczywiście polecam rynek lokalny na którym można znaleźć instalatorów z dużą wiedzą i doświadczeniem. Prawie każdy instalator CCTV przechodzi okresowe szkolenia dotyczące najnowszych rozwiązań w branży security oraz może dostarczyć sprzęt po cenach znacznie niższych od "detalu" zapewniając  serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

 

Pozdrawiam

 

--

alarmy, monitoring, wideodomofony, napędy do bram

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×