Jump to content
Sign in to follow this  
Dombi

Kreda granulowana - a kwasowość gleby?

Recommended Posts

Dombi    0

Co na rynku obecnie jest najlepsze do zastosowania jako nawóz, aby odkwasić glebę? Ostatnio sporo czytam na ten temat i z tego co wychodzi to wiele osób poleca kredę granulowaną nawet znalazłem producenta czegoś takiego w PL - tutaj - tylko teraz się zastanawiam w jakich proporcjach tego użyć? Jak często, czy np. jest to przeznaczone głównie do ziemi uprawnej czy również do małych ogródków działkowych? Jak to widzicie miał ktoś styczność i doświadczenie z tym?

magada1    0

Z tego co wiem to ten srodek jest bardziej uzywany na wiekszych uprawach rolnych .. do malego ogrodka raczej zakup bedzie troche malo oplacalny. Wszystko oczywiscie zalezy od tego jaki rodzaj gleby posiadasz oraz co chcesz tak wlasciwie tam posadzic - dobrze jakbys bardziej sprecyzowal/a wypowiedz odnosnie tego. Ja na twoim miejscu zainteresowalabym sie tematem bardziej przystepnych nawozow i odzywek - duzy wybor mozna znalezc np. w tym sklepie https://www.sklepfarmera.pl/nawozy-i-odzywki/  Zakup bardziej profesjonalnych srodkow bedzie troche przerostem tresci nad forma, do tego wydasz niepotrzebnie duzo wiecej pieniedzy poniewaz mozna je zazwyczaj kupic tylko w wiekszych opakowaniach. Najlepiej bedzie jak podyptasz w wyzej wymienionym sklepie, a tam z pewnoscia dobrze ci doradza :)