Jump to content
Sign in to follow this  
AdamKunysz

Kilkuset seniorów na szlakach Beskidu Niskiego

Recommended Posts

AdamKunysz    5
Kilkuset seniorów, słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Podkarpacia, wśród nich 30-osobowa grupa członków Łańcuckiego UTW, uczestniczyło wczoraj w VII Podkarpackim Rajdzie Starszaków „Bóbrka 2017”. Organizatorem imprezy, jak co roku, był UTW w Krośnie.

Dla uczestników Rajdu, który rozpoczął się na stadionie lekkoatletycznym krośnieńskiego MOSiR-u odprawą z przewodnikami, przygotowano dwie kilkukilometrowe trasy piesze i jedną autokarową, prowadzące przez najpiękniejsze zakątki Beskidu Niskiego -  do Zręcina, Łęk Dukielskich i w stronę Korczyny. Uczestnicy trasy autokarowej obejrzeli m.in.: odrestaurowany dworek Szeptyckich w Korczynie i grób generała Szeptyckiego na miejscowym cmentarzu, zabytkowy, największy w Polsce, zrębowy, drewniany, gotycki kościół w Haczowie, Zagrodę Etnograficzną i  kościół w Rogach, Muzeum Historyczne i Sanktuarium św. Jana w Dukli oraz Skansen Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce – jedyne Muzeum na terenie czynnej do dzisiaj, najstarszej na świecie kopalni ropy naftowej, którego historia związana jest z postacią Ignacego Łukasiewicza. 

 

DSCF2933.JPGa.jpg

 

DSCF2958.jpg

 

DSCF2987.jpg

 

DSCF3022.jpg

 

DSCF3027.jpg

 

DSCF3030.jpg

 

DSCF3033.jpg

 

W odrestaurowanej wiertnicy „Kanadyjka” na terenie Skansenu nastąpiła wspólna biesiada i zakończenie Rajdu, którego uczestnicy otrzymali pamiątkowe plakietki, foldery i gadżety.

Tekst i zdjęcia: Adam Kunysz

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×