Jump to content
Sign in to follow this  
johny34

Potrawy studenckie

Recommended Posts

johny34    0

czyli co jecie gdy przechlaliście kasę na imprezy a w lodówce kilka podstawowych produktów? 
czy studia zainspirowały was do stworzenia jakiś dziwnych przepisów, których w domu raczej nie jecie? 

ja zazwyczaj w takich sytuacjach jem: 
makaron z jajkiem + keczup [makaron ugotować, podsmażyć, dodać jajko, wybebrać.] bardzo syte ;p 
kanapki z pasztetem. 
jak mam stary chleb to chleb w jajku.

pioben    0

Ja przyrządzałem raczej standardowe potrawy. Takie, które teraz równiez gotuję jak:

zupy

spaghetti

carbonara

makaron z pieczarkami

Jak przychodzą znajomi to robie mój popisowy sos guacamole:

https://www.przepisy.pl/przepis/guacamole - jest to sos z dodatkiem awokado, który świetnie pasuje do nachosów. Jest znacznie lepszy niż sklepowy. 

baqster    0

Polecam przepis na

Pikantne Skrzydełka KFC

koszt naprawdę niski załóżmy 1kg skrzydełek 5zł, trochę płatków kukurydzianych tak za 1 zł, jajko, mąka, szklanka mleka i olej do smażenia i to wszystko a efekt zniewalający

edale    0
Dnia 10.11.2016 o 12:22, DDshirt napisał:

Jest dużo potraw które można zrobić niskobudżetowo.  ;)

Ja to praktycznie przez rok na zmianę jadłem:

Spaghetti, parówki, zupki chińskie, jajecznica :D Wtedy nawet mi to smakowało, ale tak niesamowicie mi się przejadło, ze do tej pory (7 lat) już nic z tego nie ruszam :P 

Edited by edale

Falkhor    63

Edale - Nawet jajecznicy? A takie dobre, mięsne parówki? Pytam, bo jajecznica z prawdziwych wiejskich jajek albo taka dobra parówka - da się zjeść ;)

edale    0

Nawet i jajecznicy :D Ale wiem i rozumiem, jak smakuje taka z wiejskich jajek z młodą cebulką.  Parówki czasem zjem, ale nie same, a np jako dodatek do Leczo.

Falkhor    63

edale - Jeśli szuka się bardzo kiepskich parówek, to "polecam" takie ze słoika i to najtańsze. Wielu rzeczy próbowałem, ale TE parówki są najgorsze. Chyba nawet bardziej ekstremalni studenci woleliby tanie hipermarketowe "kiełbasy".