Jump to content
Sign in to follow this  
knaper88

gdzie po ubezpieczenie w Łańcucie?

Recommended Posts

knaper88    0

Forumowicze,

proszę mi doradzić gdzie powinienem ubezpieczyć swoje mieszkanie? Znacie może jakiś brokerów ubezpieczeniowych, z którymi można się spotkać i pogadać na temat ubezpieczenia? Chciałbym ubezpieczyć dom na wypadek np. pożaru ale i też kradzieży - przez tyle lat nic się nie stało, ale wiecie jak to się mówi: "jak jest dobrze to jest dobrze", ale jak się spieprzy... chętnie bym się spotkał z kimś, żeby omówić ważne dla mnie kwestie (np. akwarium) - w internetowych jestem słaby, ale chyba bym poszedł "po prostocie" i wziął coś od naszych, czyli pko - czy ktoś może korzystał i musiał wypłacać jakąś szkodę, przez co może polecić albo odradzić to ubezpieczenie (a właściwie ubezpieczyciela)?

byłbym wdzięczny za porady

Falkhor    63

Jeśli ktoś jest zupełnie zielony w temacie - warto na rozgrzewkę pójść do multi-agencji. Czyli takiej firmy, która ma wybór spośród wielu ubezpieczycieli i - przynajmniej z reguły - jest bardzo aktualna w tym, które towarzystwo ubezpieczeniowe daje preferencyjne warunki określonej grupie odbiorców. A te warianty mogą zaskakiwać - np. masz lat 50+, masz pierwsze ubezpieczenie lub pakiet zniżek z innych ubezpieczeń, już coś ubezpieczałeś itd. Odwiedź 3 multiagentów (spotkania po 30 minut) i myślę, że już wyczujesz, czy sprzedawali tylko to, za co mają największą prowizję czy też faktycznie znają się na tym, co robią. A co ważniejsze - czy trafiłeś na typ człowieka, z którym rozmowa wydaje się być rzeczowa i przyjazna dla Ciebie jako klienta. 

Dla sprawdzenia agenta udaj się potem do siedziby firmy, która dała Ci - wg opinii doradcy - najlepszą ofertę. Fakt, że multi-agent może drukować tabelki, porównania, zestawienia itp. nawet bez danych poszczególnych ubezpieczycieli (nazywając je Wariant A, B,C). Ale w końcu, jeśli brniesz dalej, musi Ci okazać, kto będzie Ci wypłacać pieniądze (odszkodowanie). Stąd w tym punkcie jest moment, kiedy trzeba się orientować - ufasz agentowi czy sprawdzasz. 

Wbrew pozorom nie ma co przesadnie liczyć, że zdziałamy cuda. Minęły czasy, kiedy tylko duże biura poszczególnych ubezpieczycieli dowolnie modyfikowały ceny. Na własnym przypadku wiem, że multi-agent sam miał wynegocjowane warunki z ubezpieczycielem, które były bardziej korzystne niż bym ja sam stawił się w siedzibie ubezpieczyciela. Zaskakujące, przyznam. Tak samo dotyczyło to kredytu, ale to inny temat. Na dodatek trzeba pamiętać, że multi-agencja także może pomóc na drodze uzyskania odszkodowania - a to już bardzo ważne.

Jeśli chcesz dobrze się ubezpieczyć - musisz poświęcić na to trochę czasu. Jeśli agent nawet nie podejmuje z Tobą tematu wartości odtworzeniowej a rzeczywistej i nawet nie pyta, za ile faktycznie chciałbyś sprzedać swoje mieszkanie/dom (taka sytuacja, że kwotę ubezpieczenia chcesz na 35.000 dla domu o wartości 450.000 tylko dlatego, że chcesz małą składkę ;) ). 

Jednymi z bardziej znanych multi-agentów w centrum Łańcuta są (w kolejności losowej z mapy googla):
- Centrum, Józefa Piłsudskiego 18
- Paweł Szpunar Józefa Piłsudskiego 5

- Marcin Czyrek Plac Sobieskiego 20
- Wojman, Królowej Elżbiety 1

Jak widać - adresy blisko siebie, jedno popołudnie i będzie można się zastanowić, co wybrać ;)

knaper88    0

WOW, dzięki za rozbudowaną odpowiedź - widać, że w ubezpieczeniach musiałeś już przejść swoje :) Wydaje mi się, że ograniczę się do max. 1-2 z listy powyżej - co za dużo to nie zdrowo. generalnie najpierw chciałem iść po najmniejszej linii oporu jak to się mówi i wziąć to pko ubezpieczenia - bo mogę to zrobić przez ich system, ale potem pomyślałem właśnie o tych biurach/agentach, gdzie mogę przejrzeć wszystko. Wydaje mi się, że ogromnym plusem takiego agenta jest to, że jak przechodzę teraz powoli przez OWU różnych ubezpieczycieli, a każdy pisze innym językiem, to są rzeczy, których nie rozumiem. Wydaje mi się, że jestem w stanie kupić nawet gorszą ofertę ale od człowieka który poświęci mi chwilę swojego czasu, żeby odpowiedzieć na podstawowe pytania o znaczenia różnych pojęć i mechanizmów.

Z adresów skorzystam, dzięki wielkie!

Falkhor    63

Knaper88 - To zawsze Ty jesteś tym, który na końcu składa podpis i ostatecznie odpowiada za swoją część umowy. A ta część wcale nie jest taka mała. Stąd warto dobrze się zastanowić i zainwestować swój czas przynajmniej w znalezienie dobrego doradcy. Takie spotkania po 30 minut (tyle mniej więcej trwają) wystarczą, ale zawsze wcześniej jeszcze dołóżmy tego czasu i zerknijmy:
http://muratordom.pl/prawo/podatki-i-ubezpieczenia/ubezpieczenie-domu-na-co-zwrocic-uwage-wybierajac-polise-ubezpieczeniowa,134_11110.html
http://www.mieszkania.ubezpieczenie.com.pl/ubezpieczenie_mieszkania_i_domu___na_co_zwrocic_uwage_przed_kupnem_ubezpieczenia/113,5724.html

Kubek gorącej herbaty, notesik i po dwóch kwadransach człowiek złapie chociaż odrobinę nomenklatury i zawsze inaczej się czuje na takiej rozmowie. Szczególnie, jeśli chce się być odrobinę świadomym klientem i kupić coś, co się przyda.