Jump to content
Sign in to follow this  
Dombi

Kreda granulowana - a kwasowość gleby?

Recommended Posts

Dombi    0

Co na rynku obecnie jest najlepsze do zastosowania jako nawóz, aby odkwasić glebę? Ostatnio sporo czytam na ten temat i z tego co wychodzi to wiele osób poleca kredę granulowaną nawet znalazłem producenta czegoś takiego w PL - tutaj - tylko teraz się zastanawiam w jakich proporcjach tego użyć? Jak często, czy np. jest to przeznaczone głównie do ziemi uprawnej czy również do małych ogródków działkowych? Jak to widzicie miał ktoś styczność i doświadczenie z tym?

Share this post


Link to post
Share on other sites
magada1    0

Z tego co wiem to ten srodek jest bardziej uzywany na wiekszych uprawach rolnych .. do malego ogrodka raczej zakup bedzie troche malo oplacalny. Wszystko oczywiscie zalezy od tego jaki rodzaj gleby posiadasz oraz co chcesz tak wlasciwie tam posadzic - dobrze jakbys bardziej sprecyzowal/a wypowiedz odnosnie tego. Ja na twoim miejscu zainteresowalabym sie tematem bardziej przystepnych nawozow i odzywek - duzy wybor mozna znalezc np. w tym sklepie https://www.sklepfarmera.pl/nawozy-i-odzywki/  Zakup bardziej profesjonalnych srodkow bedzie troche przerostem tresci nad forma, do tego wydasz niepotrzebnie duzo wiecej pieniedzy poniewaz mozna je zazwyczaj kupic tylko w wiekszych opakowaniach. Najlepiej bedzie jak podyptasz w wyzej wymienionym sklepie, a tam z pewnoscia dobrze ci doradza :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ciszek    0

Nie ma co patrzeć na to co jest najczęściej stosowane, tylko co pasuje pod naszą konkretną uprawę. Jeśli chodzi o zboża czy  rośliny ogrodowe to produkty po uprawę znajdziesz tutaj https://www.syngenta.pl/uprawy/zboza/pszenica-ozima . Możesz też się podpytać specjalistów w tej dziedzinie, podpowiedzą który preparat najlepiej wybrać

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×