Jump to content
Sign in to follow this  
AdamKunysz

Grażyna Sordyl i jej pasje

Recommended Posts

AdamKunysz    5
Poetyckie spotkanie Grażyny Sordyl z przyjaciółmi, połączone z promocją nowego tomiku jej wierszy, zatytułowanego „Świat dzikich malin” odbyło się kilka dni temu w restauracji „Zamkowa. Autorka – poetka i malarka, działająca w Regionalnym Stowarzyszeniu Twórców Kultury w Rzeszowie oraz w Grupie Twórczej „Inspiratio” Gminy Łańcut, powraca w swych wierszach do Husowa, swojej rodzinnej miejscowości, utrwalając od zapomnienia bogate dzieje tej ziemi. Nowy tomik jej wierszy jest kontynuacją wydanego wcześniej zbioru pt. „ Moja poezja wędruje wierszami po dawno zapomnianych ścieżkach łąk, pól i lasów”.

 

DSCF2481.jpg

 

Ale nie tylko poezja jest pasją Grażyny Sordyl. Od najmłodszych lat uprawia także malarstwo. Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. W ub. roku w swojej rodzinnej posiadłości – Husowie, zorganizowała własnym sumptem wspólny plener „Cztery pory roku”. Jej gośćmi byli zaprzyjaźnieni malarze, rzeźbiarze i poeci. Plon tego pleneru zaprezentowany został na wystawie w Ośrodku Kultury Gminy Łańcut w Husowie, a jej wernisaż uświetnili – Zespół Śpiewaczy „Husowianie” i Grupa Wokalno-Poetycka Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Rzeszowie.

 

DSCF2477.jpg

 

W promocyjnym wieczorze, który uświetnił występ duetu rodzinnego Dagmara i Michał, a prowadziła przyjaciółka poetki Jadwiga Kupiszewska, wzięli udział słuchacze Łańcuckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz poeci skupieni w  Kole Lirycznym „Vena” przy MDK w Łańcucie i Regionalnym Stowarzyszeniu Twórców Kultury w Rzeszowie.

 

DSCF2474.jpg

 

DSCF2467.jpg

 

 

 

DSCF2456.jpg

 

 

 

DSCF2448.jpg

 

DSCF2444.jpg

 

 

 

DSCF2437.jpg

 

DSCF2434.jpg

 

Tekst i zdjęcia: Adam Kunysz

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×